Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Clujeanul a scris:rastafarian, de-asta am deschis topicul asta, ca sa facem ceva real, nu numai discutii in spatele monitorului. Dupa cum vezi, sunt f putini cei care sustin si se implica si-n aceasta treaba, nu mai vorbesc de cei care ar fi dispusi sa faca ceva fizic.
Ma deranjeaza ca de cate ori vreau sa fac ceva se gasesc 2-3 sa-mi spuna ca nu pot schimba nimic si ca ar trebui sa ma multumesc cu putinul asta care mi-l ofera tara asta. Asta nu-i mentalitate sanatoasa.
Am fost in Anglia, am vazut preturile de-acolo, multe chiar mai mici decat aici si vreau sa pot trai si-n tara mea linistit. Nu vreau sa plec de-aici, dar m-am saturat sa vad oameni cu capu-n pamant, suparati, bolnavi si m-am saturat sa vad burtosi in jeep-uri care rad de sarmanii din popor dupa ce le-au luat toti banii.
Asadar, mai organizam ceva, macar niste amarate de afise ca sa promovam protestul asta?


Scoate capul pe geam sau uita-te in jurul tau pe strada si ai sa realizezi ca nu ai cu cine sa faci ceva. Toti sunt prinsi in cercul supravietuirii.

Cred ca se poate inchide topicul asta ca si celelalte de pana acum.
Skip ads

  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
de ce trebuie sa priviti asa de transant ideea de protest? Adica de ce sa protesteze numai cei care nu au bani?
Eu unul nu ma pot plange de salariu, de venit sau altele... Protestez pentru ca sunt banii mei munciti si nu mi se pare logic sa imi fie "furati" de niste poponauti, care s-au inteles sa ne sece de bani!
Abordarea asta e complet gresita cu "nu au bani sa mearga cu autobuzul!". Cei care nu au bani chiar merg cu autobuzul! Eu nu ma plang de bani si abia astept sa vina primavara sa las masina in parcare si sa circul cu bicicleta!
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cutzitaru, tu ceri solidaritate. Asta cer si eu din partea celorlalti.

ali3n_cop, daca te deranjeaza protestul asta nu mai posta aici. Nu mai incerca sa ma faci sa renunt. Am inteles ideea ta, e parerea ta, dar eu nu am scris aici ca sa caut dispute pe ideea asta, ci ca sa gasesc sustinatori.
Practic, ultimele pagini, cele cu contrele si discutiile cu necesitatea protestului, sunt off-topic, ca tot ceea ce ai scris tu aici.
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am ales sa protestez singur (cine vrea poate sa se bage)! Cum se face un pic mai cald imi fac un hanorac cu "Protestez Impotriva Pretului ENORM al Benzinei!"
si iau bicicleta in locul masinii! Ma gandeam serios sa colantez masina (luneta cu acelasi lucru impotriva Petrom&OMV)...
Bafta si daca faceti cumva ceva evenimente sa ma anuntati si pe mine pe mess! Daca sunt in tara/Bucuresti particip cu drag!
Skip ads

  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
cutzitaru a scris:de ce trebuie sa priviti asa de transant ideea de protest? Adica de ce sa protesteze numai cei care nu au bani?
Eu unul nu ma pot plange de salariu, de venit sau altele... Protestez pentru ca sunt banii mei munciti si nu mi se pare logic sa imi fie "furati" de niste poponauti, care s-au inteles sa ne sece de bani!
Abordarea asta e complet gresita cu "nu au bani sa mearga cu autobuzul!". Cei care nu au bani chiar merg cu autobuzul! Eu nu ma plang de bani si abia astept sa vina primavara sa las masina in parcare si sa circul cu bicicleta!


Asa..si ce treaba are tot ce zici tu aici cu titlul topicului? Ne bucuram pentru tine si starea ta financiara dar e simplu sa ai bani si sa spui ca vrei sa iesi cu bicicleta,asta fara grija zilei de maine si e mai dificil sa nu ai si sa vrei sa mergi cu masina personala. Daca ai ajuns in stadiu sa te plangi de pretul combustibilului,in nici un caz nu iti permiti sa ai grija de o masina si sa ai toate actele in regula pe sosea. Nu cred ca ai vrea sa fi acrosat de un individ care nu are RCA la masina sau nu l-au tinut franele pentru ca masina are o defectiune la sistemul de franare sau ca nu l-au ajutat anvelopele coapte sa franeze dar a iesit si el in trafic pentru ca vrea sa se duca pana la tara si a facut o amarata de cheta la benzina sau motorina.

Deja s-au cam epuizat optiunile acestei discutii si daca urmariti o schimbare,in nici un caz nu se va intampla tastand aici. Organizati o intalnire si iesiti la protest..Acolo va vedea lumea cine sunteti,nu aici.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ali3n_cop. tu esti off-topic, te-am rugat sa nu postezi daca esti impotriva protestului.
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ce-mi plac mie "inteligentii" care intra pe topicurile de protest, dau cu pietre o pagina - doua si propun stergerea topicului Smile)
Eminenta cenusie exista mod de dezabonare daca nu-ti convine ce se scrie! Nu esti tu cel care decide ce se inchide si ce ramane!
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Hai termina cu tampeniile,care protest? Fa-ti site cu regulile tale,aici nu imi interzice nimeni sa-mi postez ideea.

Succes,protestatarilor online.Voi sunteti aia care comenteaza revolutii tastand,nu participand si cand va da cineva peste nas,sariti de portbagaj. Construiti ceva ca sa va creada omul,nu vorbiti fara rost . Ali3n_cop isi spune parerea la fel ca si mine...Nu vad ce e rau in asta.?


Ultima modificare facuta de chelu adrian la Mar 08 Feb, 2011 2:56 pm
Skip ads

  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
De cate ori am propus sa iesim la protest nu a venit nimeni! Am fost pe 21.02 au venit 8 colegi de pe 4tuning si cu mine! De la noi de pe forum nu a venit nimeni... Deci cu iesitul la protest e vrajala... Lumea e prea "ocupata" sa-si planga de mila pe forumuri ca sa iasa sa protesteze!
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
chelu adrian a scris:Hai termina cu tampeniile,care protest? Fa-ti site cu regulile tale,aici nu imi interzice nimeni sa-mi postez ideea.

Succes,protestatarilor online.Voi sunteti aia care comenteaza revolutii tastand,nu participand si cand va da cineva peste nas,sariti de portbagaj. Construiti ceva ca sa va creada omul,nu vorbiti fara rost .


In ideea ca vorbeai cumva cu mine...
Cand ai participat la un protest? ca de postat am vazut ca esti foarte activ (daca ai fost prezent la proteste de ce te-ai lasat)
Care protest intrebi... Pai dupa cate cunosc eu este vorba de protestul tacit de a nu mai alimenta de la Petrom si OMV... Intre timp au mai aparut unele idei, deloc neglijabile si sper sa le punem in practica cat mai curand.
Pe langa asta mai era si vorba de "Postat OFFLINE" pe stalpi si intrare in bloc, etc acele afise anti petrom & OMV
Eu nu am interzis nimanui sa posteze nimic! Nici nu as incerca vreodata! M-am luat de un coleg care spunea ca trebuie inchis topicul!
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
1000 de cuvinte nu fac doua vorbe, ne cacam pe noi , fiecare isi vede interesul, exemple sunt multe , dar nu e bai , o sa ajungem sa murim de foame si atunci o sa ii vezi pe toti afara tipand , eu zic sa asteptam , e mai util si mai decisiv la final.
  • Rasky

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Putem noi sa protestam pana ne curge sange pe nas,oricum carburantii se vor mai scumpi odata si cu toate protestele noastre tot nu se va face nimic,suntem prea mici pentru a face ceva...toate preturile sunt ca in strainatate sau mai mari , la alimente si nu numai . F aza e ca noi ca si popor ca si natie nu suntem uniti ca daca am fi uniti sar iesi in strada cu sutele de masini sau cu miile,dar la un roman daca ii merge bine nu se mai uita si in curtea vecinului...drumuri bune tuturor !
Skip ads

  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Care nu vreti sa faceti nimic macar nu bagati bete in roate celor care incearca ceva. Sa postati aiurea mai sunt sute de topicuri pe care puteti puteti fii activi. Sa se simta cei in cauza. Pacat ca nu vedem fata in fata.
  • Rasky

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Colegule "sec233ast" , nu am zis nimic cu rautate,pur si simplu asta este parerea mea iar la aceste proteste tot ce trebuie sa facem e sa fim uniti...
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sec233ast, asta vreau si eu, asta am cerut de la inceput, decat sa comenteze impotriva mai bine sa se abtina.
In plus, acesti gica-contra nici nu au citit macar sa stie in e consta acest protest.
Nu iese nimeni in strada, nu despre asta e vorba.
Eu am intrebat cum am putea sa promovam mai bine boicotarea omv-petrom, nu trebuie sa iasa nimeni in strada, ca sa aratae cat de viteaz e.
N-o sa permit ca aceiasi oameni sa inchida si acest al 3-lea topic pe aceasta tema.
Sa cer inchiderea topic-ului ar insemna sa fiu las si sa cedez cand apar contestatari, acei spargatori de revolutie, care incearca incontinuu sa dezbine.
adrian, ali3n_cop, jur ca v-am inteles parerea, dar va rog macar atata faceti, lasati-ne in pace daca vrem sa facem ceva.
Daca nu schimbam nimic, e timpul meu pierdut si al celor care sunt de acord cu promovarea protestului.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
bun...inteleg ca unii nu sunt de acord cu protestul...dar cu ceilalti ce aveti?
e problema lor daca vor sa protesteze, daca vor sa meraga pe jos, daca vor sa meraga cu masina
nu inteleg care e problema voastra impotriva protestului...nu cumva sunteti prin corporatia OMW-Petrom?
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cutzitaru a scris:
chelu adrian a scris:Hai termina cu tampeniile,care protest? Fa-ti site cu regulile tale,aici nu imi interzice nimeni sa-mi postez ideea.

Succes,protestatarilor online.Voi sunteti aia care comenteaza revolutii tastand,nu participand si cand va da cineva peste nas,sariti de portbagaj. Construiti ceva ca sa va creada omul,nu vorbiti fara rost .


In ideea ca vorbeai cumva cu mine...
Cand ai participat la un protest? ca de postat am vazut ca esti foarte activ (daca ai fost prezent la proteste de ce te-ai lasat)
Care protest intrebi... Pai dupa cate cunosc eu este vorba de protestul tacit de a nu mai alimenta de la Petrom si OMV... Intre timp au mai aparut unele idei, deloc neglijabile si sper sa le punem in practica cat mai curand.
Pe langa asta mai era si vorba de "Postat OFFLINE" pe stalpi si intrare in bloc, etc acele afise anti petrom & OMV
Eu nu am interzis nimanui sa posteze nimic! Nici nu as incerca vreodata! M-am luat de un coleg care spunea ca trebuie inchis topicul!


Nu vorbeam cu tine. Era ceva in general.
Cu respect.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mi-am cumparat ieri un Mountain Bike, deci continui protestul prin a nu alimenta. Totusi, am alimentat o singura data anul acesta, pe 24 ian. de 200 RON, am si lipit bonul pe un perete in garaj.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am fost la Milano si Verona si am vazut niste preturi interesante la combustibili. Diesel intre 1,270 eur si 1,380 si benzina intre 1,298 si 1,448. Salariul mediu pe economie se zbate intre 790-830 Eur/luna,deci iti permiti cam 630 litri de combustibil pe luna. Nu stiu exact cum sta treaba in Romania dar nu cred ca bagi mai mult de 120 litri cu salariul mediu/lunar.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic sa mai continuam cu boicotul OMV petrom ca, mai ales ca am vazut o stire saptamana asta ca au scumpit carburantul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR