Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • marian_k07

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
incearca ENDORDIESEL sunt foarte buni si ieftini.in bucuresti o sa te cocoseze de bani si nici treaba nu o sati faca am auzit o roaba de cazuri.nu vreau sa le fac reclama, astai viata baieti,toti cautam cat mai ieftin si bun.
Skip ads

  • valiponea

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Pentru toti cei care si-au reparat injectoarele,INTREBARE:s-a modificat cu ceva consumul de combustibil? Eu dupa ce le-am reconditionat am observat ca la "relanti" motorul cald arata un consum de 0,5-0,6 l/h,inainte de reparatie arata 0,3-0,4l/h.Intradevar acum masina functioneaza bine,nu scoate fum,trage si raspunde bine cind o "calc".Deci,care sa fie explicatia?
  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
si eu mi-am reparat injectoarele dar nu s-a schimbat consumul la relanti tot 0.3--0,4/h a ramas. poate exista alta problema la tine.
  • valiponea

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Care alata problema sa fie?Totusi masina "trage"la fel,doar un injector am avut defect,pe celelalte doar le-au calibrat.
Skip ads

  • GeorgeF

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
dar ai calculat cum stai cu consumul mediu?
si acesta a crescut?
  • enache alex

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
fratilor am o mare nelamurire...am un opel astra h 1.7 cdti 09.2008 si are probleme la injectoare cel putin asa cred.....spun asta pt ca masina trepideaza puternic cand schimb viteza si practic e subturata si e f zgomotoare dar in acelasi timp imi consuma mult zic eu,9/100km....poate ma lamureste cineva dc asta o fi problema sau ce altceva poate fi.......si am auzit pe aici de endor buzau si de un nene petrescu de la sinaia.....si nu stiu ce sa fac unde sa ma duc.....am inteles ca reconditionare pe partea mecanica nu e mare smecherie si ca de fapt partea electrica ar fi marea buba ......si sigur pot fi reparate in ungaria unde iti inlocuieste ce ai defect la partea electrica....eu sunt din galati si am fost la bosch si mi-au spus ca putin probabil sa aiba cei de la buzau sau sinaia aparatura necesare care e undeva la 100.000E ms anticipat
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Eu am fost la Maiandrei si singurii pe care mi ia recomandat au fost cei de la Endordiesl Buzau.Am sa merg si eu la ei.Mi-a zis ca din ce a constatat sunt singurii care au adus injectoarele in parametrii normali.Asa ca cei care ii recomanda stiu ce spun si nu fac reclama mascata.
  • enache alex

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
dar de astia de la sinaia stie ceva cineva?am vazut pe site
Skip ads

  • enache alex

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
si astia de la sinaia par destul de profesionisti si le=am vazut sculele pe site......pe cand la astia de la endor nu am vazut nik...... doar multa reclama pe forum
  • enache alex

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
electromecanicaop.ro sunt fosti ingineri meseriasi de la fabrica de mecanica fina din sinaia dc stiti
  • enache alex

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
vreau si o parere de veteran al forumului
  • VictorYU

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Partea electronica a unui injector e formata doar dintr-o bobina.
Si daca ti se arde bobina nu ai ce sa ii mai faci, adica nu il mai poti repara. Si iti poti da seama de lucrul acesta observand ca injectorul nu iti mai merge deloc.

Nu stiu ce ti-au spus tie cei de la Bosch, dar eu stiu sigur ca bobina odata arsa nu se poate repara.
Deci o reconditionare de injectoare presupune doar reconditionare pe partea mecanica pentru ca pe partea electrica este imposibil.


Scuze daca mi-am dat cu parerea unde nu trebuia. Nu sunt nici expert nici veteran al forumului, dar incerc sa ma documentez in astfel de probleme.
Skip ads

  • nelutu.vacar

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
LIVIU RS a scris:Eu am fost la Maiandrei si singurii pe care mi ia recomandat au fost cei de la Endordiesl Buzau.Am sa merg si eu la ei.Mi-a zis ca din ce a constatat sunt singurii care au adus injectoarele in parametrii normali.Asa ca cei care ii recomanda stiu ce spun si nu fac reclama mascata.

eu sunt din bz sunt nou pe acest site si ca toata lumea am probleme cu injectoarele..am vazut aceasta firma endors,,chiar sunt buni sau cum spunea cineva e doar reclama..?
  • nelutu.vacar

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu m-am mai interesat de cei de la endordiesel din bz si se pare ca reclama care li se face este pe buna dreptate..cel putin pana la proba contrarie..eu am vorbit la tel cu unul dintre ei si reparatia costa 250 ron sau daca are ceva mai mult strcat te poate duce pana la 480ron..eu o sa merg dar dupa 15 sa fac rost de bani si o sa va spun ce am facut..cand aud tacanitul acela al injectoarelor si tremuratul ei parca zic ca nu o voi mai simti niciodata asa cum a fost ...dar sa speram cine stie dupa aceasta vizita sa fie bine...
  • nelutu.vacar

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am revenit dupa cum v-am promis cu rezultate de la cei carora li se facea aici reclama..mai multa sau mai putina..eu insa mai auzisem de ei si prin altcineva ..de aceea am fost sa ma conving si pot sa va spun si voua ca rezultatul este uimitor...masina mea nici nu imi mai aduc aminte de cand nu a mers atat de bine...domnii de acolo lucreaza ca intr-o farmacie,nicaieri nu am vazut aseamea curatenie intr-un service..si sa nu mai spunem de aparatura moderna care o au,ultrasunete..si ma rog ce mai au ei..de la 9 dimineata pana la ora 2 si jumatate le-au ,,migalit"pana a iesit totul perfect..si crede-ti-ma mie care stiam cum mergea masina mi-era teama sa plec cu ea de pe loc sa nu aud iar zgomotul acela care il auzeam si noaptea in somn..rezultatul a fost uimitor masina merge perfect iar ei intr-adevar mecanici de exceptie..toata stima si tot respectul..
  • viper_blk

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am aceiasi problema cu injectoarele, doar ce am plecat de la radicini motors braila (masina a ramas acolo) astra h 1.7 cdti dth 74 kw . Cei de acolo mi-au zis ca ei lucreaza cu nu stiu ce bosh din bucuresti si ca reparatie injecotrului costa 500 de lei sau 740 in cazul in care este problema cu returul! Acum nu stiu ce sa fac sa fac la cei din bucuresti pe care mi i-au recomandat cei de la radacini sau sa fac la cei de la endor? Am vorbi la tel cu un baiat de la endor si mi s-a parut foarte profesionist acum si eu la telefon pot fi fara sa am habar de ce vorbesc! Chiar ii recomandati cu caldura pe cei de la endor?
  • filcea

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La Sinaia am fost eu si mai rau a fost am dus doua injectoare si dupa reparaie bateau si masinea scotea mult fum negru .Nu recomand sa mergeti la ei.
  • nelutu.vacar

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu tot ce pot sa va spun e ca masina mea e de nerecunoscut,pt ca mergea sub orice critica,zgomotul acela plus fum si trepidatii...daca nu ma credeti macar mergeti pana la ei sa vedeti in ce conditii lucreaza si dupa cum va explica fiecare detaliu se vede ca sunt profesionisti..eu pana sa merg la ei la ultimul care fusesem mi-a spus ca nu mai are ce sa le faca,pt ca sunt sub orice critica..cei de la endors au spus si ei ca sunt facute praf,dar ca e ultima reparatie care o pot face in acesti bani de 250 si ca dupa ce se vor mai strica reparatie ma va costa in jur la 500,dar va fii ca aproape unul nou...acum fiecare face cum crede dar eu v-am spus pt ca stiu prin cate am trecut cu masina mea...multa bafta..
  • viper_blk

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2010

  • Mesaj Privat
mie azi trebuie sa imi ajunga injectoarele de la ei, sa vedem cum se va comporta masina dupa montare.
  • nelutu.vacar

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
o sa vezi cat de bine va fii...chiar sunt curioasa.(eu sunt sotia lui nelutu si masina eu o folosesc mai mult)astept sa-mi spui cum merge..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR