Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
doru_a: Neplacut ce s-a intamplat si te compatimesc!
In genere marile orase au marile probleme ridicate de criminalitate si care-i rezolvarea?
Bucuresti desi ca e in sud, e un oras de adunatura si ca o scuza as zice ca: scursura Ardealului si a Moldovei a emigrat aici.
Problema e ca democratia e prost inteleasa cu atat mai mult cat lipseste civilizatia si disciplina.
Nu cumva pe la Ardeal s-au nascut ceva ingineri in ale banilor piramidali?
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
[quote="zafira 2.0 automatic"].
Nu cumva pe la Ardeal s-au nascut ceva ingineri in ale banilor piramidali?[/quote]

:lol: ..macar nu iti fura banii dandu-ti cu ranga in cap :lol:
asta e capitala, bine ca nu suntem in Cape Town sa iti bata nea caisa cu
shotgun-ul in geam sa ii dai masina la semafor :shock: sau cum a patit
tatal unui prieten care lucreaza inginer la GM in Mexic, ma rog, e plecat
de vreo 10 ani, unde la o intersectie in Ciudad de Mexico au venit 2 pustani
cu cagule si i-au pus un revolver la tampla si i-au luat masina cu japca ..

asta e , :idea: propun sa emigram in Noua Zeelanda cu totii, facem club Holden acolo si ne dam intalnire pe malul oceanului :D
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ideea este ca nepasarea "sudistilor" atinge cote maxime. Asa cum zice si b28cxh de ce nu pot oamenii sa fie mai uniti si sa le pese de omul de langa ei? De ce nu poti sa-i dai un pumn in cap aluia pe care il vezi cu mana in geanta unei femei in autobuz? treaba cu democratia nu functioneaza la noi. Sincer imi pare foarte rau ca acum in buletin am adresa de Bucuresti si am numar la masina cu B-....
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
tocmai de aceea :lol: astept sa imi schimb buletinul si sa imi trag nr cu IF, sper sa reusesc IF-28-CXH, ca de 18luni m-am retras la ferma, la 15km de capitala :P

foca montana, cred ca asta e blestemul tarii asteia, nepasarea. nu fac pe supereroul sau "vigilante" dar acum vreo 4 luni cand alergam , inca, dupa talon, eram pe la udriste cand la vreo 30m de mine, pe Corneliu Coposu (bucurestenii stiu locul) un oltcit il loveste in plin pe un copil care traversa, ce-i drept neregulamentar, dar oltcitul depasea pe contrasens, pe linia de tramvai zicand ca depaseste coloana oprita la semafor. bineinteles ca intr-o secunda am format 112 si anuntam accidentul. in schimb alti 30 de oameni care asteptau tramvaiul stateau si se holbau (banuiesc ca ar avea scuza cum ca erau socati) dar unul nu punea mana sa sara sa dea un telefon la ambulanta sau macar sa vada daca pot ajuta. la care aud o discutie in spatele meu, la un cuplu: el: "ar trebui chemata ambulanta!" ea: "lasa draga ca a sunat cineva in mod sigur, ce te bagi?".

morala: atat timp cat nu iti moare copilul in fata ta, pe romanas il doare in cot de ala de langa el. asa cum seintampla si la faze gen: se opreste curentul dar nimeni nu suna sa anunte defectiunea mergand pe stilul :"lasa dom'le , ca in mod sigur a anuntat altul" :roll:
si uite asa stau baietii 3 ore fara curent in loc de 10minute, pt ca au impresia ca cei de la Conel stiu de defectiune.
Exemple sunt cu sutele, nu mai vorbesc de tipologia "vecinului binevoitor".

dar nu vreau sa va plictisesc cu stilul "enough about me, let's talk about me" :wink: cred ca e suficient si din pacate tragic. :(
Skip ads

  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Feriti-va si de camionele cu pietris!!!!
azi-noapte, dn slobozia-braila; veneam si eu ca tot driverul care prinde un drum liber si bun cand la un moment dat ma intersectez cu un camion si in secunda urmatoare ma pomenesc cu o ploaie de pietricele peste masina. nu ma dezmeticesc bine si nu apuc sa-l binecuvantez pe sofer cu cate ceva din repertoriul dobandit ca vine si al doilea camion exact in aceleasi circumstante. e posibil sa se permita transportul la astfel de materiale fara a avea o prelata care sa acopere bena sau altceva asemanator? chiar atat de mare sa fie nesimtirea si nepasarea acestori asa zisi participanti la trafic fata de ceilalti utilizatori ai drumurilor publice? pana la urma suntem in romania! si acum stau si ma gandesc ce noroc am avut ca am scapat doar cu o mica "floricica" undeva in stanga sus a parbrizului!
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
grija mare la "floricica" aia ca poate te vad mai tarziu cu posturi aici
https://www.clubopel.com/vie...06&highlight=
  • ROBERTby2000

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2006

  • Mesaj Privat
faza cu floricica am patito si eu....si din aceleasi motiv....m-am oprit la un echipaj de politie....macar nu l-a oprit(pe camiongiul care cara pietris).a zis ca nu sunt singurul.concluzia?
MA PRIVESTE.
ce parere aveti? sunt eu prea acid?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu exista niste reglementari si camionagii sunt obligati sa traga prelata.... daca nu o trag, ar trebui reclamati, ca daca nu luam pozitie, e degeaba
Adica na, sunati la 112, daca vedeti ca echipajul de politie langa care ati oprit se face ca nu stie/nu il intereseaza... si eventual reclamati-i si pe ei Smile sa fie, acolo
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca reclamati telefonic la Garda de Mediu, ar fi fericiti sa-l astepte pe unul din astia undeva pe traseu. Asa mai bifeaza si ei o actiune reusita pe teren.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
garda de mediu? fericiti? poate in BH, libra, caci in Vest toate merg mai bine ca in Bucuresti si zona de S.

Aici cel mult te vor tine la telefon 1 ora dupa care iti zic ca nu e in competenta lor.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR