Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bogdan, ce versiune de IGo folosesti?
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ksper a scris:
Am un GPS Goclever 3535. Acest GPS are in softul lui, navigatie de la MIREO. Cu ajutorul lui ahappyuser am reusit sa pun pe un card de 2Gb softul IGO8 My Way cu update la harti Romania si Europa(MAP-POI-SPEED CAM).

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bogdan, ma interesa se versiune a lui Igo My Way. De exemplu 7.4.2 sau altceva.
Iti recomand sa utilizezi Igo 8.3.4.142975. Mie mi s-a parut cel mai bun dintre versiuni(si fac ceva km). Eu il folosesc customizat cu un skin de la Dimka si multe altele.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Versiunea este Nav N Go iGO8....8.3.2.91972....May 28 2009.
Daca cerintele platformei pe care o utilizez este compatibila, atunci ar fi bine.
GOCLEVER 3535
System Ver: 1.3.3.4
Platform: Samsung S3C2416
FLASH: 1G Bytes
RAM: 64M Bytes
Procesor: 400
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bogdan, din pacate eu am sters kit-ul de pe laptop ca nu mai aveam loc iar la mufa GPS-ului am distrusi pinii Data ca ti-l luam de acolo sa ti-l trimit. Il poti cauta pe net(se gaseste destul de usor). Poti apela si la cenzurat
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,681
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pentru corecta informare a colegului @pirvu_daniel, corect este sa spunem ca eu te-am ajutat cu Content-ul (mai exact doar MAP, POI).

Programul iGO8 il aveai deja pe GPS, poate era o ideie buna sa descarci un kit 'clean' de iGO8 v8.3.4.xxxxx .
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ksper a scris:
ksper a scris:
Am un GPS Goclever 3535. Acest GPS are in softul lui, navigatie de la MIREO. Cu ajutorul lui ahappyuser am reusit sa pun pe un card de 2Gb softul IGO8 My Way cu update la harti Romania si Europa(MAP-POI-SPEED CAM).


Da. Am specificat intr-un mesaj anterior. Smile .
Am cautat pe net iGO8 v8.3.4.142975 si nu am gasit absolut nimic care sa functioneze...Am copiat cred ca 10 arhive si degeaba. Ba nu aveau executabil, ba nu aveau un dll(chipurile ca nu era copiat bine) si multe alte erori. Ma puteti ajuta cu un linck pentru o arhiva buna?...Multumesc.
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall...Domnilor...dupa o lunga documentare ln ale GPS... m-am hotarat azi si am achizitionat un Evolio hi-speed plus..
problema este ca nu are nici-o harta instalata..softurile compatibile sunt Mireo si Igo..
am tot lncercat sa descarc sa caut sa..sa... dar nimic...
daca ma poate ajuta cineva cu o trimitere la un anume site de unde pot sa decsarc ..ma intereseaza lndeosebi harta Bulgariei...si Greciei...
multumesc..
Skip ads

  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Iti recomand hartile de la NTQ. Google it! Vad ca link-urile sunt interzise.
  • ToXyC

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am un sistem iGO Primo instalat pe un Galaxy SII. Are cineva idee de unde selectez ce masinuta sa imi apara in meniu? Acum de exemplu e un Mini Cooper, dar am gasit odata o lista cu mai multe modele, acum sa mor daca mai gasesc in meniu de unde sa schimb masina. Heeelp! Shocked
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ksper a scris:Dupa cum am relatat intr-un mesaj anterior ca am un GPS Goclever 3535 cu IGO8 pus pe card de 2Gb.
MAP, POI si SpeedCam sunt ''la zi'' insa....
am o nelamurire sau poate eu nu sunt familiarizat cu acest soft(IGO8). Dau destinatie la viitoarea locatie, incep ruta, numai ca in momentul cand prind(pe ruta respectiva) un drum drept sau viitoarea schimbare de directie se afla la mai mult de 1km imaginea cu indicatorul(sageata) de directie dispare si apara o alta imaginea cu drumul(ruta) ''intoarsa''. Cand ma apropii de un oras sau scade sub 1km distanta pana la urmatoarea schimbare de directie atunci revine normal(cu drumul aproape si indicat corect-inainte).
Parca as merge ''pe dos'' cand se schimba acea imagine, desi destinatia ramane, ruta ramane. Trebuie sa activez, sa setez ceva anume sa nu se mai intoarca imaginea in mers? Multumesc.
Sunt novice in acest domeniu si va rog sa aveti rabdare cu mine.


Am rezolvat problema.
Pe softul initial(nu am mai cautat sa descarc nimic de pe net), am bagat 2 teme.
Una dintre ele este cu o grafica mai buna si ceva mai coplexa. Am facut insa cateva setari:

-"Setari"-"Meniu"-"Interfata"- si am activat "GJ6.9.2p(DVS1&gurjon)"- mapa nu se mai rasuceste-sta exact "pe directie".
-"Setrai"-"Navigare"-"Privire generala automata"(bifat)-apesi pe "..."(de linga privire generala automata)-"Rotate in Overview Mode"(bifezi)-g a t a.

Deci multumesc iar lui ahappyuser si lui pirvu_daniel pentru tot.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
stie cineva care este ultima harta cu romania aparuta pentru Igo 8.3 si unde o pot gasi?
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
O poti gasi in magazin Wink
Sunt aparute cam in acelasi timp, cea TopMap 2012.04 ,iar cea NavteQ 2012.Q1
Speram ca in curand sa apara si versiunile de toamna, se cam lasa asteptate de vreo luna
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Au aparut hartile Q2 pentru NavteQ 2012 si cele 2012.07 de la TopMap Wink
  • mihaiadrian

  • Mesaje scrise: 632
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu cat de buna este harta de la NavteQ pt ca nu am folosit-o niciodata in schimb pot sa zic de TopMap ca e suficient de buna. Si am sa dau un exemplu: se intampla uneori sa traversezi un oras (ex Brasov) . Daca esti sfatuit bine de catre aparat , mergi pe centura (exact dupa indicatorul Tranzit), si traversezi lejer. Dca nu esti sfatuit bine, treci prin interiorul orasului si atunci nu mai e asa de bine. In concluzie, o harta e buna si daca stie in anumite situatii cum sa te ghideze. Am avut situatii in trafic in care GPS-ul ma ducea pe niste cai , luand o decizie foarte buna, nu mi-ar fi venit mie in veci ideea sa faca asa decat daca as fi fost de al locului si treceam zilnic pe acolo.

Ca sa fac o analogie, daca se calculeaza rute pe un site care foloseste de exemplu baza de date openstreetmap , atunci, niciodata nu o sa aleaga drumuri de centura. Da, te duce la destinatie, dar o sa traversezi un oras, o sa dai prioritate incontinuu ca nu o sa stie sa te scoate pe un drum principal, etc etc.

Cand mi-am cumparat GPS-ul l-am luat cu tot cu soft de navigatie (IGO) si cu harti pe toata europa (fullEU), am vrut sa evit bataile de cap, eu nu a trebuit decat sa il pun in masina si sa merg cu el. Sper ca in pretul GPS-ul sa fi fost inclus si partea care o ia IGO si cei care fac hartile si sa nu fie ceva piratat, pt ca chiar au facut o treaba buna (iGO + TopMap)
  • Mel
  • **
  • 71 mesaje
  • din 18 Sep 2012
  • Astra 2002 Z16XE
  • Teleorman
  • Mel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salutare
Am harta Romania_R3_NQ_2012.Q1_120522 (IGO My Way 8.4.3) pe Samsung mini.De curand am fost la arad cu ceva treburi si cu toate ca harta este 2012 autostrada Arad- Timisoara nu-mi aparea pe GPS.
A aparut alta harta mai noua?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
2 posturi mai sus ai citit?
  • Mel
  • **
  • 71 mesaje
  • din 18 Sep 2012
  • Astra 2002 Z16XE
  • Teleorman
  • Mel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca Q2 inseamna harta mai noua?
o vreau si eu
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Q inseamna "Quarter", adica trimestru Wink
Evident ca Q2 e mai nou
Autostrada A1 intre Arad si Timisoara o gasesti doar in Harta TopMap momentan Wink , cea din 07.2012
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mihaiadrian a scris:Nu stiu cat de buna este harta de la NavteQ pt ca nu am folosit-o niciodata in schimb pot sa zic de TopMap ca e suficient de buna. Si am sa dau un exemplu: se intampla uneori sa traversezi un oras (ex Brasov) . Daca esti sfatuit bine de catre aparat , mergi pe centura (exact dupa indicatorul Tranzit), si traversezi lejer. Dca nu esti sfatuit bine, treci prin interiorul orasului si atunci nu mai e asa de bine. In concluzie, o harta e buna si daca stie in anumite situatii cum sa te ghideze. Am avut situatii in trafic in care GPS-ul ma ducea pe niste cai , luand o decizie foarte buna, nu mi-ar fi venit mie in veci ideea sa faca asa decat daca as fi fost de al locului si treceam zilnic pe acolo.

Ca sa fac o analogie, daca se calculeaza rute pe un site care foloseste de exemplu baza de date openstreetmap , atunci, niciodata nu o sa aleaga drumuri de centura. Da, te duce la destinatie, dar o sa traversezi un oras, o sa dai prioritate incontinuu ca nu o sa stie sa te scoate pe un drum principal, etc etc.

Cand mi-am cumparat GPS-ul l-am luat cu tot cu soft de navigatie (IGO) si cu harti pe toata europa (fullEU), am vrut sa evit bataile de cap, eu nu a trebuit decat sa il pun in masina si sa merg cu el. Sper ca in pretul GPS-ul sa fi fost inclus si partea care o ia IGO si cei care fac hartile si sa nu fie ceva piratat, pt ca chiar au facut o treaba buna (iGO + TopMap)


N-am auzit pana acum de cineva care sa fi cumparat in RO igo nepiratat la pachet cu GPS. Se vinde MyWay dar si ala fara GPS. in rest, primo si 8.xx sunt pentru OEM de gps si in mod normal sunt personalizate skinurile pana nu mai stii ce e (ex: navig8r in australia).
cat despre hartile cele mai bune care te ajuta sa ocolesti orasul.. gresesti, harta nu are nici o treaba... hartile au doar drumurile mapate, iti trebuie un soft care sa stie cum sa ruteze mai bine, si acolo intervize cat de smecher e softul tau.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR