Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Fusei in tara de pasti, in cateva zile m-am ales cu parbrizul spart in doua locuri.
Una este mica de marimea unei monezi , celalalta este un pic mai mare diam 4 cm.Avand asigurarea pt parbriz pot sa il schimb pe banii lor.
Intrebarea este: eu avand din fabrica parbriz fara senzor , pot sa il schimb cu unul cu senzor?
Poate imi pun mai tarziu si conexiunile sa am sensor lumina automata si ploaie.
As dori cel mai mult sa aiba banda aia antiorbire mai mare.
Cam cate tipuri de parbriz originale sunt?

Off: ce asiguare sunt aici!In doua minute iti trimit prin email confirmarea si tu alegi unde vrei sa il schimbi(trebuie sa fie recunoscut de ei), in email imi zice ca pot sa cer si masina la schimb pe durata reparatiei...
Va tin la curent,
Salutari
  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
din cate stiu.. asiguratorul iti monteaza pe masina parbriz identic cu cel pe care l-ai avut atunci cand ti-ai facut asigurarea.deci..daca nu ai avut senzori.. nu stiu daca asiguratorul iti va pune senzori.
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu imi pune senzori, dar daca garajistul imi pune unul cu senzor el il plateste.Procedura este asa: garajistul face poze cu geamul spart, spune cat face toate treaba si asiguratorul plateste totul.Acum daca geamul care s-a spart are senzor sau nu tot atat platesti asigurarea...
Locul unde se prinde oglinda retrovizoare este la fel pt ambele geamuri?
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Mai degraba este o intelegere intre tine si garajist ce parbriz sa iti puna. Daca respectivul gaseste parbriz cu senzor la pret de parbriz fara (acceptat de asigurator) atunci go ahead si fa schimbarea. Cam stiu si astia preturile si e greu sa puna pe deviz 3000 de lei si sa zica ca e parbriz fara senzor, cat ar fi el de original.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR