Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Nu o inmatriculez in italia. Ramane cu nr de romania. Am vb acum pt masina de aici dar momentan nu se prea pot duce masinile de aici plus ca lipsesc multe dotari. Raman modelele de la noi.
Skip ads

  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Zilele astea merge taicameo sa vada http://www.autovit.ro/opel-...ia-C32348470.html . Eu sunt in italia si nu o pot vedea. Din poze imi place cum arata dar vreau sa o vada el si cineva care sa o verifice putin. Din ce am vorbit cu persoana care are parcul auto ofera si garantie pe masina si are revizia de ulei filtre si placute fata spate facuta. Sper sa nu raman dezamagit dupa ce o vede....imi place extrem de mult insignia.
  • utu2005

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Vad ca ai optat pentru cutie automata ? si mie imi place insignia foarte mult si sper ca in curand sa intru in posesia uneia, inca mai tatonez si sunt in dilema cu, cutia automata sau manuala. Nu am mai condus automata si cam as vrea sa trec la una ca m-am cam saturat de 'mestecatul'' cu manuala mai ales in oras ! intr-un cuvant: vreau mai mult confort Smile

Foarte frumoasa insignia din link-ul tau, doar ca anvelopele au talonul cam mic....desi arata super !

Bafta ! si sa ne zici mai multe daca o cumperi...
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
As prefera automata pt comoditate daca masina o sa fie ok din toate punctele de vedere. Nu ma deranjeaza talonul mic pt ca o sa o folosesc in italia( ma gandeam sa iau o pereche de jante pe 20) dar imi place cum arata si cu astea. Astazi merge sa o vada si eventual sai faca un control si pe urma ne intelegem la plata. Pretul vi se pare ok pentru masina ?
Skip ads

  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Eu zic ca are cam multi km. Dar masina arata superb. Daca pe tine km nu te deranjaza atunci nu e o problema. Si la km aia ar trebui sa aibe distributia schimbata, informeazate.
Salut si bafta
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sigur se mai poate scade la pret ceva. Mie imi place. Bafta
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Km nu ma deranjeaza. Ma gandesc ca merg destui km motoarele astea. Pentru distributie si restu pieselor se intereseaza azi. Momentan sunt in asteptarea telefonului ca sa vad ce parere are despre masina. Daca e tot in 2 zile ii face o verificare complecta si o cumpar. Din discutiile pe mail a zis ca o lasa la 10.300 la plata cash. Daca as scoateo la 10 mii ar fi si mai perfect. Pretul e ok pentru an ,km si dotari ?
  • miticalimona

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eu zic ca pretul este corect la masina pe care ai ales-o, acum numai sa fie toate asa, 160k nu este mult, a mea din 2010 a avut tot 160k cand am cumparat-o, cum am zis daca totul este asa cum scrie si km sa nu fie cu mult mai mult decat scrie, caroseria sa fie ok si sa gasesti unde sa faci un test cat mai ok si de incredere, bafta I-ti doresc, daca ai indoieli nu te grabi eu am cautat 5 luni pana am gasit (sper sa reusesti mai repede). bafta.
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
suciuvlad a scris:Km nu ma deranjeaza. Ma gandesc ca merg destui km motoarele astea. Pentru distributie si restu pieselor se intereseaza azi. Momentan sunt in asteptarea telefonului ca sa vad ce parere are despre masina. Daca e tot in 2 zile ii face o verificare complecta si o cumpar. Din discutiile pe mail a zis ca o lasa la 10.300 la plata cash. Daca as scoateo la 10 mii ar fi si mai perfect. Pretul e ok pentru an ,km si dotari ?


Ia si tu toate masinile cu anul ãsteia si un range de km de +- 20-30k plus un filtru pe dotãri si vezi ce pret mediu iti iese.
Daca km sunt reali, mie imi pare ok insa personal eu nu as lua o masina din Romania fara o testare. Sunt colegi de forum care sigur te pot sfatui unde sa mergi.
Eu tot nu inteleg de ce daca tot nu locuiesti in tara nu faci achizitia de acolo.
Baftã multa
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Masina daca la prima vedere pare ok o sa fie verificata de un prieten dea lui taicameo din service renault si pe urma la opel. Masina a fost adusa din germania si inscrisa de cateva saptamani. In legatura cu achizitia masinii de aici ....aceeasi masina acelasi an doar ca avea 80k km aici costa 14 mii plus 700 e trecutu pe mine plus impozit de 350 euro anual si o asigurare de minim 850 euro anual care nu include nimic. Acestea ar fi motivele principale. Va multumesc pentru raspunsuri. Pretul si mie mi se parea ok in comparatie cu ce am mai gasit pe net. Cutia automata e acceasi ca cele de pe cele cu 160 cp ? Rezista daca as face o resoftare la masina ?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Si nu te intrebi de ce un model similar in Italia, costa cu cateva mii mai mult? In RO 95% din masinile aduse pentru a fi vandute au dat km inapoi sau prezinta defecte ascunse! Ai vazut ce a scris colegul mai sus, 5 luni a cautat........ Cutia rezista la un soft de 200 cp.

Bafta.
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspunsuri. Nu zic ca nu au km dati inapoi , dar 2 teste la 2 reprezentante eu zic ca e destul. Aici in it majoritatea masinilor sunt pe la firme care se ocupa de vanzari , cumparari masini. Platesc mai mult la cineva pe masina ca sa cumpere respectivul masina noua si o pun la vanzare la pretul respectiv. De la persoana fizica din it mai bine nu...sunt mai rai ca oricare de la noi + taxe exagerate. Plateam asigurare rca pe corsa d 1.3 cdti 900 euro pe an si impozit 180 euro.
Skip ads

  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Am si eu la lucru un ... de polonez si a mers in polonia sa isi ia Insignia. (Ia placuto pe a mea ft multt si a spus ca isi ia si el).
El sta in Germania, lucra in Germania si meege in Polonia sa isi cumpere masina. Tuamne, cat de pampalau poti sa fii.? Ok, problema nu e asta. Problema e ca si-a luat o Insignia cheala, fara piele fara xenon, fara scaune incalzite, fara dvd, fara scaune sport....nimiccc....Si motorul de 1.8 turbo benzina. La 11.500 euro cu 55.000 km (la care si km pot fi dati inapoi, si aia is ca si romanii) si din 2010.
Eu nu as fi dat atata pe Dacia aia. Ca e cam la fel de cheala ca o Dacie...

Colegu, vrei masina buna si mai putine batai de cap. Germania.

Bafta
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Germania sau de la persoana privata care a folosit masina macar 1 an de zile.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Si eu tot cu Germania votez, eu de acolo am luat-o personal si nu cred ca voi mai face o achizitie de masina SH din alta parte.
Legat de masluirea de km din cate stiu in Germania este infractiune cu pedeapsa foarte mare, in plus controalele sunt foarte dese, se pot verifica masinile si nici chiar proprietarii turci, arabi etc de autohaus-uri nu se risca sa-si piarda afacerea.
Daca iei masina de la un dealer mare nu ai cum sa dai gres.
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
A fost azi sa vada masina. Interiorul s.ar putea spune ca e perfect si functioneaza tot, dar problemele sunt afara. Bara fata ar trebuii revopsita, in spate pe portbagaj 4 zgarieturi f mari din care 1 sigur nu iese nici la polish. Pe usa sofer din cate am inteles e sarita vopseaua intr.un loc de la ceva piatra si milte alte zgarieturi. Alta problema....pragul din dreptul soferului indoit in ceva bordura zice dansu si inca o indoitura a pragului pe partea dreapta in drept cu usa din spate. Din spusele lui costa 3 milioane refacutu. Distributia nu e schimbata ca cica ia zis mecanicu lui ca se poate circula inca....si daca vreau so schimb 5 mil + manopera la care a zis ca tot eu sa platesc si facutu pragurilor alte 3 milioane si nu stiu cat bara fata daca vreau so revopsesc si ultima care ma dat peste cap cica are jante de 18 si nu de 19. Am vb telefonic si a zis ca jantele tot timpu au fost pe 18 dar a gresit coleguso cand a postat anuntu. Dupa parerea mea i.am zs ca modelu din pozele de pe net par a fi 19. Cauciucuri...maxim pana in iarna pot fi folosite si a zis ca nu lasa mai putin de 10.300. La cate are nici 9500 nu as mai da. Cred ca o sa caut in continuare. Momentan asyept un mail de la el cu poze detaliate. Daca careva cunoaste mai bine jantele de insignia isi poate da o parere ?
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/lin..._18_inch/13235012

Alea din poza sunt pe 19", treaba asta cu a incurcat nu stiu care anuntul e vrajeala, a pus poze cu o masina impecabila iar la fata locului gasesti altceva, am mai auzit.
Las-o balta, cauta alta.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Carte service are?
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Carte da. Dar dupa mine a vandut jantele ori nu stiu. Cert e ca a zis ca imi trimite mail cu poze de la ora 2 se cand am vb si inca nu a ajuns mailul.
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Si a ajuns mailul : cica imi pare rau dar am vandut masina acuma seara Smile))))
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR