Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:
Tai-Pan a scris:
raducut a scris:
Tai-Pan a scris:
chelebet a scris:La cum comenteazã Raducutz nu si-a luat Astra J cu siguranțã, defapt sa zicã el ce bolid are ☺ zi Raducutzule ce e cu rãutatea asta la tine? Hai descoperã misterul ca ne roade curiozitatea pe toți.. ce autoturism deții? Hahah


Raducut este persoana care intra din cand in cand pe forum doar pentru a posta penibilitati!
A oferit, pana acum, o singura informatie utila: cat costa, la un moment dat, kg de ceapa in Constanta!😂
Eu am o rugaminte catre Raducut: posteaza pe forumul Opel Vectra, sectiunea motor 1.6 aspirat, fabricatie 2004!
Lasa-ne pe noi in pace, cu jafurile noastre de masini!😎😆

Penibilitati posteaza cei care compara modelul K cu J.Voi cei cu J ati luat o masina corecta pentru banii dati, adica raportul pret calitate e bun...Dar de la asta, pana la a compara interioarele, comportamentul pe sosea.....Sunt plastice ieftine rau...Eu mi-am luat o masina din alta clasa, alt producator, alt pret.Si da, detin si o Vectra benzina 1,6 din 2004.


Lasa-ne in pace, nu ne intereseaza opinia ta!
Eu nu am postat nimic pe forum Opel Vectra deoarece nu an de ce sa ma bag in seama pe acolo!

Tai-Pan, stai liniștit și apasã IGNORE. Acesta este un caz tipic de boala romanului ros de grija altuia, el având "o mașinã din alta clasa". Nu are rost sa consumi energie cã sã-i formulezi rãspunsuri. Am mai avut "prieteni" din aceștia care s-au pierdut in ceațã.


M-am uitat la crash test-ul acestei "masini din alta clasa"!
Ce frumos intra roata in pedalier!
Dar mai ales, atentie, ce frumos "se curbeaza pe stalp"!
Asta da masina, cu plastice mai bune la interior!😂
A noastra, cu plastice mai tari, e beton, top of the top la crash test!😊😊😊
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Tai-Pan, poate din cauza vârstei nu am reușit sã mã prind care este masina din alta clasa. Poate mã luminezi tu, cã nu o fi MRAP (Mine Resistent Ambush Protected).
  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Mai @tai-pan eu nu am zis ca Vactra e in alta clasã, desi este.Am zis ca am si o Vectra C.Cealalta mașinã cumpãratã anul acesta e din alta clasã, alt producator...Eu am spus cã nu poti compara j cu k.N-am comparat plasticele din Vectra cu cele din j...Dar nu ai inteles nimic....Nu am nimic de impartit cu d-alde tine.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am comparat eu, vreodata, Astra J cu Astra k?
Se pare ca tu o faci, nu stiu din ce motiv!
Mie personal imi place mai mult Astra J Sedan.
Musai sedan, ca sa ne intelegem.
Nici eu nu imi doresc sa am de-a face cu de-alde tine!
De aceea, te rog sa nu mai postezi pe aici, ci pe forumurile dedicate masinilor pe care le detii.
Ti-a casunat pe Astra J Sedan 1.4 turbo?
Skip ads

  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Postez unde vreau.Un coleg a postat ieri, comparand j cu k...Eu mi-am spus punctul de vedere.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Punct de vedere TOTAL NEAVIZAT.
De unde si pana unde stii tu cat de buna este Astra J Sedan 1.4 turbo?
Ai citit pe net?
ADIO!
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
lasa-ne! lasa-ne! asa striga unii pe stadion....Smile
  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ce te superi așa?Usor bre...Eu n-am zis cã nu e o mașinã bunã, ci una corectã pentru pretul ei.Am zis cã plasticele interioare sunt ieftine...Am corectat colegul care o compara cu k, altã mașinã...
Skip ads

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
poate facem o intrevedere cu tot fc ASTRA ..SmileSmile la Piate Presei Libere?E spatiu mare de manevra ..cateva sute de locuri a am auzit ca suntem multi..Smile
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
colegul Raducut...ca fapt divers am abut buget de Astra k si Astra J Sedan.......sincer nu mi-a placut K-ul. Am preferat un J de 20050Eur vs un K . Mie sincer nu mi-a placut acea masina. Nu are navigatia aliniata in bord. Parca nu e la locul ei. Negru piano e praf. masina din showroom il avea zgariat in ultimul hal. Si extra nu im place masina in 5 usi.
prefer 4 oricand.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Comportamentul pe sosea e bun: zic asta pentru ca ieri eram singur in masina si m.a mancat undeva sa iau curbe stranse cu 130km/h...a tinut destul de bine... deci...


Curba la dreapta, ca sa te sprijini in usa, ca daca luai curbele la stamga, de aplecai spre scaunul pasagerului...
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:
PEmil a scris:
mosudan a scris:
PEmil a scris:Mosudan, mai esti printre noi?


Da Emil,sunt prin preajma,sunt cu voi aici ! Sunt putin dezamagit de programul asta rabla si de faptul ca nu mai vine masina (LUNA) ! Mai are o saptamana si se incadreaza la 120 de zile ! Sad


Ultima suta de metri a fost, si la mine, cea mai grea..., cu toate ca eu am apucat si tichet si am primit si masina la termen (bine, cu depasire de 1 zi, 91 in loc de 90, dar bucuria a fost ca si cum as fi primit-o cu o luna mai devreme...)
Sper sa fii si tu cel putin la fel de fericit la primirea masinii.


Multumesc pentru incurajare Emil,am ramas cu un gust amar dupa experienta rabla dar ma consoleaza faptul ca am achizitionat o masina noua si solida,plus de asta mi-am facut prieteni de nota zece aici pe forum ! Sper ca pana in 26.10 sa ajunga,,e o zi speciala pentru mine !


Mosudan, la preluarea masinii poti invita colegi de forum care sa vina cu sedanurile la dealer, sa te faca sa ai emotii mai putine. Asta bineinteles, daca nu cumva preferi sa vii cu sotia (nu stim daca exista), ceea ce mi se pare absolut normal
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:colegul Raducut...ca fapt divers am abut buget de Astra k si Astra J Sedan.......sincer nu mi-a placut K-ul. Am preferat un J de 20050Eur vs un K . Mie sincer nu mi-a placut acea masina. Nu are navigatia aliniata in bord. Parca nu e la locul ei. Negru piano e praf. masina din showroom il avea zgariat in ultimul hal. Si extra nu im place masina in 5 usi.
prefer 4 oricand.


Nici mie nu imi place Astra K!
Tine de gust.
Astra J sedan chiar imi place.
Pentru mine, este obligatoriu ca masina sa fie sedan.
Am preferat aceasta masina care are prestanta, motor foarte bun, are o caroserie beton si a fost la o oferta de nerefuzat!
Ma declar super multumit!😊
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Cine vine?

Am fost eu, au fost colegii din astra romania club. Am fost singura berlina turbo. Ramane sa mai vina si alte masini ale colegilor si sa organizam o intalnire numai a sedanurilor. Nu stiu de clubul noatru de sedan.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
chelebet a scris:Comportamentul pe sosea e bun: zic asta pentru ca ieri eram singur in masina si m.a mancat undeva sa iau curbe stranse cu 130km/h...a tinut destul de bine... deci...


Curba la dreapta, ca sa te sprijini in usa, ca daca luai curbele la stamga, de aplecai spre scaunul pasagerului...


La dreapta in usa ai zis bine la stanga cu cotul pe locasul de cotiera ☺ Oricum a fost o inconștienta de.a mea.. nu mai fac asa ceva la fel si cu depasirile doar in lung si cu vizibilitate clara in fata ☺ E cel mai bine sa fim prudenți si sa avem grija de noi cum spunea si Tai-Pan, chiar daca masina asta duce...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
mihai1983 a scris:
Cosmin95 a scris:Cine vine?

Am fost eu, au fost colegii din astra romania club. Am fost singura berlina turbo. Ramane sa mai vina si alte masini ale colegilor si sa organizam o intalnire numai a sedanurilor. Nu stiu de clubul noatru de sedan.


In weekendul viitor vin si eu daca se organizeaza
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Este bine. Sa vedem cum este vremea, in functie si de ce planuri avem fiecare, si poate mergem mai multi. Seara buna.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Dragi colegi, inebunesc! Ce mașina de alta clasa are colegul raducut, Maserati Quatrorotte, Bentley Continental? Aveți milã de mine și scoateți-ma din acest clivaj intelectual cã își dã duhul neuronul singuratic.😂😂😂
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Silviu astra j e o compacta, el are vectra care e clasa medie, acum poate omul si-o fi luat una noua tot clasa medie, ca la asta se refera, nu la faptul ca are ceva lux.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:Dragi colegi, inebunesc! Ce mașina de alta clasa are colegul raducut, Maserati Quatrorotte, Bentley Continental? Aveți milã de mine și scoateți-ma din acest clivaj intelectual cã își dã duhul neuronul singuratic.😂😂😂


Smile)))))))))) are el motivele lui pentru care nu ne zice vrea sa pastreze marea enigma sau e mai slaba masina ca astra j sedan si ii e rusine sa zica ce e dupa atata tam-tam pe aici Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR