Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Asta este vrajeala maxima ca a vandut masina
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Inca odata se dovedeste ca ieftin si bun nu exista!
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Cam asa sta treaba in romanicã , greu sa gãsesti ce cauti. Mai gândeste te la varianta germania, stiu e mai complicat, mai obositor dar pt un scop nobil Smile
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
borsy a scris:Inca odata se dovedeste ca ieftin si bun nu exista!


Subscriu
Skip ads

  • stefonisandel

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
suciuvlad a scris:A fost azi sa vada masina. Interiorul s.ar putea spune ca e perfect si functioneaza tot, dar problemele sunt afara. Bara fata ar trebuii revopsita, in spate pe portbagaj 4 zgarieturi f mari din care 1 sigur nu iese nici la polish. Pe usa sofer din cate am inteles e sarita vopseaua intr.un loc de la ceva piatra si milte alte zgarieturi. Alta problema....pragul din dreptul soferului indoit in ceva bordura zice dansu si inca o indoitura a pragului pe partea dreapta in drept cu usa din spate. Din spusele lui costa 3 milioane refacutu. Distributia nu e schimbata ca cica ia zis mecanicu lui ca se poate circula inca....si daca vreau so schimb 5 mil + manopera la care a zis ca tot eu sa platesc si facutu pragurilor alte 3 milioane si nu stiu cat bara fata daca vreau so revopsesc si ultima care ma dat peste cap cica are jante de 18 si nu de 19. Am vb telefonic si a zis ca jantele tot timpu au fost pe 18 dar a gresit coleguso cand a postat anuntu. Dupa parerea mea i.am zs ca modelu din pozele de pe net par a fi 19. Cauciucuri...maxim pana in iarna pot fi folosite si a zis ca nu lasa mai putin de 10.300. La cate are nici 9500 nu as mai da. Cred ca o sa caut in continuare. Momentan asyept un mail de la el cu poze detaliate. Daca careva cunoaste mai bine jantele de insignia isi poate da o parere ?

Jantele din poza sunt pe 19.
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspunsuri. O sa mai caut. Vad ca e destul de dificil de gasit ceva bun.
  • Eduardx

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salutare, am gasit un opelas dragut care as vrea sa il iau insa as vrea sa ii verific vin-ul, stie cineva pe cineva care m-ar putea ajuta? Cineva care lucreaza la reprezentanta ceva? As putea trece eu pe la ei dar am greu cu plecatul de la munca Neutral Multumesc de raspuns!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ca sa verifici km si interventiile asupra masinii, se poate face doar la reprezentanta pe baza VIN-ului, si aceasta doar atata timp cat s-a face servisarea la reprezentanta. Bineinteles ca asta se poate doar daca ai vreo pila acolo sau cu verzisori Smile. Ca sa verifici anumite optiuni ale masinii, ia legatura cu Gyzmo......sa iti 'descifreze' vin-ul.

Bafta.
Skip ads

  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
pareri ? http://www.autovit.ro/opel-...ia-C34143000.html sau http://www.autovit.ro/opel-...ia-C33965147.html
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Vad ca nu te lasi, vrei tu neaparat sa o iei din Romania in loc sa te duci sa ti-o iei singur.
In poze arata bine mai putin plasticul ala care imita lemnul ( nu e pe gustul meu) dar ai vazut ce se intampla cu samsarii, pe afara-i vopsit gardul inauntru leopard.
Inca ceva, e adusa din Germania special pentru vanzare si cere pe ea 10800 probabil o iei cu 10500. De aici dai jos cat a cheltuit sa o aduca undeva pe la 500-700 de euro( depinde daca a venit pe roti sa pe platforma) si partea lui minim 1000 ajungi la o achizitie de 8500-9000.

Da si tu o cautare pe mobile.de si vezi ce gasesti in km astia si cu dotari asemanatoare.

Bafta
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Colegu Suciuvlad pun un link:

http://www.autoscout24.ro/L...&ustate=N%2CU

Atentie la nr de Km. S-a facut si un studiu. Nu poti sa iesi in castig daca aduci masini din Germania fara sa umbli la km. Daca esti dispus la compromisul asta...Go for it.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Nici una nici alta nu sunt fabricatie 2010 asa cum e pe autovit. Prima e fabricata in nov 2008 (deci model 2009), iar cea de-a doua e fabricata in iun 2009. Posibil sa fie manarite ca si km. Din poze arata bine, dar.... trebuie vazut, verificat, testat...
P.S. Samsarii astia habar n-au ca AFL nu inseamna Asistent Faza Lunga, ci Adaptive Forward Lighting.
Skip ads

  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Cum pot sa imi dau seama de anul productiei ? Ca la prima zice 2010. De unde imi dau seama ca e nov 2008 ? Toate insignia sunt euro 5 sau sunt si euro 4 ? Nu reusesc sa ma duc in germania pt ca nu prea am timp. O sa caut si la cluj cand vin acasa. Prima imi placea...nu ma deranjeaza sa dau cv in plus fata de cat as aduceo , dar sa nu aiba probleme. Sper sa gasesc ceva pana la urma. Va multumesc pt sfaturi.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
http://ecat24.com/catalog/models/1/
Toate sunt euro5
  • suciuvlad

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Din nou va deranjez. Ceva pareri ? http://www.autovit.ro/opel-...ia-C33971396.html . A zis ca imi da si 6 luni garantie. Singura chestie are jante pe 18 cu vara si 17 iarna iar eu vreau neaparat o pereche pe 20. Sunt greu de gasit jantele pe 20 ? pretul masinii mi se pare putin cam marre si nu stiu cat ar mai negocia. Orice parere e binevenita. O zi buna la toti.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca e pretul corect al unei insignii din 2009....
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
@suciuvlad, de ce nu te uiti si dupa sports tourer? Au aceleasi dimensiuni, loc mai mult si un spate mai frumos (dpmdv).

Bafta.
  • liviu florariu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Botosani
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2014

  • Mesaj Privat
buna ziua.vreau sa-mi cumpar o insignia 1.6 benzina 170cp transmisie automata varianta cosmo. va rog sa-mi dati cateva sfaturi
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
suciuvlad a scris:Din nou va deranjez. Ceva pareri ? http://www.autovit.ro/opel-...ia-C33971396.html . A zis ca imi da si 6 luni garantie. Singura chestie are jante pe 18 cu vara si 17 iarna iar eu vreau neaparat o pereche pe 20. Sunt greu de gasit jantele pe 20 ? pretul masinii mi se pare putin cam marre si nu stiu cat ar mai negocia. Orice parere e binevenita. O zi buna la toti.


Jante pe 20" vrei noi sau SH? ca noi sunt vreo 500 euro bucata
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Ca de exemplu?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR