Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in club, mario-bandit.

Iti dau cateva recomandari, pentru ca sederea ta in aceasta comunitate sa fie cat mai placuta:
- citeste regulamentul forumului, rasciteste-l, respecta-l;
- in sectiunea Ai un Opel? Sa-l vedem! deschide un topic in care sa ne prezinti masina ta. Poate deveni chiar un jurnal de bord;
- foloseste CAUTARE pentru orice nedumerire. Este aproape imposibil sa nu se fi discutat deja despre nelamurirea ta. Pentru cautare foloseste toate sinonimele care iti vin in minte. Daca nu ai rezutate multumitoare, foloseste cautarea pe google: "cuvinte cautate site:clubopel.com". Abia daca nici aceasta cautare nu te ajuta, e cazul sa deschizi un topic nou.
- daca ai deschis un topic nou si esti luat la rost ca s-a discutat deja, nu te supara. Daca nu ti se ofera link spre acea discutie, cere-l. E normal ca userii familiarizati cu site-ul sa gaseasca mai repede unele informatii. Daca te apostrofeaza fara sa iti ofere ajutorul, rushinica lor.
- evita off-topicul. Pastreaza linia initiala a unei discutii;
- nu deranjezi pe nimeni daca ai mai mult de povestit, insa imparte ideile in paragrafe. Dupa ce ai scris, reciteste si vezi daca e inteligibil;
- nu te antrena in certuri, flame-uri sau alte discutii contradictorii, daca nu ai argumente solide;
- urmareste sectiunea Intalnirile clubului, iti va fi de ajutor sa identifici si sa te intalnesti cu clubopelisti din zona ta, pentru schimburi de pareri si ajutor reciproc;
- daca doresti sa te adresezi unei singure persoane si nu intregii comunitati, foloseste Mesageria Privata (PM = Private Message);
- citeste regulamentul forumului, rasciteste-l, respecta-l;
- aceste recomandari nu sunt doar pentru tine, ci pentru toti utilizatorii acestui forum.

Problema descrisa de tine a fost suficient dezbatuta pe forum, am unit discutiile, inclusiv topicul pe care l-ai deschis.
Solutia data de tine a fost deja prezentata in urma cu un an: https://www.clubopel.com/vie...p?p=194426#194426
Skip ads

  • vidoo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1998 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dragi colegi mi-am vandut de curand masinuta, probabil ati vazut in poze cum era "reparat"volanul la claxoane. Noul proprietar a avut curajul si inspiratia sa imbrace in piele tot airbag-ul, lipita cu solutie P2 cred ca aceeasi cu aia de lipit parbrize. Sincer sa fiu nu se mai clinteste de acolo!Si pe desupra arata super , cu specificatia ca trebuie lipit un nou semn opel in centrul volanului . Cam asta e , cand il mai intalnesc( ne-am vazut cu ocazia radierii de data asta) fac si poze .
P.S. Acum am un Golf 4 , 16 16V din 2001 si sunt un opelist nostalgic Rolling Eyes .
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,097
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Si airbagul cum mai sare? Cum plesneste pielea aia exact pe unde trebuie ca sa se ridice "capacul" si sa iasa sacul cum trebuie?
  • vidoo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1998 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sorry ma grabesc cand scriu ca nu prea am timp si nici voie pe la serviciu Very Happy . Deci: piele perforata si taiata la airbag. facea cineva plansele de bord pe forum cam in acelasi fel.
Skip ads

  • sheshi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
SI mie mi s-a ars un claxon dar eu nu stiu unde sunt claxonele am un vectra b din 2001 caravan
  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Are cineva idee daca claxonele dupa astra G se potrivesc pe un astra H. Sunt la fel mufele? Ms anticipat
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
se potrivesc! ai tu de vanzare ca eu vreau sa cumpar!?
  • senthy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
89dam a scris:se potrivesc! ai tu de vanzare ca eu vreau sa cumpar!?

nu am de vanzare. si eu vreau sa cumpar si am gasit la dezembrari 100 ron perechea dar nu stiam daca se potrivesc.
Skip ads

  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Unde ai gasit? vreau si eu
  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o problema cu nemernicul ala de claxon si sper sa ma ajutati si pe mine va rog. Nu imi mai merge claxonul iar atunci cd vreau sa claxoez imi creste volumul la muzica. A mai patit cineva asa ceva, are cineva idee cum sa rezolv problema? Va rog mult. Multumesc anticipat
  • dany_m2v

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
wlf a scris:contactele din volan cum le gasesc ? si cum desfac volanul ca am si airbag mie sa nu imi pocneasca in fata astept raspuns


...sorry..din pacate a mea nu este dotata cu airbag. Oricum ai putea verifica si "releul" pt claxon din tabloul de sigurante...e posibil sa se fi dus ( am patit-o si eu).
  • darryl

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie dar n-am gasit nimic legat de problema mea.De 2 zile mi s-a dus claxonul,pur si simplu a murit.Am cautat la tabloul de sigurante este totul ok,m-am bagat sub ea....m-am gandit ca poate s-a desprins vreun fir de la el...si nimic,chiar nu mai am nici o solutie.Este vorba de opel vectra b model '97.Poate primesc ceva sugestii.Va multumesc Crying or Very sad
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
folosete un bec si vezi daca iti vine tensiune a firele de la claxon.pui pe cineva sa apese si tu cu un bec cu fire verifici daca se aprinde becul si intensitatea lui.dc se aprinde si ok,atunci sint duse goarnele.dc nu se aprinde atunci verifici releu,sig,contacti volan,panglica volan.
  • darryl

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
..mersi frumos pt idee....o sa incerc si asta...maine ca acum deja s-a intunecat...o seara frumoasa!
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
nici mie nu mi-a mers claxonu... iar pe parcurs s-a aprins si martorul de la airbag ! rezultat - s-a rupt flansa (panglica) volan !

in caz ca toate sunt ok, si ramai sa vezi ce e cu flansa aceea, ai niste poze AICI si poate te ajuta !
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,097
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Buna seara! nu este un nume de topic! Am modificat. Pe viitor mai multa atentie.
  • darryl

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mersi inca o data .....incerc sa rezolv.
  • darryl

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze pt gresala facuta, in viitor o sa fiu mai atent.O seara frumoasa!
  • darryl

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
......frate mi-au placut pozele alea ale tale din masina.....vreau sa te intreb cate ceva....cum ai rezolvat cu neoanele alea albastre in masina si de unde le-ai luat...si inca ceva.....m-ar interesa si pe mine un tub ceva genul cu al tau.....cat mai ieftineaua.....ca de.....recent am schimbat caseta de directie Smile
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
incearca sa modifici ultimu post, sa eviti dublu/triplu post !

nu am neoane, niciodata nu am avut, nici nu voi avea !
ceea ce vezi tu acolo sunt leduri !

asa arata modulul


sunt 2 module, fiecare intr-un colt !

PS: vezi ca suntem OFF-topic !
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR