Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara din nou.Praguri iluminate fosforescent,unde pot sa gasesc si eu?Am tot cautat pe net dar nu gasesc nik.Doar led.si cele simple ..stikere.. sau cromate.Poate cnv dintre dvs.au pe masina sau cunosc un anumit site. producator.va multumesc in avans.
Skip ads

  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
SCristian@ am cautat si eu dar nu am gasit ,nu cred ca sunt ....
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Pacat moli23...Chiar aratau foarte bn.Noaptea cand deschideai portiera s-ar fi vazut foarte frumos.
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
SCristian te cred ,eu totusi am sa mai caut ceva asemanator ,chiar daca nu scrie opel pe ele Very Happy
Skip ads

  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cum vi se par ca si calitate foliile Solarzone tranaparenta 05% ? Multumesc. Smile nu stiu ce sa imi pun Smile sau Llumar 05 ATR ,diferenta de pret ar fi de 350 pt Solar si 650 pentru ATR .
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Moli,pune llumar atr.sunt mai calhtative,dupa ani buni tot asa vor arata.din astea am si eu,si sunt multumit
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Apropos de pus folie, am vazut la o masina ca folia de pe luneta a facut o multime de bule de aer, locuri in care s-a si dezlipit de geam. Asta inseamna ca a fost prost montata sau asa face dupa perioada dd garantie?
De fapt, la ce se refera garantia la folie: la montaj/manopera sau la calitatea foliei (de exemplu ca nu se decoloreaza, ...)?
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Emil,o folie buna si de calitate,poate fi pusa intr.o lumina proasta si de catre montator.folia llumar,de obicei are pana la 10 ani garantie,garantie data pt decolorare,protectie uv.pt montaj parca are intre 5 si 7 ani garantie.daca nu ma insel
Skip ads

  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
O folie llumar,daca este cu adevarat llumar,este montata cum trebuie,poate rezista si pana la 15 ani pe geam.bineinteles,daca este si întretinuta corespunzator,nu este zgariata,este stearsa cu laveta moale din bumbac sau microfibra.
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:Moli,pune llumar atr.sunt mai calhtative,dupa ani buni tot asa vor arata.din astea am si eu,si sunt multumit


Multumesc , la llunar atr 05 m-am hotarat si folie faruri si masca 3M antigribura cu 300 de lei .
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Buna alegere!👍
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
MOli23 a scris:Multumesc , la llunar atr 05 m-am hotarat si folie faruri si masca 3M antigribura cu 300 de lei .


Geamuri, faruri si masca numai 300?
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Tu ce crezi, emile? Tinand cont ca mai sus a scris folie llumar 650 lei.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
damnatu, tu crezi ca eu iau la mana 100 postari anterioare ca sa gasesc o informatie ?
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Vezi si partea buna, ai aflat raspunsul la intrebare.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:damnatu, tu crezi ca eu iau la mana 100 postari anterioare ca sa gasesc o informatie ?


HA...Cum e dl Emil acum?cand eu vb mai acum cateva zile despre cat de mult spam este pe anumite topicuri,spunea-i, ca ce o sa faceti dupa ce or sa va vina masinile la toti?ca o sa faceti alt topic in asa fel incat sa nu mai zica lumea ca se face mult spam.Acum nu stai sa mai cauti in 100 de postari anterioare sa ca afli o informatie?

P.S. : nu e o idee rea a se face alt topic pt socializare,dar sa ramana unul bun numai pt probleme,pareri,informatii si alte cele necesare masinii,ca sa nu cauti printre sute de opinii ceva ce te inter.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Catalin, in primul rand nu-i nici o problema sa ma tutuiesti,
In al doilea rand, bag de seama ca pe acest topic, asa, plin de spam cum este el, dar placut si prietenos, intra si colegi care au altceva decat 1.4T. Nu ca nu ar avea voie sau ca ne-am supara noi, Doamne fereste, dimpotriva. Voiam sa spun ca totusi acest topic atrage, este altceva.
In al treilea rand, fiecare are dreptul la opinie...
Am dreptate, Catalin?
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Clar Emil!dar nu e mai buna ideea mea de a se face un topic preponderent pt cele necesare masinii si inca unul pt orice altceva?vreau sa spun ca asa va fi mult mai uºor pt oricine sa caute ce doreste intr.un anume topic.
Noi acum suntem offtopic cu disc acum aici.😊
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Ar fi mai greu...
Discutam pe unul probleme dedicate si daca vreau sa-l intreb pe interlocutor ce a facut aseara, ii spun: "Hai pe celalalt topic, vreau sa te intreb ceva"...
Cam naspa...
Tu la serviciu asa faci, daca vrea un coleg sa-ti spuna un banc, tu ii spui sa astepte pauza sau sfarsitul programului?
Tocmai datorita spamului, intre noi s-au creat niste legaturi mai apropiate decat intre utilizatorii altor topicuri..
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Spam, chat, contraziceri, conturi blocate, dar eu unul am invatat multe lucruri de aici. Eu consider ca ar trebui sa continuam pe topicul asta, pentru ca asa ajutam si mai multi oameni. De ce? Pt ca e vizibil si e activ. Sa fim seriosi, nu cred ca unul dintre noi ar refuza sa ajute un nou venit cu o informatie care a fost spusa mai demult..
Ma refer atat la acesta cu Accesori, dar mai ales la gigantul topic daca Astra e buna de ceva.
Sa ne uitam putin in curtea vecinilor de la VW, Ford, Citroen, Dacia..etc... eu nu cred ca se apropie macar de legaturile create aici.
Ma uit cum numarul paginilor creste...am trecut de 300 ! din aprilie si pana acum. Si parca acum creste si mai repede.
Parerea mea sincera este ca ar trebui sa continuam in acelasi mod natural de pana acum.
Sa luam exemplul prezentarea lui all4u, acela e un topic strict la obiect care nu mai trebuie "alterat",ci lasat asa cum e..


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Vin 11 Aug, 2017 12:03 am
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR