Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • vectrastra

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
sall,a venit vremea sa schimb amortizoarele de pe fata la vectra gts 22 dtr si as vrea sa le schimb pe toate 4 cu unele sport reglabile dar mai intai as dorii o parere despre ele de la posesorii de vectra c sau de la cei care au deja,ce marca ar fii mai buna si cat de bune sunt. pana acum am avut cele sport din fabrica sachs
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!
Cu aceeasi "problema" m-am confruntat si eu(vectra GTS), si am ajuns la urmatoarele concluzii:
1 Daca vreau reglabila...o suspensie accesibila si cat de cat fiabila ar fi TA-TEHNIX ~300E
2 O reglabila calumea KW, H&R incepe de pe la 900E
3 O varianta de suspensie sport de calitate, dar nu reglabila este; amortizoare bilstein B8+arcuri Eibach sau H&R
Ai mai putea sa incerci sa-ti intaresti amortizoarele tale, gasisem la un momentdat un atelier care cerea 480ron cu tot cu montat-demontat si garantie 2 ani.

Adi G.
  • trx23

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2010

  • Mesaj Privat
eu am pe gts suspensie sport kw reglabila inaltime si duritate,cand am luat masina din germania pe drumurile lor am zis ca e perfecta,dar apoi am ajuns acasa si la starea drumurilor de la noi e obositor,masina scutura tare,schimb bucsi pe spate cam la 6 luni,am schimbat radiatorul de apa pt ca s-a fisurat gatul de ebonita din cauza socurilor,si mai sunt cateva maruntisuri,in concluzie daca ai drumuri bune e ok,dar daca ai de circulat si prin orase unde sunt drumurile proaste te-as sfatui sa ramai la suspensia originala,si daca tot vrei sa o schimbi o dau eu pe a mea pe unu normala:)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR