Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • monstrulake

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1996 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
as vrea sa stiu si eu dc se paote afla car passul fara sa mergi la reprezentantza..a mai intrebat cineva pe forum, dar nu s a raspuns...
la y17dt m ar interesa pe mine.
multumesc!
Skip ads

  • cristi_seby84

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cine mai vrea cheie cu tot cu telcomanda si cip pret 200 ron
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Vad ca au trecut aproape 2 ani de cand nu a mai scris nimeni nimic in acest post dar uite ca a inceput una dintre chei sa imi faca figuri insa nici una din cele descrise mai sus.
La mine de azi ledul sta aprins mereu si nu mia vrea sa faca nimic din butoane. in ultima saptamana a tot facut figuri la deschis inchis adica nu vroia mereu sa ia comanda si am dat vina pe baterie...
I s-a mai intamplat cuiva sa ii stea ledul aprins constant?
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Da, cand voltajul bateriei din cheie ajunge sub un anumit nivel (la mine 2.8v) , ledul sta aprins.
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ma gandeam eu ca asta trebuie sa fie... trebuie sa iau baterii noi la ambele chei Sad

Merci.

Foca
  • robertutu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ma intereseaza si pe mine o cheie briceag pt opel astra h...
  • cristi_seby84

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu am asa ceva,doar asa ceva am https://www.clubopel.com/vie...29&highlight=
  • soosy

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
baietii,cam asa probleme am si eu si nu stiu ce sa fac

am facut treaba cu pus contact treapta 1 sau 2 si sa tin pe inchis sai deschis dar nimic...
pe telecomanda ledul merge cand apas,bateria ii ok dar nu merge nici cum
daca bag cheia in usa si inchid-deschis centralizata merge atat pe usi cat si la portbagaj


a reusit cineva sa rezolve treaba asta,si cam cat cost?am vrut sa schimb tot sistemul de central dar nu merita sa pui ceva aftermarket in loc de original:(


astept raspuns
multumesc
Skip ads

  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
1. Daca butoanele carcasei de plastic sunt uzate (moi si umflate), nu mai fac contact bine cu butoanele telecomenzii, caz in care se schimba carcasa de plastic (70-80 RON pe net).
2. Se schimba bateria telecomenzii; tip CR2032, se gaseste pe toate drumurile si costa intre 3 si 6 RON in functie de marca.
3. Daca piciorusele de prindere ale telecomenzii sunt rupte sau dezlipite, se rectifica cu un pistol si pasta de lipit.

Dupa fiecare operatiune, este recomandat sa se faca resincronizarea cheii: cu usile inchise, se pune contactul, se asteapta ~ 30s si se apasa unul din butoane; masina tb sa se incuie si sa se descuie.

Eu am avut toate aceste probleme si le-am rezolvat.
  • soosy

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
ok...
deci butoanele sunt foarte ok,nici umflate si nici uzate....se poata apasa usor si bine
bateria la fel ii ok ca merge ledul oricand apesi
iar legat de piciosure,am desfacut cheia si nu am vazut nimic in neregula....partea acea unde este bateria vine jos,si se poate pune usor inapoi in locaj ca picorusele sunt si is drepte


probabil ultima varianta trebuie sa fie ca se se sincronizeze desii am incercat si dupa 30 sec si imediat si treapta 1 si 2 etc....toate feluriile
nu are rost sa ma leg de baterii sai carcasa ca sunt ok...in rest nu stiu care ii problema Crying or Very sad Confused
  • IonutN

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Cine ma poate ajuta si pe mine sa programez un cip pentru masina din semnatura
Contact PM
Multumesc anticipat
  • cox
  • *
  • 3 mesaje
  • din 03 Jan 2007
  • Astra 2006 Z17DTL
  • Targu Mures
  • cox

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2007

  • Mesaj Privat
aceeasi problema am avut-o si eu, nu mai functiona deloc cheia de la telecomanda. bateria buna, contactele refacute.
solutia care a functionat la mine:
cu usa sofer deschisa se pune contactul pe prima treapta, se apasa butonul inchidere si cu el apasat se muta pe treapta a doua a contactului.
usile se inchid/deschid si gata sincronizarea.
Skip ads

  • soosy

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
cox a scris:aceeasi problema am avut-o si eu, nu mai functiona deloc cheia de la telecomanda. bateria buna, contactele refacute.
solutia care a functionat la mine:
cu usa sofer deschisa se pune contactul pe prima treapta, se apasa butonul inchidere si cu el apasat se muta pe treapta a doua a contactului.
usile se inchid/deschid si gata sincronizarea.


oky,
mersi
o sa incerc si varianta asta sper sa mearga
sa dea D-zeu:D
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salutare. am vecin un batranel care are o astra g din 2002 si care ma rugat sa postez problema lui p forum in speranta a cineva al va ajuta. opelul sau are inchidere centralizata cu telecomanda dar de la o vreme telecomanda nu mai merge(beculetu s aprinde) sa fie doar bateria de la cheie? cheia are vreoun cip ceva iar in cazul in care scot bateria pot aparea complicatii? nash vrea s merg pe incercate pt k e un batranel la a treia tinerete d acu s nu vrea s fac practica p masina lui. sper sa ne poata ajuta cineva, MULTUMESC ANTICIPAT
  • corneld

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Baga cheia in contact si rasuceste-o pina cind se apring becurile in bord, in acest moment se apasa unul din butoanele de pe cheie(nu are importanta care) si se va auzi un zgomot de inchis/deschis al tuturor usilor. Acum s-a facut sincronizarea si ar trebui sa incuie si sa descuie autoturismul din telecomanda cheii. Bafta sper sa mearga.
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
de obicei se mai dezlipeste soclul bateriei. trebe sa o desfaci. sa ajungi la ansamblu. daca se misca soclul bateriei inseamna ca de acolo e problema. cu un ciocan de lipit, ca cu letconul mai greu. bagi la baza unde e lipit si incalzesti. asa am rezolvat eu problema!. dupa aceea cu sincronizare faci ce a zis colegu mai sus. Bafta
  • IntensE

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2010

  • Mesaj Privat
la ce a zis cost3 o varianta mai simpla e sa bagi o bucata de hartie care sa apese soclul bateriei. la mine a tinut faza cam 1 luna, dar de atunci nu mai imi merge deloc.
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
poi da ca face contact. dar un contact imperfect e un contact imperfect. poate trage si alceva dupa el! si atuncea o deschizi numa bagand la gaurica Smile)
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca erati atenti, omul a spus ca se aprinde LED-ul, deci nu e problema clasica cu lipitura rece la un pin de la suportul bateriei! Este intr-adevar problema de resincronizare.
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pai da men dar ne facand ceva timp contact acolo s-a desincronizat telecomanda. si cand apesi pe butoane se apasa si soclul si face contact... se aprinde si becu drept urmare. poate gresesc. dar asa a fost la mine Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR