Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
romanul, cu un r sau cu doi, e domn oriunde merge, sa nu uitam ca suntem si foarte ospitalieri, ceea ce demonstreaza inca odata articolul de mai sus, asa ca sa fim mandri ca suntem romani sau rromani dupa cum ne sta mai bine.

PS

poate la aia ii placea sprit si dea aceea s-a enervat.
Skip ads

  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
si cica sa fim toleranti, ca sunt minoritate, ca trebuie acceptati, pai nu avea dreptate hitler? Laughing
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Steffano a scris:si cica sa fim toleranti, ca sunt minoritate, ca trebuie acceptati, pai nu avea dreptate hitler? Laughing

el avea dreptate dar s-a gasit unu mai tare decat el

liberte' egalite'expulse'
Laughing
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Sa stii ca au dreptate cu egalitatea, mie mi-ar conveni sa fiu egali cu ei: ajutoare sociale peste ajutoare sociale, nu platesc taxe, impozite, "sunt discriminat".
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Steffano a scris:Sa stii ca au dreptate cu egalitatea, mie mi-ar conveni sa fiu egali cu ei: ajutoare sociale peste ajutoare sociale, nu platesc taxe, impozite, "sunt discriminat".

vreau si eu egalite' numai dupa ce se face expulze' Twisted Evil
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:
Steffano a scris:Sa stii ca au dreptate cu egalitatea, mie mi-ar conveni sa fiu egali cu ei: ajutoare sociale peste ajutoare sociale, nu platesc taxe, impozite, "sunt discriminat".

vreau si eu egalite' numai dupa ce se face expulze' Twisted Evil
Laughing Laughing
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Romania te iubesc
si ne mai miram, justitia cred ca e prima si ceea mai tare mafie din Romania.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:Romania te iubesc
si ne mai miram, justitia cred ca e prima si ceea mai tare mafie din Romania.

mi se pare incredibil Laughing
Skip ads

  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Inca un om mort din cauza reformelor din cadru sanatatii..Sa moara astia cu reformelor lor cu tot si cine conduce romania...
Ar trebui noi poporul sa conduca ROMANIA nu unii mafioti...
Din 100 de legi doar 1 singura ajuta ROMANIA(POPORUL)iar restul 99 ii ajuta pe ei mafiotii..
Cum doamne sa dai cu cutitul sa-l injunghi pe un brancadier si dupa aia sa zici ca esti bolnav cu capul si sa iti dea carnet rosu incat sa scapi de puscarie...
Aceasta problema cu carnetul rosu a fost si in braila cand un "smecher"alde zgarcitu parca a dat peste un cameraman de la PRO tv cu masina si a primit o amenda si nu a fost incarcerat deoarece avea carnet rosu,dar el avea permis si putea sa conduca un geep...
Eu sincer ias omora pe acestia,chit ca fac eu 100 de ani de puscarie,dar ias omora pe toti "smecheri,borfasi,mafioti,conducatori,guvernanti,tot ce strica poporul roman"tot ce apartin de aceasta rasa de animale...
Faza astazi in braila(alungarea turistilor):un grup de francezi mancau intr-un parculet pe iarba verde,vine puradeii si incepe cu cerseala,incepe cu cioarda,incepe cu rasete fata de acei francezi..cum sa mai vina din nou in vizita acei francezi cand unuii se poarta asa..Uitati cum pierdem bani de la turisti...
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate exemplele pot continua:
Furt cu politia de fata .
Adevarul ca e cam greu sa opresti 100 de ciori fara sa folosesti arma din dotare. Daca s-ar inaspri legile, si politia ar avea o mai mare autoritate, fara sa riste pierderea serviciului pentru ca a impuscat infractorul, chiar si in legitima aparare, s-ar mai linisti si jegurile astea.
  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
da si acest exemplu e de discutat...pai maine poimaine,iti pun cuisoare pe sosea,te rastorni cu tirul,iti pune sabia la gat si iti ia toata marfa...A ce sa mai faca asa ca astia fura si din mers,sau din parcari...si daca iti gasesc tirul gol,iti face o paguba mare(iti taie remorca).
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
valy cu manta a scris:Inca un om mort din cauza reformelor din cadru sanatatii..Sa moara astia cu reformelor lor cu tot si cine conduce romania...
Ar trebui noi poporul sa conduca ROMANIA nu unii mafioti...
Din 100 de legi doar 1 singura ajuta ROMANIA(POPORUL)iar restul 99 ii ajuta pe ei mafiotii..
Cum doamne sa dai cu cutitul sa-l injunghi pe un brancadier si dupa aia sa zici ca esti bolnav cu capul si sa iti dea carnet rosu incat sa scapi de puscarie...
Aceasta problema cu carnetul rosu a fost si in braila cand un "smecher"alde zgarcitu parca a dat peste un cameraman de la PRO tv cu masina si a primit o amenda si nu a fost incarcerat deoarece avea carnet rosu,dar el avea permis si putea sa conduca un geep...
Eu sincer ias omora pe acestia,chit ca fac eu 100 de ani de puscarie,dar ias omora pe toti "smecheri,borfasi,mafioti,conducatori,guvernanti,tot ce strica poporul roman"tot ce apartin de aceasta rasa de animale...
Faza astazi in braila(alungarea turistilor):un grup de francezi mancau intr-un parculet pe iarba verde,vine puradeii si incepe cu cerseala,incepe cu cioarda,incepe cu rasete fata de acei francezi..cum sa mai vina din nou in vizita acei francezi cand unuii se poarta asa..Uitati cum pierdem bani de la turisti...

eu nu stiu nici legea exat, dar politia, procuratura nu pot intervenii sa vada cauza mortii, sa se dovedeasca faptul ca daca nu inchideau spitalul omul ala nu muerea? sa se dovedeasca faptul ca din cauza jegurile care ne conduc a murit omul ala si sa primeasca ce merita?
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ma scuzati, in cazul pacientului din Codlea, nu stiu de ce dati vina pe guvern. Eu as invinovati familia. Omul a facut un preinfarct sau accident cerebral, cei din familie au vazut ca ii e rau si au procedat exact cum procedeaza romanii care aplica toate leacurile babesti posibile. Cand au vazut ca nu mai stiu ce sa ii faca, l-au suit IN MASINA PROPRIETATE PERSONALA si l-au dus la un spital care stiau bine ca este inchis. Apoi, cand au eliminat toate posibilitatile au sunat la salvare care normal ca a ajuns cand era deja prea tarziu. Din punctul meu de vedere, familia este vinovata de moartea sa. Nu credeti ca alta putea fi situatia daca la primele semne de rau se dadea un telefon la 112?
Nu vreau sa intelegeti din asta ca sunt de acord cu inchiderea spitalelor, e una din cele mai mari prostii facute de guvernul Boc, dar de multe ori, semenii nostri fac rau lor insisi sau celor din jur prin marea lor (ne) pricepere in acordarea primului ajutor.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Masura de inchidere a spitalelor a fost luata de un Ungur care era atunci ministrul sanatatii.Ha Ha Ha Culmea ironiei.
Acum avem alt Ungur care ultima oara si-a dat demisia din functia de conducere in sanatate deoarece nu a stiut sa gestioneze un caz in care au muri 20 bebelusi.Acuma oare a mai facut scoala si a invatat cau cum?
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Telefoane pentru rumani
asta da jaf din banu public.
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu e prima data cand amintesc de aceasta problema cu furturile de la pompele din benzinarii si iata ca au aparut si declaratiile celor "din casa"
Uite aici.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Va fi mai rau, dar asta este, ne meritam soarta. Apropo, am inceput demersurile de rigoare pentru emigrare.
M-am saturat sa tip singur, sa incerc sa fac bine in jurul meu in speranta ca macar unul din cei care vad acest lucru va lua aminte si va incerca sa se schimbe. Cred ca asta ne este natia si nu glumesc.
Nu ne fura guvernantii, parlamentarii, basescu......ne furam intre noi......tipic romanesc.
Ne meritam soarta cu varf si indesat.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Firma cu ZERO angajați are profit de 17 miliarde de lei
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
prostituatele se considera discriminate Laughing Laughing
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Seful ISJ Galati da dedicatii la radio
piesa TOT mai sus

Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR