Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • AdrianS

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Sal ma poate ajuta si pe mine cineva cum sa procedez in problema: am un astra H 2006 1.3 90hp CD70 NAVI face figuri claxonul si comenzile de pe volan in special volumul si comanda de navigatie in BC adica volumul nu merge in sus iar comanda de navigatie in BC nu merge in sus iar claxonul nu merge numai daca insist de vre-o 10 ori adica pe cand isi da el drumu nu mai am pe cine claxona. poate sa imi spuna cineva de unde sa incep pentru remedierea problemei ca totusi e foarte enervant. Va multumesc.
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Problema ta este CIM - Trebuie schimbat ! Ce este si ce face, poti sa dai un search pe forum .

CIM - simptome/cauze/solutii - general
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Sau se poate rezolva montand si clema doi la volan.La unii a functionat.
  • brazylyanu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Recomandati-mi si mie unde sa merg sa rezolv aceasca problema care tine de clema pe PM (un service sau mecanic ceva)
Skip ads

  • DB31FBY

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2012

  • Mesaj Privat
AdrianS a scris:Sal ma poate ajuta si pe mine cineva cum sa procedez in problema: am un astra H 2006 1.3 90hp CD70 NAVI face figuri claxonul si comenzile de pe volan in special volumul si comanda de navigatie in BC adica volumul nu merge in sus iar comanda de navigatie in BC nu merge in sus iar claxonul nu merge numai daca insist de vre-o 10 ori adica pe cand isi da el drumu nu mai am pe cine claxona. poate sa imi spuna cineva de unde sa incep pentru remedierea problemei ca totusi e foarte enervant. Va multumesc.



SALUT ACEEASI PROBLEMA AM AVUT-O SI EU EXACT CA TINE! SUNA-MA SI ITI ZIC CAT DE SIMPLU ESTE 0730313164.
MI NU IMI FUNCTIONA CLAXONUS SAU FUNCTIONA DOAR CAND VROIAM IN SCHIMB VOLUMURILE AR PUTEA FI SCHIMBATE CINE A AVUTO INAINTE A TRATAT URAT COMENZILE. MECANICUL MEU ESTE DE LA DEALER OPEL SI ITI POT GARANTA CA ESTE O PERSOANA DE NOTA 100.
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
brazylyanu a scris:Recomandati-mi si mie unde sa merg sa rezolv aceasca problema care tine de clema pe PM (un service sau mecanic ceva)

Ti-am trimis PM .Mult succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR