Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cecenia

  • Mesaje scrise: 195
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2009

  • Mesaj Privat
cecenia a scris:@cangri
Romanul daca are apartament cu 3 camere si nu are LCD Sony in fiecare camera se considera sarac , esti tu sigur ca'l iubeste ? Iubit cica a fost si mortaciunea aia din Coreea de a crapat acum cateva saptamani.
Gasesti loc de parcare sambata sau duminica la Mall Vitan ? Dar la AFI ? Sus la mese gasesti loc ? Cora , Carrefour , cam cat stai pana achiti la case ? Si romanu nu are bani , dar sa mor daca te uiti pe sosea din 10 masini 7 sunt straine , dintre care cel putin 3 ce sar de 20 mi euro ( SH) . Multi inapti care nu au reusit sa faca ceva in ultimii ani dau vina pe Basescu .. acum 10 min ia luat interviu unei tipe care avea 20 de ani si zicea ca nu gaseste de munca din cauza lu Basescu . E na, sa'i cada ceva in cap , daca ma duc pe jos de la mine pan' la Brancoveanu ( aprox 2 km)sigur gasesc cel putin 4 magazine cu afis in geam cu angajari.
PS: E o simpla discutie cu pareri/idei diferite , nu o lua in nume personal . Thx

Astept sa imi demonstrezi ca nu e asa @cangri ! Si pe urma mai continuam "disputa verbala" . Noapte buna
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stiu ca romanii nu au bani.Ma duc cam des prin AFI(duty calls) In weekend abia daca gasesc un loc de parcare dupa cateva minute de pandit pe careva care pleaca.Stiu ca in Weekend si cateori si seara la Mec e full.
Dar mai stiu ca tata are un salariu mizer de 1000 RON/luna.Mai stiu ca socramiu are pensie de handicapat 500 RON/luna.Ar trebui sa faca insulina dar banii aia nu-i ajung de bilete de autobuz pana la farmacie,dapai sa mai ia si medicamente.
Dar daca am duce la MALL toti acei oameni care sunt in spitale bolnavi, de cine stie ce boala si zac prin spitale si toti pensionarii cu pensii mizere ar trebui sa mai construim inca atatea ca sa le umplem.
Mai stiu ca din cauza astora de la Guvernare nu avem un sistem al sanatatii pus la punct.Nu avem un sistem al scolarizarii pus la punct.Nu avem un sistem de drumuri si autostrazi pus la punct.Mai stiu ca trebuie sa platesc carburantii din solul tarii in care traiesc la pret de import.Mai stiu ca exista o taxa de poluare care costa mai mult decat masina care o conduc.
Pai cum sa nu ceara spaga un medic rezident daca dupa 10 ani de invatat are salariu minim pe economie?Pei aici vorbim de viata oamenilor.Doctorii trebuiesc motivati,nu gluma.
Cum sa nu i-si bata joc elevii de profesori cand am ramas doar cu scursurile.Cei care au loc la catedra din lipsa de efectiv sau ca au copiat pe rupte la titularizare si au obtinut un amarat de 6.profesori care predau lectia din carte sau fac rezolvarile de la matematica dupa rezultatele date la sfarsitul cartii?Pai asta puteam sa fac si eu acasa,nu sa dau bani la scoala.
Mai stiu ca Romania dintr`un stat cu economie de productie am ajuns la o economie de consum.
Cine crezi ca o sa plateasca ceditele facute pana acum la Banca Mondiala?Cat crezi ca o sa mai primim credite de la ei?
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
-pe mine ma deranjeaza mai ales masurile de austeritate aplicate populatiei, in timp ce guvernul nu face nici o economie....
-ma deranjeaza ca tronsoanele de autostrazi au fost construite si date in folosinta fara cap....
-ma deranjeaza ca avem pretul la carburanti la fel ca cei care nu au resurse proprii
-ma deranjeaza ca avem taxe si impozite aberant de mari si de multe (unele peste nivelul UE), dar venituri mici fata de UE
-ma deranjeaza ca ni se ingradeste dreptul de a vinde/cumpara/schimba o masina, prin taxa de poluare aberanta.
-ma deranjeaza ca nu se creeaza cadrul legislativ pentru creearea de locuri de munca (scadere a taxelor pentru infiintarea de firme, scadere taxe pentru infiintare locuri de munca, scadere taxare pe salarii ptr. angajator etc)
din aceste cauze, (si din multe altele) consider ca actuala guvernare trebuie sa plece!
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Singurii protestatari cu care am fost intru-totul de acord dintre cei care au fost aseara in Piata Universitatii a fost tipa cu casca pe cap, a fost pe realitatea tv,
pe pancarta ei scria ceva in sensul asta: solutia este evolutia!
Daca ai pana in 50 de ani si ai ajuns sa ceri ceva de la altii, sa-ti legi sperantele de diferite regimuri politice, crede-ma, esti pierdut, omule!
In alta ordine de idei, ce-i cu indemnurile acestea la violenta fizica, pe acest forum?! S-a stricat calitatea oamenilor acestui forum?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Vad ca sunt cativa de zic ca inainte de 90 se traia greu si cu probleme. Va intreb, cate scoli, spitale, primarii, dispensare, camine culturale, alimentari, uzine, strazi, electrificare etc, se construiau inainte de 90, si cate s-au construit dupa 90?
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ktapet, dar cand ai perceput tu alta calitate la oamenii de pe forum? Ti se pare violenta anormala? Razboaie, revolte, crime, box, K1, MMA... au fost si vor fi tot timpul. Omul, in general, daca ar fi pus sa aleaga sa vada doua imagini, una cruda si una placuta, de exemplu: un accident sangeros si un peisaj montan, instinctiv va alege sa vada accidentul - imaginea oribila. Se cheama natura umana. Pacifismul e o mare ipocrizie.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:referitor la autostrazi, parca tanti boagiu a renegociat contractele si a redus preturile la km/autostrada, oare cine semnase contractul cu bechtel?

Tanti Boagiu doar i-a trimis p-aia acasa dupa ce incasasera banii si nu au construit vreun metru de autostrada si asa s-au dus banii nostri.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Pentru cei ce regreta vremurile comuniste:
http://www.zvoner.ro/aminti...-epoca-de-piatra/

Pentru cei care au prins un loc caldut la vreo multinationala si acu is ingrijorati ca tulburarea din strada o sa le clatine scaunul: stiu ca e mai simplu sa ii numiti golani si puturosi pe aia care nu au avut norocul vostru (da, e noroc 90%, munca 10%), dar ganditi-va ca maine puteti fi voi in locul lor. Raspunsul nu e egoismul ci altruismul. Ne va fi bine in Romania cand va fi bine tuturor in Romania. Pana atunci, doar ne mintim singuri.


P.S. Sunt manager in domeniul IT, asta ca sa fie clar ca nu ma conduce mania proletara, lipsa banilor sau mai stiu eu ce alt interes meschin. Iar convingerile mele politice le gasiti in avatar.
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Pentru cei ce regreta vremurile comuniste:
http://www.zvoner.ro/aminti...-epoca-de-piatra/

Niste aberatii mai mari n-am mai vazut.
Adevarul ca trebuie sa citesc toate porcariile de pe net scrise de frustati ca sa ma edific cu adevarat despre vremurile comuniste.
Ce-am trait pe pielea mea si ce-am vazut cu ochii mei nu e de ajuns.
Ce aberatii scrie .... e atat de superficial, cat sa aprinda si sa intarate mintile naive ale generatiei Facebook si Iphone.
Ala care a facut ceva, singur recunoaste ( blocuri, METROU, transport, drumuri ) , n-a facut domne bine ca-i miroase lui de la vecina si ca nu e pe lat e pe lung, astia care n-au facut practic nimic si ne flutura pe la nas iluzii, sa traiasca !
Vorbeste de drumuri, noi circulam pe aceleasi drumuri de-atunci, doar un pic largite si coafate.
Vad ca ignora Transfagarasanul pe care s-au lafait baietii cu masini sport din Marea Britanie
Stie cineva in ce hal sunt blocurile/casele ANL facute ( nu pot sa zic construite) de actualul Stat ? Pai daca bate vantul mai tare pica.
Cat despre constructiile private, hai sa nu ne prostim in fata....
Asta saracu nici nu stie ce scrie...
Mai dodo, daca tot vrei sa punctezi ceva, altul mai convingator n-ai gasit ? De fapt nici n-aveai de unde asa sunt toti papagalii astia filosofi
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Vad ca sunt cativa de zic ca inainte de 90 se traia greu si cu probleme. Va intreb, cate scoli, spitale, primarii, dispensare, camine culturale, alimentari, uzine, strazi, electrificare etc, se construiau inainte de 90, si cate s-au construit dupa 90?

Nu numai ca nu s-a construit nici un obiectiv important pentru tara asta, ....s-au demolat peste 1300 de fabrici si uzine, s-a devalizat toata agricultura, s-a vandut strainilor cam toate resursele naturale, inclusiv cam 40% din suprafata tarii, toate acestea conducand catre sclavia romanului in multinationalele straine, care duc profitul la ele acasa! In punctul acesta suntem! Nenorocitii astia ai ultimilor 22 de ani, ne-au furat identitatea si viata!
Cum spune si @Slash ...
Majoritatea locuiesc in casele de atunci, energia, indiferent de care, este livrata din obiectivele de atunci, scoli si drumuri tot de atunci....si multe alte exemple....
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cati dintre voi care au invatat carte isi mai amintesc de la Geografie, de capitolul Geografia economica a Romaniei ? Uitati-va acum in carte sa vedeti ce-a mai ramas ?
Sa nu ma luati cu vrajeli ieftine ca alea nu existau si ca erau umflate si de prisos, ca le-am vizitat cu totii pe cele mai mari si s-au batut securistii pe ele dupa '89 ( actualii "oameni de afaceri" onesti). Atat de paguboase erau
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Hai sa revenim la protestele din zilele acestea!

Vad ca se trece destul de usor peste declaratia lui Becali care spune ca huliganii de duminica fac parte din galeria Stelei si au fost condusi de general-maior in rezerva Catalin Zisu. Daca acest general Zisu este o persoana de onoare care se stie neimplicata in acele evenimente de ce nu il da in judecata pe Becali? Au trecut peste 24 ore de la acea declaratie a lui Jiji, iar Zisu nici macar nu si-a declarat intentia de a-l actiona in instanta pe Jiji.

Catalin Zisu, membru PUNR, si-a primit steaua de general de la Basescu in decembrie 2011. De ce ar protesta impotriva puterii un astfel de personaj? Greu de spus. Dar daca mai luam in calcul stangacia si proasta coordonare a jandarmilor pentru stoparea huliganilor, deja lucrurile incep sa se lege. Si astfel vedem ca pagubele de sute de mii sau milioane de euro din centrul Bucurestiului au fost ordonate de Basescu. Inca o data acesta ne arata ca e in stare sa arda toata Romania doar pentru a nu-si pierde puterea. Unde a fost zilele acestea Basescu in calitatea sa de conducator al CSAT? In aceste zile in care Bucurestiul a ars la propriu, Basescu probabil ca o ardea pe blonda sa-i ridice moralul.
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum era atunci, inainte de 89...aveam un an la revolutie....dar din cate am auzit, aveai ce pune pe masa, doar ca nu te lafaiai.....totusi, tinand cont ca de atunci pana in prezent, s-a tot furat de la stat, de la muncitorul care iesea pe fabrica cu ceva in sacosa, pana la cel din parlament care vindea uzine intregi,si statul a construit sau a produs foarte putin de atunci.....pai inseamna ca Romania a avut ceva pe atunci....de se tot fura... Probabil s-a cam epuizat stocul, iar cei prezenti vor sa ia de la noi....in fine..s-a tot luat..noi am inghitit...dar, probabil, daca se lua si se si construia ceva, daca statul cautau, si in mod sigur gaseau solutii, pentru a produce si noi ceva, pentru a face bani, pentru a face export, pentru a construi, ca tot vorbeam de blocuri si autostrazi. Dar eu, ca cetatean, cand platesc tot felul de taxe exagerate, si totusi, fac un efort foarte mare sa le platesc, dar in schimb vad km de autostrazi promisi, cu un pret de 5 ori mai mare, locuri de munca...putine pana si alea de pana in 1000 de lei, carburanti de mai bine ne luam toti biciclete...cu ce as putea sa ma mint, ca va fi mai bine, CA LOR TOTUSI LE PASA DE NOI ! Totusi, 4 zile de protest in toata tara si el nu a dat un comunicat oicial....
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Inainte de 89, daca vroiai sa cumperi lapte, trebuia sa te duci dimineata la ora 6 la coada, si mai trebuia sa stai cateva ore bune pana ajungeai la rand Smile

Nu cred ca era mai bine atunci.
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Da, se statea la coada la lapte, la pui, la salam, la cascaval, la DACIA, se statea la coada cam pentru tot.
Fiecare primea cate putin, nu se gaseau, aveai cate putin din toate, nu era risipa ca acum.
Acum aruncam mancarea din frigider la caini si pisici si cei saraci mananca lemne.
Acum sunt de toate dar n-ai bani si cumperi pe datorie/credit.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cati ani aveai pe vremea aia Slash si ce erau ai tai? Asta daca nu ne e cu suparare. Vorbesti ca unul care nu a trait vremurile alea sau ca unul care a avut de unde. Eu am trait si pot sa spun ca exact asa e. Dar na, daca tu vrei sa stai la randuri din nou, atunci ai in fruntea tarii exact omul care iti trebuie. Trebuie doar sa ai un pic de rabdare si va fi exact asa: unul care o sa dicteze, o clica pe langa el care o sa traiasca bine, iar restul fraierilor o sa stea la rand precum stau cainii la mine la poarta ca poate le arunc ceva.

Mai incet cu insultele ca pana una alta taica-tu nu a dat bani sa ma creasca pe mine si nici nu am pascut oile pe acelasi sant.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mar 17 Jan, 2012 1:12 pm
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Maestre, unde sunt insultele alea? Iar te-ai trezit cu fata la asternut?

Ah, uitasem ca pe tine te insulta oricine emite alta parere care nu e in concordanta cu a ta.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca l-a insultat pe ala inseamna ca m-a insultat si pe mine, pentru ca exact aceeasi imagine am si eu in memorie. Ceea ce cred ca este evident, nu? Stiu ca te obsedez, dar hai sa stam on-topic.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Baga te rog un citat cu insultele alea, altfel vorbele tale nu fac cat o para chioara! Daca e sa ne conducem dupa gandirea ta si eu spun "sa-i f.t in gura pe prostii din trafic" inseamna ca trebuie sa-mi sara in cap multa lume de pe forum care s-a identificat cu ei.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cand o sa scrie moderator sub avatarul tau am sa ma chinui sa-ti justific ceea ce scriu. Pana atunci, ori ma raportezi ori iti vezi de ciorba ta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR