Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • cata77halle

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna am un Opel Vectra C Caravan an 2005 Automatik, motor Z19DTH, 90.780km, problema mea este o siguranat de 20A din tablu electric ce asigura protectie la radio-CD, ce a intrat in scurt, iar orice alta siguranta de aceeas valoare o ardeinstantaneu. Reparati facute la masina au fost, in 2007 alternator schimbat nou in reprezentanta, apoi ceasuti bord schimbate noi in 2009, tot in acelas an schimbat galerie admisie aer , in 2011 schimate toate bucsile fata si sapte, si martie 2012 schimbate placute frana fata si spate cu senzor. Masina are in momentul defata bec aptin gestiune motor, si simbolul de service pe ecran ceas, defectiunea a fost verificata la Opel, si este o electrovalava ce comanada sistemul de admisie aer se afla sub vasul de lichid racire. Problema mea actuala este o siguranta de 20A ce asigura protectie la radio-cd, ce s-a ars si orice alta siguranta de aceeas valoate este introdusa in soclu este arsa instantaneu. Nu derin o carte tehnica la opel pt a vedea daca aceea siguranta mai asigura protectie si altui element electric-electronic, sa pot vedea unde este cauza. Daca stie cineva care este cauza v-as ruga sa-mi dati un sfat, su eventual sa-mi se spuna pentru ce protectie mai corestunde aceea siguranta. Cu stima va multumesc
  • cata77halle

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna, da azi mi-sa ars din senin, mai exact nu a mai mers radio, si am incercat sa vad ce se intampla, si apoi m-am, uitat la sigurante, si am vazut o siguranta arsa de 20A, restul sunt toate inregula
  • juliano2012

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
am opel vectra 1.9 cdti 150 cai automata,am probleme cu siguranta nr 1 din tabloul central din borb care are 30 amperi si anuleaza casetofonul si orice comanda la bord in afara de clima si consuma bateria cand o scot am baterie cand o pun la loc nam baterie
  • Spadolini

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Treduie sa schimbi consola centrala! Sa mai intamplat, sau un electronist o poate repara!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR