Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Pana la sfarsitul anului 2011, adreseaza-te cu toata increderea, doar daca se incadreaza la regulile de baza - diesel, intre 1999 - 2002, Astra sau Zafira
Skip ads

  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Intrebare ? Am sunat la opel Golden And Plation Bacau si cei de acolo nu aveau nici cea mai vaga ideea despre aceste lucruri... exemplu daca masina mea e din Bulgaria ... tre sa ma adresez reprezentantei de acolo sau pot merge la orice reprezentanta auto Opel
  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai eu zic ca se incadresa e model Opel Astrag G model Noiembrie 2002 motor 1995 cmc Y20DTH
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
spune-le ca te-au sunat de la Opel Southeast Europe si ti-au spus sa mergi la cel mai apropiat dealer. daca tot o tin ca ei nu stiu despre ce e vorba, spune-le ca o sa-i anunti si pe cei de la Opel Southeast Europe despre problema. Smile
Skip ads

  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Smile) Da mersi asa o sa fac ii mai stresez si maine Very Happy Da tu ai fost cu ea sau nu se incadresa in parametri ?
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca pe mine m-ai intrebat dar da, eu am fost si nu a fost cazul sa faca nimic.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
JustCrazy a scris:Smile) Da mersi asa o sa fac ii mai stresez si maine Very Happy Da tu ai fost cu ea sau nu se incadresa in parametri ?


nici cu mine nu stiu daca vorbeai, dar fiindca tot ai intrebat, iti pot raspunde acelasi lucru, nu a fost nevoie sa schimbe nimic... citeste si tu tot topicul asta, am scris detaliat ce s-a intamplat cand am fost la service...
  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
adware_man ai facut chip tunnig la motorul tau ?
Skip ads

  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
JustCrazy a scris:adware_man ai facut chip tunnig la motorul tau ?


da, JustCrazy, am facut... Dar nu putem discuta despre acest subiect aici, pentru ca suntem OFF-Topic Smile
  • Marius72

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
JustCrazy a scris:Intrebare ? Am sunat la opel Golden And Plation Bacau si cei de acolo nu aveau nici cea mai vaga ideea despre aceste lucruri... exemplu daca masina mea e din Bulgaria ... tre sa ma adresez reprezentantei de acolo sau pot merge la orice reprezentanta auto Opel


Poti merge la orice service,eu am rezolvat-o in Franta,iar masina e inmatriculata in Romania.Sa nu accepti vrajeala,cum ca daca masina e inmatriculata in alta tara tre sa mergi acolo.
  • mazak

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
La mine a fost schimbat zilele trecute, luni am dus-o si marti seara a fost gata. Dupa ce am aflat de acesta campanie am trimis un e-mail la opel.ro, cateva ore mai tarziu am primit e-mail de la ei precum sa le trimit VIN-ul sa vada daca sunt in baza lor, si apoi n-am mai primit nici un raspuns.
A doua zi am sunat la Radacini sa aflu mai multe si raspunsul lor a fost in felul urmator ''nu stim nimic de aceasta campanie'', atunci in momentul ala am sunat la numarul din e-mailul primit de la opel.ro si sa-i intreb cum este situatia, daca beneficiez de campanie sau nu, ei mi-au zis ca ma pot prezenta la orice reprezentanta Opel iar daca consilierii de service nu au informatii despre campanie sa sune la Opel Europa pentru mai multe detalii.
Pe 21.12.2010 am fot pentru verificare si mi-au spus ca-l vor schimba ca este foarte ruginit,au dat comanda de piesa plus suruburi si pe 14.01.2011 m-au chemat pentru schimb.
Peste cateva zile o sa fac cateva poze cu noul cadru.
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Intrebare... toate bucsele alea de pe cadru au fost schimbate odata cu cadrul nou? Vin integrate pe noul cadru sau sunt piese separate?
Skip ads

  • mazak

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Acele bucsi vin si ele comandate impreuna cu cadru.Tot ce are legatura cu cadru (bucsi,suruburi prindere) de schimba.
  • cetin

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Maine urmeaza sa ma duc si eu la verificare, la Radacini Motors in Constanta...cu toate ca la mine nu e ruginit cadrul motor. O sa va tin la curent ...
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
cum ai vz u ca e sau nu ruginit......se vede cu capota ridicata?
  • cetin

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu se vede cu capota ridicata... Am rampa in garaj, si am verificat pe sub masina ...
  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Problema rezolvata
Am trimis mail la opel.ro cu datele masini si seria acesteia .. dupa vreo 5 zile am fost sunat ca sa confirm seria masinii am fost verificat si s-a dovedit ca la masina mea fusese facut de fostu proprietar in italia.
Asa ca cel mai bine adresati-va opel.ro cu incredere si ve-ti primi raspuns.
  • mogosam petrica

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut!Si eu am trimis email la opel,mi-a trimis raspuns inapoi cu un nr.. de tel..am sunat si mi-au cerut serie sasiu si m-au trmis la cel mai apropiat dealer OPEL.Urmeaza sa sum la un dealer sa vad ce rezolv.Daca stie cineva amanunte in privinta asta sa-mi spuneti ce urmeaza.
  • mogosam petrica

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
mogosam petrica a scris:Salut!Si eu am trimis email la opel,mi-a trimis raspuns inapoi cu un nr.. de tel..am sunat si mi-au cerut serie sasiu si m-au trmis la cel mai apropiat dealer OPEL.Urmeaza sa sum la un dealer sa vad ce rezolv.Daca stie cineva amanunte in privinta asta sa-mi spuneti ce urmeaza.

  • 2000edition

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am trimis si eu formularul, astept raspuns
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR