Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bre nea biela, desi n-am asa ceva pe masina, e o mare diferenta intre farurile dayline si prostiile cu banda de leduri lipita pe farul masinii. pe partea ailalalta, exact cum zicea si maiandrei mai sus, se merita atunci cand vrei un far cu lupa pt xenon.

p.s. astia de mereti cu proiectoarele ca e cul, incercati sa mereti si prin afara romaniei asa, si sa ne spuneti cate amenzi ati castigat, si daca vi se mai pare cul. (s-ar putea sa adunati mai mult decat e valoarea masinii)
Skip ads

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Acuma cum te obliga sa mergi afara din oras cu farurile aprinse eu folosesc farurile de ceata bineinteles ziua;Sincer sa fiu protejes becurile de faruri de multe ore de functionare si nici nu deranjeaza asa tare participanti la trafic din sens invers;ca sa nu mai vorbesc de unii care am vazut si ziua ca merg cu faza lunga.
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:bre nea biela, desi n-am asa ceva pe masina, e o mare diferenta intre farurile dayline si prostiile cu banda de leduri lipita pe farul masinii. pe partea ailalalta, exact cum zicea si maiandrei mai sus, se merita atunci cand vrei un far cu lupa pt xenon.

p.s. astia de mereti cu proiectoarele ca e cul, incercati sa mereti si prin afara romaniei asa, si sa ne spuneti cate amenzi ati castigat, si daca vi se mai pare cul. (s-ar putea sa adunati mai mult decat e valoarea masinii)

In afara nu ai voie normal sa mergi cu ele si nu stiu care ar risca! AA si a merge cu proiectoare de ceata ziua nu stiu daca intradevar esti asa de CUL!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:bre nea biela, desi n-am asa ceva pe masina, e o mare diferenta intre farurile dayline si prostiile cu banda de leduri lipita pe farul masinii. pe partea ailalalta, exact cum zicea si maiandrei mai sus, se merita atunci cand vrei un far cu lupa pt xenon.

Bre ZouZou-le, hai s-o spunem p-aia dreapta! Cate faruri din astea sunt proiectate si au fasciculul bine calculat ca un far de fabrica? Io zic ca niciunu'. Iar daca spui ca farurile astea sunt bine proiectate io te invit sa mergi la RAR ca sa ti le omologheze. Asa e legal. Sa omologhezi modificarile la lumini.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
colbert a scris:Sincer sa fiu protejes becurile de faruri de multe ore de functionare

Pai si de ce nu protejezi si becurile din proiectoare? Laughing La cat de scumpe sunt becurile de far e bine sa le protejezi. Laughing
E interesant ca stii ca afara te ustura portofelu' daca mergi cu proiectoarele aprinse cand nu e ceata, insa in Romania iti permiti sa arati tuturor ca ti-ai luat masina cu proiectoare.

Apropos de protejat becurile din faruri. Am observat ca unii isi protejeaza becurile de semnalizare. Partea dubioasa e ca de cele mai multe ori aceleasi personaje nu isi protejeaza si luminile de ceata.
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ai trebui sa schimbi poza aia de la avatar! una cu papagal ti s-ar potrivi mai bine Very Happy Laughing
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu e prima oara cand arati ca nu stii sa sustii o idee. Faptul ca jignesti in loc sa argumentezi ceea ce ai de spus, arata destul de multe despre tine, dar nimic magulitor. Inteleg ca nu ai argumente, insa incerca sa porti o discutie decenta. E prea greu?
  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Vezi ce inseamna sa te pui cu un veteran al forumului colbert?
1.e mai priceput omu si nu il poti intoarce usor...si
2.are dreptate.(in privinta proiectoarelor).
Acum ai fost parat moderatorilor pentru jignire...pacat ca nu invatam sa ne respectam unii pe altii...e dureros! Crying or Very sad
Skip ads

  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
Hai sa recapitulam! Daca un sofer vinde din sens opus vine un individ pe care il deranjeaza proiectoarele tale ...

Tu intelegi ceva?In locul tau nu am mai face misto de altii ... Nu!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ia explica-mi si mie ca io nu inteleg niciodata conform parerii tale! Daca pe tine te deranjeaza proiectoarele unei masini ce vine din sens opus, cum ii spui aluia ca te deranjeaza proiectoarele lui? Din faruri cu alfabetul Morse? Sau acum doar atacai o persoana?

Am observat ca in momentul in care am modificat mesajul nu am sters tot, dar cred ca ideea exprimata este totusi destul de clara si nu perturbata de o amarata de repetitie.


Ultima modificare facuta de biela-manivela la Dum 24 Jan, 2010 9:29 pm
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
colbert are o zi suspendare pentru a citi regulamentul privind jigniri si flame
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
GabiB-77 a scris:
stefan_ciocoiu a scris:ok apropo de farurile angeleyes am vazut ca nu a zis nimeni nimic de ele,mie unul imi plac dar ceea ce nu mi place este modelul acesta devileyes sau dayline sau cum naiba s-o numi


Despre faruri se discuta la Tuning / Romania, zic eu, aici doar se face bascalie Wink

am deschis subiectul in urma discutiei cu tine de aseara sau ai uitat
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu, n-am uitat, recapitulam ce se intampla aici Laughing
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Gata m-am hotarat sa imi tunez si eu Corsa mea, sa va aud ca nu va place Cool

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Tu nu stii ca nu e frumos sa bei singur? Baga ceva moare de varza si cafea ca trece Laughing
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu gasesc ca folositoare astfel de pozitii (daylight) pentru ca se vad mai bine decat pozitiile clasice.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Paulll a scris:Eu gasesc ca folositoare astfel de pozitii (daylight) pentru ca se vad mai bine decat pozitiile clasice.

daca se vad mai bine nu inseamna ca sunt folositoare
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre, am si io o intrebare: Unde se vad mai bine?

Conform codului rutier luminile de pozitie (definite ca lumini de stationare) se folosesc doar noapte la stationarea pe drumurile nationale. Problema este ca mr. Cocalar nu isi pune lumini din alea ca sa treaca neobservat. Asa ca el prefera sa si ruleze doar cu luminile de stationare aprinse. Sa il stie tot satu' ca el e mai smecher decat smecherii.
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Am observat ca unii isi protejeaza becurile de semnalizare. Partea dubioasa e ca de cele mai multe ori aceleasi personaje nu isi protejeaza si luminile de ceata.


caterinca
...
Masinile respective nu au prevazuta din fabrica maneta de semnalizare, din cate vad eu pe sosele patriei din ce in ce mai multe. Chipurile sunt mai ieftine Very Happy - am auzit (dar nu din surse oficiale) ca "Qshepte" fara semnalizare e la "juma" de pret.

bafta
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca daca ar avea o bagheta cu leduri portocalii pe toata laterala ar fi dotate si cu maneta de semnalizare. Sau probabil ar fi suficient butonul de avarie.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR