Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
FERITI-VA DE CAMIOANELE CU FIER VECHI chiar daca sunt pe sens opus !
saptamana trecuta , la o groapa de pe centura vest ploiesti , unui jaf de camion cu nr de GR plin cu fiare vechi i-a sarit un fier drept pe plafonul meu ( zgariat + infundat =se repara la flacara Evil or Very Mad ) el vreo 60 , eu vreo 90, deci mi-am luat un fier cu 150 km /h. noroc ca nu mi-a venit in parbriz...
deci.... poti sa mergi cu 230 sau cu 170 in a III a , necazul nu il cauti tu ci el te gaseste chiar si la viteza legala...
o sa stau vreo 3-4 zile fara masina sapt viitoare dar de acum incolo cu ochii cat cepele si la masinile cu fier vechi din sens opus..
PS la intrebarea pe care i-am pus-o politistului legat de faptul ca daca politia ii opreste pe camionagi sa-i verifice daca au marfa asigurata in camion ( la firma s-a patit o amenda in Germania ca soferul nostru a uitat sa lege cu chingi paletii) (a vrut initial sa-mi dea amenda ca n-am pastrat distanta pana la limita evitarii oricarui pericol !!! Prostule !!! Veneam din sens opus!!! ) in legea din ro nu e prevazut asa ceva... Poate intram si noi mai repede in UE si importam politie germana Idea
Skip ads

  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
urat ce ti s-a intamplat
pacat de masinuta
sper sa iasa bine de la flacara
bafta si fii atent Wink
  • danielul

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Chiar imi pare rau legat de ceea ce ti s-a intamplat! Pacat si de al tau OPC albastru pe care cred ca il vazusem intr-o seara la Polivalenta, la o intrunire... Erau 2 inseara cu pricina; iar aratau foarte tare amandoua (si/sau luate separat).

Inteleg frustrarea prin care treci in leg. cu militienii de la noi... Mi-am luat si eu amenda pe degeaba + masina facuta din banii mei din cauza unui imbecil d'asta...

Multa bafta pe viitor!!!
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Shocked
ai retinut numele inteligentului care a vrut sa iti dea amenda ???

de curiozitate, sa mi-l dai si mie pe PM Evil or Very Mad
Skip ads

  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
bine ca nu ai patit ca in filmu final destination , doamne fereshte , oricum cu cat viteza creshte cu atat si shoferu trebuie sa se adapteze cat mai bine
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
chiar sa intamplat asta cu "final destination" anul acesta in drum spre constanta .........pacat de masina ca arata super
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
imi pare tare rau ... ce e bine e ca nu ai patit tu nimic ... fiarele se repara, mai importanta e viata
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
botosu a scris:Shocked
ai retinut numele inteligentului care a vrut sa iti dea amenda ???

de curiozitate, sa mi-l dai si mie pe PM Evil or Very Mad

din curiozitate; cu ce te ajuta?
Ghionul face ca pe DN7( pe unde merg foarte des) e plin de balastiere pe valea Muresului si sunt o groaza de camioane incarcate la maxim cu pietris. Am colectat deja doua pietre in parbriz pana acuma. Nu stiam ca ma pot adresa cuiva in situatiile astea; am rezolvat problema cu parbrizul pe banii mei. Apropo de subiect , cum ii putem opri pe cei de la drumuri sa imprastie criblura pe sosele ca ne fac masinile praf si parbrizele cioburi.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
din pacate asta e ROmania si nu ai decat sa strangi din dinti si sa mergi mai departe.

acum o saptamana, lui taica-meu, pe un drum in reparatie prin jud BZ, oprit la semaforul celor care repara la drumuri, un TIR a trecut pe rosu, i-a taiat calea si ia infundat usa (noroc ca nu a venit Astra-ul inca si era cu Dacia). Seful de post local vroia sa il scoata pe el vinovat ca nu a pastrat distanta si nu a evitat TIR-ul Smile Smile cand el era oprit la semafor.

Numai idioti, teoretic dupa ei ar trebui sa ii dai talpa si sa te arunci in sant atunci cand vezi ca apare un idiot si intra in tine - si asta in mai putin de cateva secunde ca altfel nu respecti legea, in viziunea lor, probabil.

si asa mai departe...asa cum ieri pe DN3, la 5 dimineata, ma trezesc cu un tractor fara lumini cu un ditamai plugul sau cum s-o numi (lat cat 3 vectre, de ocupa si vreo 30% din contrasens) mergea linistit. Noroc cu franele vectrei, ca dracu il vedea pe ala, ceata la greu (padurea de la Branesti_) etc.

dupa ce l-am claxonat sa ii atrag atentia daca e in toate mintile de merge asa, striga: "ce vrei dom'le, eu ma duc la camp, ce nu poti depasi?". ce ii poti face unui cretin din asta cu 4 clase? sa ii spargi capul? tot tu intri in inchisoare chiar daca ar merita batuti mar.
Sa ma adresez sefului de post local? sorry dar il gasesti toata ziua in fata unui restaurant, la niste mici si o bere..asa ca c'est la guerre./
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Oare daca poti dovedi periculozitatea unor astfel de inconstienti, credeti ca a-ti avea ceva sorti de izbanda?
In comunitatea tarilor in care ne integram sunt posibile si au sorti de izbanda astfel de denunturi, la noi se vor aplica/alinia, de la fatidicul 1 ianuarie???
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
O solutie ar fi monitorizarea traficului pe principalele drumuri nationale ( cum e pe DN1); asa acesti inconstienti ar fi usor de depistat.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Politia o freaca la rece. de fiecare data cand merg pe A1 ma intalnesc cu 2-3 camioane cu fier vechi. si in urma lor am tot vazut fiare pe sosea. daca iei unul in geam la 120....adio...popa te mai salveaza.
macar ar putea si ei sa puna o prelata peste...
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am fisurat parbrizul in aceasi situatie,m-am intersectat cu un autobuz din acela vechi,caruia de la balans i sa spart lui parbrizul si toate cioburile au cazut pe mine.Pe langa fisurarea geamului mai am si o mie de ciobituri in vopseaua de pe capota masini.Astora ar trebui sa le fie interzisa circulatia pe drumurile tari care sunt siasa de proaste.Si vorba lu opc nu prea ai cum sa eviti asemenea situatii.scuze de povestioara
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sa sti ca imi pare rau sincer de frumusetea de masina,sper sa se rezolve,cu toate ca nu mai poti sta linistit stiind ca masina a suferit o interventie la service
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu cred ca asta ar trebui sa vina din partea noastra !
Sa luam nr. celor care umbla cu materiale periculoase pe carosabil gen fiare , lemne, piatra ... etc..
Si ar trebui puse niste plangeri la politie pe nr de inmatriculare a masinilor.
Cred ca atunci cand s-ar strange mai multe ... ar veni si o amenda ..
si azi una , maine una ... or sa se gandeasca de 2 ori cand or sa incarce fier fara sa il asigure.
Daca vreti facem si un concurs Twisted Evil
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
iti spun eu ka nu o sa avem nici o sansa daca le luam nr de inmatrikulare Rolling Eyes
nu v-a lua nimeni nici o masura
iti garantez asta
nu uita ca santem inca in romania Wink


Ultima modificare facuta de flavius1611 la Mar 24 Oct, 2006 8:28 pm
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
EU sunt 100% sigur ca NU se va face nimik in privinta lor.
Am fost la sectia de Politie din cartier pentru ca , desi am fost amenintat ca daca mai parchez pe trotuarul unde, cica ar fi fost locul cuiva (auzi si tu, loc de parcare pe trotuar) am scapat teafar. In schimb un prieten cu o Astra nu a reusit si s-a ales cu cauciucurile taiate.
La sectie, mi s-a raspuns ca nu prea au ce sa faca, sa ne intelegem , ca daca depun plangere or sa actioneze ....si.....ca nu prea am sanse de reusita.
Ce mai vrei....Politia Romana Evil or Very Mad
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Sint foarte de acord cu tine dgxshpe.
Asta-i pretextul la romani pentru lene si rautate ( de genul las' s-o incaseze si urmatorul dupa mine) ca n-ai nici o sansa.
Da' daca stai si nu faci absolut nimic ai mai multe sanse? Fiecare asteapta sa faca cel de alaturi si sa profite si el .

Pentru flavius1611
poate stii bancul cu pomanagiul care se ruga la Dumnezeu sa-l ajute sa cistige la Loto; si se roaga si azi si miine si tot asa pina cind Dumnezeu satul de vaicareli i se infatiseaza si-i zice " Da' bine mai dobitocule macar du-te si CUMPARA-TI bilet!!!!!!
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pacat ca trebuie sa ma repet dar situatia este chiar tragica si tara e de tot c****ul . sa le dam nr de inmatriculare la politie? pai politia nu face nimic cand trec baietii cu carutele pe DN pe langa Politie si pauza. asta ca sa nu repet treaba cu draciile alea de inventii de taiat lemne (combinatia IMS cu gater) care trecea cate 2 pe langa 2 masini de la politia rutiera pe la cora (2 astfel de "creaturi" , in timp ce politia oprea cica "verificare de rutina" opeluri corsa si volvo s40 Smile
acum mai e si noi gresim cand punem botul la verificarile lor de rutina care nu au nici o baza legala.
Eu am facut greseala asta o data si am stat 7 luni fara talon (recunosc nu aveam ITP-ul dar era expirat de 2 zile).

Gavriil zice bine ce zice, nu trebuie sa ne dam batuti sau sa stam indiferenti dar ce te faci cand tu depui toate eforturile sa rezolvi ceva si nu rezolvi nimic?

Nu as vrea sa umplu topicul cu odiseea mea legata de recuperarea talonului dar la cate mizerii intalnesti in societatea noastra chiar ca ajungi sa te plafonezi (desigur nu sunt de acord la atitudinea gen apare un tiganus in tramvai si zbiara de nebun si da cu picioarele in geam sau se ia de eu stiu ce pusti, si romanasii nostri stau si se uita cum incaseaza unul bataie din senin doar pt ca nu vreun prieten de-al lor. nu am nimic cu minoritatile nationale etc., nu judec oamenii dupa culoare dar ne meritam soarta.

in loc sa fim uniti sau macar civilizati, intreaga natiune incremeneste daca vine vreun "mexican" si incepe sa ii injure si sa ii ameninte cu bataia. Nu intru in detalii dar s-a intamplat asta in metrou, dar am intervenit impreuna cu un prieten si l-am "calmat" pe idiot, in timp ce vreo 10 barbati romanasi din vagon, toti 25-35 de ani, stateau si se uitau cum pustiulica ala de vreo 18 ani scuipa spre ei si dadea cu picioarele in usa vagonului, zbierand ca nebunul).

sper ca nu v-am plictisit doar vroiam sa exemplific atitudinea tipic romaneasca - sau poate doar in zona de sud e nepasarea asta? poate ne confirma sau nu cei din alte zone ale tarii.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
b28cxh a scris:.sper ca nu v-am plictisit doar vroiam sa exemplific atitudinea tipic romaneasca - sau poate doar in zona de sud e nepasarea asta? poate ne confirma sau nu cei din alte zone ale tarii.

O vorba din batrani zice ca toata padurea are uscaturile ei. Din pacate ai deschis o discutie sensibila pentru cei din sud; vad ca esti din bucuresti si atunci cunosti bine fenomenul. Jegmaneala , hotia, tupeul, nesimtirea, cersetoria, obraznicia, etc parca sunt mai acute in acea zona si nu o spun numai eu; am avut experiente neplacute in bucuresti, am ramas fara bani, si fara acte ziua in amiaza mare la ora 14, in plina strada am luat un spray in gura si cand m-am trezit nu mai aveam nici haina de pe mine nici diplomatul cu banii si cu actele firmei. Curios ca era lume pe strada dar nimeni n-a schitat un gest macar.In Ardeal parca gasesti mai mult bun simt, e omenie, aici "trasul pe sfoara" nu e un obiectiv, mai sunt si oameni carora le pasa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR