Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Cand am spus cã ieftin si bun nu exista......

Bafta.
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@borsy,
Problema este cu era prea ieftina si avea problemele mentionate. Shocked
Omul a incercat,avand in vedere dotarile...,insa se pare ca nu a tinut...


@mihainstef,
Nu te grabi,cauta,testeaza,verifica,vei gasi la un moment masina mult dorita,insa va trebui sa ai rabdare... Wink
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
"Am verificat astazi masina la Erebus, din pacate a fost lovita cam pe toate partile, caseta de directie terminata, ambreiajul terminat, check engine aprins ( nici nu am mai pus tester pe ea, deja nu mai avea rost). In concluzie si prin urmare, cautarile continua..."

Pentru Mihai, Km erau reali?
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca mai conteaza (parerea mea)
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Colegul a spus ca avea caseta de directie terminata, ambreiaj terminat ...ciudat la o masina de doar 54 de mii de km, mai ales ca este rulata in romania. D-aia intrebam.
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ma baieti, eu va pot aduce masina din ger, vedeti masina(pe net) verificati istoricul(VIN), si orice altceva mai doriti...legat de rulaj, km, daca iei de la dealer, nu da nimeni km inapoi, la ei este caz penal, si nu isi risca nici un dealer bussines-ul pt atata lucru. Legat de alte probleme, exista variante contra cost, care pot elimina asa zisele probleme minore-consumabile, care le veti gasi la orice masina second-hand. Parerea mea ca si daca le veti descoperi, dealer-ul nu va negocia sub minimul acceptat de el, fapt ce duce doar spre aruncarea banilor pe teste. Repet, problemele minore le va avea orice masina second hand, important este sa o achizitionezi cat mai ieftin(=cel mai bun raport calitate pret) ca eventual sa ai marja de bani pt eventuale reparatii minore.
daca sunteti speriati de genul asta de achizitie, ( gen comanda online ) atunci nu va ramane decat sa mergeti in germania, sa vedeti masina, si sa ma contactati dupa; sau va luati din romania, masini de la primul proprietar, rulate in tara, sau de la orice alt revanzator dar cu verificare in prealabil...si de aici va durez cat mai putina bataie de cap
daca mai doriti si alte informatii, ma cautati si ma gasiti Wink
  • mihainstef

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2014

  • Mesaj Privat
alre a scris:
Pentru Mihai, Km erau reali?


Da, km erau reali, mai avusese 2 (!) casete de directie schimbate pe garantie, ambreiajul era ff tare.
Actualul proprietar nu cred ca stia de probleme pentru ca altfel nu cred ca ar fi propus sa mergem fix la service-ul unde fusese reparata masina.
  • J0e

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare!

Si eu vreau sa cumpar o Insignia, pana in 10k. Deja, am vazut cateva, dar inca nu am gasit ce cautam. Sunt curios la Erebus, cat costat testul si in ce a constat. Eu am facut la GTT

alre a scris:"Am verificat astazi masina la Erebus, din pacate a fost lovita cam pe toate partile, caseta de directie terminata, ambreiajul terminat, check engine aprins ( nici nu am mai pus tester pe ea, deja nu mai avea rost). In concluzie si prin urmare, cautarile continua..."

Pentru Mihai, Km erau reali?

Skip ads

  • mihainstef

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Fiind weekend testul a fost doar mecanic, ( persoana care se ocupa de tester nu este decat in timpul saptamanii ) adica au ridicat-o pe elevator si mi-au aratat tot ce era in neregula. Plus inspectie vizuala, mi-au spus ce panouri au fost revopsite, mi-au aratat defecte pe care eu nici nu le observasem, etc.
A costat 120ron din cate imi amintesc.

Mult noroc in cautari, dar, ca sa zic asa, sa nu-ti tii respiratia pana gasesti pentru ca la noi 90% sunt terminate.
  • J0e

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Multam' la fel. Inclin sa cred ca ai dreptate, sunt samsarite cam toate Very Happy
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit o Insignia in Arad, din 2010/06 cu 187.000 km, motor diesel de 160 CP. Masina e dusa din Germania si accepta orice test. Intrebarea mea e daca acesti km sunt multi pentru motorul A20DTH? Cam ce ar putea sa "cada" in pragul lui 200.000 km?
  • J0e

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Eu nu cred ca sunt multi, ptr o masina din germania. Vezi ca in principiu pe la 150k se face distributia. Oricum din punctul meu de vedere testul la Opel e obligatoriu
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Zice ca are distributia cu tot cu pompa de apa schimbata.
http://m.tocmai.ro/opel-ins...ort-13580962.html
http://olx.ro/i2/oferta/van...0-06-ID19CFn.html


Ultima modificare facuta de Daci la Mie 25 Jun, 2014 2:57 pm
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pana nu desfaci sa vezi nu crede nimic. Multi samsari ca sa se scoata la bani schimba doar cureaua si lasa rolele si pompa originale. Da omul putin capacul la o parte, vede cureaua si zice, da domnule e schimbata.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Pe tocmai.ro are 147.000km si pe olx.ro are 187.000km Shocked
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
L-am sunat si are 187.000.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daci a scris: Cam ce ar putea sa "cada" in pragul lui 200.000 km?


Cam multe...,depinde de cum a exploatat-o si intretinut-o vechiul propietar,au fost cazuri la care masina cu km mai putini de 60k,avea mai multe probleme decat una cu 150k...
Doar testul si ...norocul poate sa te ajute... Wink
Nu te grabi,testeaza,verifica,apoi...decide. Idea
  • Teodor_900

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Daci a scris:L-am sunat si are 187.000.



Ai in primul rand grija sa nu fi fost avariata nasol, sudata , eu cand cautam masina ,am gasit si o insignia de genul acesta, nu te increde prea mult nici un reprezentantele opel iti zic cazul meu...omul care adusesera masina din Germania, avea cunostinte la ambele reprezentante Opel din Constanta,noroc la randul meu ca si eu aveam un prieten care lucra acolo si m-a ajutat mult in luarea deciziei finale, masina era garantat istoricul pana la 135.000 km, el o avea de aproximativ o luna,pana a venit cu ea din Germania am calculat eu undeva la aproximativ 140.000 km.....da normal in masina nu erau bagati banii, am luat-o cu hibe cunoscute, bielete antiruliu+bielete directie+capuri de bara , cauciucuri aproape terminat, masina avea cauciucuriile de cand a fost masina fabricata....turbina fluiera putin, deci am luat-o cu defectele astea bine cunoscute. Masina in stare perfecta perfecta nu o sa iti dea mai nimeni sau la un pret mult mai mare e posibil sa gasesti.

Eu exact acum un an, am dat pe masina 11.200 EUR este tot A20DTH de 160 cp, varianta cosmo cu dotari mai mult decat decente.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Intre timp am gasit asta: http://www.autovit.ro/opel-...ia-C33611718.html
Astept acum sa-mi trimita VIN-ul.

Multumesc tuturor pana acum de ajutor!
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu v-as sfatui sa luati masini din Romania doar de la proprietar, cu istoric al masinii...nu m-as incumeta sa iau o masina adusa de cineva din afara.....eventual mergi tu in afara si-ti ei...la prima masina am fost persona in Germ si am luat-o de acolo de la o reprezentanta Opel ( chiar dc la bani a fost ceva mai scumpa)..la a doua masina...am luat-o din Ro de la proprietar...masina verificata....succes in achizitii
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR