Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cei interesati pot sa-mi scrie mesaj privat si le spun ce si cum Evil or Very Mad
Skip ads

  • schumy1502

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
de ce nu scrii pe forum sa vada toata lumea?
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cred cã e pãtit Rolling Eyes A spus ceva aici pe forum ( luat de valul furiei ) ºi s-a auzit unde "nu trebuia" Exclamation . Acum nu vrea sã se repete acest lucru ºi eu il inþeleg Wink
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cum adica sa se auda unde nu trebuie? Nu exista asa ceva. Vorbim despre o oarecare reprezentanta auto, nu despre o institutie a statului. Sau despre securitate si vremuri ceausiste.
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Poate cã vorbim doar de o reprezentanþã oarecare, dar colegul @vectragts1 a avut de "suferit" din cauza celor postate (cel putin aºa reiese din mesajele lui ).
  • dan9

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
salut este cineva care a ridicat o masina noua dupa marirea tva?sunt foarte curios caci mai am cam 3 saptamani si ajunge si insignia mea pe care am achitat-o integral pana la data maririi dar vechea poveste nu poate fi emisa factura finala ca nu e masina in tara si inca nu s-au reglementat normele d aplicare ale legii-asa spune dealerul ce e cert k nu vreau sa mai platesk nimik in plus ata timp cat nu e stipulat nimik in kontrakt va multumesc
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Colegul vectragts trebuia sa faca putin scandal din cauza faptului ca el a platit diferenta de TVA numai si numai din vina reprezentantei, si anume pentru faptul ca ei n-au onorat termenul de livrare. Ceea ce face din acea reprezentanta o adunatura de neseriosi.
Nu-i vina lui si nici a guvernului in treaba asta. E doar o nesimtire din partea acelui dealer, dar o nesimtire pe care vectragts a suportat-o financiar. In fine, nu zic ca a gresit, el stie mai bine decat mine despre ce e vorba, dar la prima vedere n-a procedat corect.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ia si citeste aici:
https://www.clubopel.com/vie...9697&start=80
si renunta la limbajul de hi5.
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Masina a primit-o...pe forum s-a linistit....
probabil s-au rezolvat amiabil lucrurile
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Speram ca si dealerii care urmaresc mai mult ca sigur desfasurarea acestor discutii sa dea dovada de intelegere si sa preia procentul de majorare a TVA, ptr. contractele platite integral inca din martie,
(cazul meu), mai ales ca livrarea a intarziat timp de-o luna, se pare din cauza GM, care ar trebuie sa acorde acest procent aparut dupa amanarea livrarii normale. Totusi interesul nostru e sa pastram bune relatii cu ei si sa ne primim in cele din urma mult asteptata masina in bune conditii. Unii dealeri (Fiat, Citroen, Ford) vad ca preiau cei 5% pe luna iulie, ptr. ca sa nu le scada vanzarile; sugerez si celor de la Opel sa se orienteze, daca vor sa mai aiba clienti si sa inteleaga ca piata e-n deriva si nu mai avem bani. Si de vina ptr. tot haosul sunt GUVERNANTII INCOMPETENTI, Shocked care acum o dau la-ntors ca nu e bine ca a crescut TVA si trebuie dat la loc. Oare?
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
vectragts1 a scris:Cei interesati pot sa-mi scrie mesaj privat si le spun ce si cum Evil or Very Mad

Zi-ne si noua in linii mari, te santajeaza ? e secret? esti obligat sa faci garantia la ei? Probabil ca ai motive intemeiate sa nu spui aici, dar nu prea e in regula ce se intampla in tara, daca e adevarat...
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
iordantonio a scris:Si de vina ptr. tot haosul sunt GUVERNANTII INCOMPETENTI, Shocked care acum o dau la-ntors ca nu e bine ca a crescut TVA si trebuie dat la loc. Oare?

Pai se pregateste terenul pentru tanti Nuti, sa-i ia locul lui Boc.
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
rCiprian a scris:... puteau sa plateasca ei 5% asta ca am achitat cash in perioada de criza ! Se pare ca nu e asa cum gandesc eu si motivele sunt evidente, foame de bani. Totusi admit ca nu sunt doar eu in situatia asta dar un dealer totusi invarte ceva bani nu gluma si isi permitea sa achite tva-ul clientilor afectati in acel moment de marirea tva-ului si nu cred ca ari fi vorba de zeci de clienti care sa insemne o suma asa mare (ma refer la cei care platesc cash). EU zic ca sunt cat de cat realist.


Nu prea inteleg discriminarea asta fata de altfel de modalitati de plata.
Oricum , dealerul nu da masina pana nu are banii in cont , nu conteaza dc sunt cash , transfer bancar , sau platiti de firma de leasing.
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
De ce n-ar fi nici o diferenta fata de celelalte modalitati de plata, iar dealerul n-ar avea nici un avantaj la plata cash? Apoi, conform principiului "ce-i in mana nu-i minciuna", ptr. ei asta ar fi o tranzactie sigura, cel ce plateste cash e client sigur si nu se retrage pe parcurs. Adica de banii lichizi platiti de mine acum 5 luni nu s-au folosit in nici un fel si i-au tinut inchisi intr-un seif, neavand nici un beneficiu? N-as prea crede. S-au poate ar trebui sa le mai dau si-un comision ca au tinut banii atat de mult timp si-n deplina siguranta... Wink Daca stiam atunci ce probleme voi intampina, mai bine imi bagam ........ stiti voi!
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am ridicat mashina.Am platit T.V.A.830 Euro.Nu prea am avut timp sa intru ca e perioada concediilor si muncesc 100 de ore pe saptamana pana in august.Am sa dau mai multe detalii si am sa prezint mashina la sectiunea corespunzatoare.Sper sa am timp cat mai curand.Trebuie sa merg si la Opel pt. ca nu-mi citeste stick-urile si nu merge alarma.Va salut pe toti!
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos! Laughing N-ai mai incercat sa negociezi nimic? Asta e, eu ma iau cu ei de gat! Oricum esti fericit, iar eu , posibil, peste vreo saptamana. Sa ne mai scri despre masina.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos! Si sper sa recuperezi si teapa cat mai curand, succes!
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Tocmai acum am vazut la televizor ca cei ce au achitat masinile inainte de 1 iulie integral nu trebuie sa plateasca TVA-ulde 24%.
Asa ca de acuma daca mai cer bani in plus cu parul pe ei. Smile
Imi pare rau de @vectragts1 ca a platit deja. poate poti recupera daca te mai duci la ei ca totusi sunt ceva bani.
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Unde ai auzit?Este ceva ordonanta?Va trebui sa ii recuperez!
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mai eu am vazut la stiri ceva de genul acesta dar nu am prins exact toata stirea. Urmareste si tu stririle diseara si poate mai dau astia. Smile
Daca gasesc ceva pe net pun aici linkul.
http://www.financiarul.ro/2...fiscal-in-valuri/
Aici am gasit ceva despre leasing dar parca la stiri spuneau si de cei care au achitat inainte de 1 iulie.
Mai exact trebuie vazut dupa ce scot astia ordonanta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR