Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
flyer1sst a scris:s-ar putea sa fiu offtopic dar risc cu o intrebare : am CID cu NCDC2013 Vectra C 2004; de asta vara ( ~50 grade in masina) nu imi mai afisaza zona din partea de jos cu temperaturile de la climatronic. E display-ul dus, sau altceva ? Clima functioneaza OK. Celelalte info sunt afisate corect cu exceptia acelei benzi de cca 1.5 cm latime in partea de jos unde se afisau temp de la dubluclimatronic. Un CID sh HALF-CAN cat ma costa ?

O poza face cat 1000 de cuvinte ...asta ca sa ne lamurim cu totii. Nu am CID pentru Vectra-C <2005, sorry !

CristianTM.
  • flyer1sst

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat


Scuze. Nu m-am gandit la poza desi aveam facute cateva. Rolling Eyes Asa arata acum CID-ul. Ma intereseaza macar sa stiu daca e defect LCD-ul sau altceva. Multumesc
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salutare, am un CD50 phone care nu mai citeste nici un CD. Imi da "Invalid CD" si il scuipa afara. Cat ar costa o reparatie/curatare?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Salutare, am un CD50 phone care nu mai citeste nici un CD. Imi da "Invalid CD" si il scuipa afara. Cat ar costa o reparatie/curatare?

Nu mai stiu exact, CD50 phone sunt foarte rare, daca CD70 navi repar in medie 20-30/an, pentru CD50 doar unul in toata istoria reparatiilor Very Happy Trebuie sa imi spui ce scrie pe blocul optic, este seria DDK ? In principiu intre 50-80 euro, pot sa stiu exact numai dupa ce imi spui ce scrie pe LOADER.

CristianTM.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Da, pe eticheta lui scrie DDDK BP7-b 2502-0305231-44 R3 7717
  • coup3z

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2012

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:De vanzare COMENZI VOLAN pentru Astra-H, Zafira-B, Vectra-C facelift pe gri inchis sau pe gri deschis.
Pret = 100 lei cu predare personala sau 150 lei curier rapid.


CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata


sunt sh sau noi? chiar asa mult face transportul prin curier ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
coup3z a scris:sunt sh sau noi? chiar asa mult face transportul prin curier ?

Sunt noi, in cei 150 lei este inclus transportul pachetului + returul banilor, aproximativ 42-44 lei.
ALTE variante ar fi:
- transfer bancar ca sa nu platesti returul banilor + transportul pachetului = 21 lei
- trimis pachet ramburs cu Posta Romana ceea ce nu agreez pentru ca: trebuie sa ma deplasez la Posta + trebuie sa astept foarte mult pana se intorc banii
- orice alta varianta prin care le ia cineva personal si ti le aduce personal
- mai cumperi ceva care sa depaseasca 400 lei si ai transportul inclus Wink
[Transportul cu posta rapida gen Fan Curier, Urgent Curier, Otto Curier,..etc este preferat de catre mine, curierul vine la adresa atat la expeditor cat si la destinatar, pachetul ajunge de pe o zi pe alta, tot curierul vine cu banii ramburs si destul de repede 2-3 zile, nu 10 cat face la Posta Romana !]

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare VOLAN + AIRBAG pentru Vectra-C / Signum 2002-2005 (pre-facelift)
Are comenzi tip scroll aproape noi si culoarea schimbata in rosu.
Airbag-ul are zgaraieturi vizibile pe sigla si este dual stage (2 mufe) si cu sigla OPEL.
Volanul are cusatura rosie si este imbracat.
PRET = 150 euro neg. (se vand numai impreuna).


CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata
  • flyer1sst

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
flyer1sst a scris:

Scuze. Nu m-am gandit la poza desi aveam facute cateva. Rolling Eyes Asa arata acum CID-ul. Ma intereseaza macar sa stiu daca e defect LCD-ul sau altceva. Multumesc


Chiar nu stie nimeni ? Foarte suspect....
Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
flyer1sst a scris:Chiar nu stie nimeni ? Foarte suspect....
Multumesc

Nu am vrut sa ma bag pt ca reparatia costa mai mult sau aproape cat alt display -->
http://www.ebay.de/itm/OPEL...sh=item2329516ce5
http://www.ebay.de/itm/Opel...sh=item3f22980960
http://www.ebay.de/itm/REPA...sh=item3cd013de2b
Este cam acelasi si intalnit defect. Succes. DACA te intereseaza unul SH la 250 euro, contacteaza-ma.

CristianTM.
  • flyer1sst

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca CID-ul e de vina. Adica LCD-ul itself ? Era greu ?
In alta ordine de idei, eu cand am intrat pe forum, am facut-o crezand ca aici se face sharing information, si ne mai ajutam cu informatii din experienta proprie. Eu daca repar ceva la modelul meu de Opel, scriu aci sa il ajut si pe altul care poate intampina aceiasi problema. Dar vad ca la anumite capitole, pe aici lumea "nu stie" sau tace.
Linkurile pentru ce sunt? Stiu cat costa. Nu trebuia sa te justifici. Oricum, tu macar mi-ai raspuns. E ceva. Multumesc pentru asta!
Ideea era sa stiu ce schimb. Am gasit LCD nou la 180 USD (o tzara mai ieftin, dar si NOU ). Si nu as vrea sa-l iau, ca dupa aceea sa constat ca problema e de la altceva (poate de la una din cele 2 placi electronice din CID ).
Poate aflu din alta parte, dar o sa revin sa scriu cum am rezolvat.

Cu stima
  • clauss daniel

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:De vanzare O interfata de diagnoza OP-COM 2010. Pret = 100 lei, preferabil sa o ia cineva din TM sau AR.


CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata


vreau eu interfata.te sun luni
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
flyer1sst a scris: Am gasit LCD nou la 180 USD (o tzara mai ieftin, dar si NOU ). Si nu as vrea sa-l iau, ca dupa aceea sa constat ca problema e de la altceva (poate de la una din cele 2 placi electronice din CID ).

Personal nu ma ocup cu reparatii de module /componete non full CAN-BUS, asa ca idee ti-am dat niste link-uri a unor firme sau persoane care se ocupa de modelul tau (half CAN Bus).
LCD nou la 180USD suna a "chinezesc", din experianta proprie ori nu va fi full compatibil cu ce ai tu ori nu va functiona la aceeasi calitate. Succes oricum.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Post de informare:
CUM SA VERIFICI DIFUZOARELE LA CD70 NAVI / DVD90 NAVI sau S4 Test:
Se intra in meniul secret cum mai este denumit de unii sau meniul Test Mode prin apasarea din meniul principal a tastei <SETTINGS> cel putin 5 secunde, pe unele ecrane va aparea:
"Testmode switched on" si se aude un beep ! Se baleiaza urmatoarele meniuri prin apasarea tastei <AUDIO>: Tuner Testmode 1, Tuner Testmode 2, Sound Testmode, SOFTWARE, HARDWARE si S3 Test.
Ei bine cand ajungem la S3 Test se tine tasta <TP> apasata min. 3 sec si trecem la S4 Test -> Loudspeaker Test. Daca se apasa 1,2 sau 4,5 un sunet de test va fi emis pe canalul respectiv. Va doresc succes !



Se revine cu tasta <BC> sau <SETTINGS>


CristianTM.
  • kgula73

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut Cristian,
in urma unei inrtrebari pe clubcorsa am fost sfatuit sa incerc cu o intrebare la tine,
Uite, poate ma poti ajuta: am un casetofon stock, pe opel corsa c 2001, casetofon: grundig car 2002 cassete
Pe afisaj, apare ''err3'', si codul nu pot sa il introduc.Poate cunosti vreo solutie pentru aceasta problema.
Mersi
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
kgula73 a scris:Salut Cristian,
in urma unei inrtrebari pe *** am fost sfatuit sa incerc cu o intrebare la tine,
Uite, poate ma poti ajuta: am un casetofon stock, pe opel corsa c 2001, casetofon: grundig car 2002 cassete
Pe afisaj, apare ''err3'', si codul nu pot sa il introduc.Poate cunosti vreo solutie pentru aceasta problema.
Mersi

Trebuie reprogramat, cauta pe cineva care se ocupa de decodari. Reprogramare inseamna rescrierea softului din eepromul intern.

CristianTM.
  • kgula73

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Pe cineva in clj napoca care sa faca acest lucru cunosti?mersi
  • levike77

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2012

  • Mesaj Privat
am un cd50 phone pe un astra h din 2005 vreau sa mi schimb cu cd 70 sau 90 se poate si la ce preti .stima
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
levike77 a scris:am un cd50 phone pe un astra h din 2005 vreau sa mi schimb cu cd 70 sau 90 se poate si la ce preti .stima


Scrie si mai sus, dar repet :
Ecranul color CID cu rama SH = 400 euro
Cablu RGB necesar navigatiei = 50 euro
CD70 navi cu AUX IN = 180 euro pe gri inchis sau 220 euro pe auriu (SATIN STONE)
DVD90 navi = de la 450 euro in sus depinde de culoare, stare, disponibilitate
Antena GPS = 20 euro (se ofera bonus pentru cine cumpara cel putin un display color sau un sistem complet).

CristiabTM.
  • levike77

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2012

  • Mesaj Privat
sunt interesat ,daca ma duc in timis sau daca ai tu drum catre mures mil si montezi? de un dvd 90 navi sunt interesat dar sa functiuneze toate pe el (navig,filme,mp3,bc,etc)
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR