Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Cristi_30

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Buna, de curand mi-am cumparat o Insignia motor 2.0 cdti, 160 ps. din 2009. si am o problema cu garnitura de la portiera fata dreapta, este foarte uzata, se pare ca proprietarul anterior nu a avut deloc grija de ea. Mar interesa cum se poate demonta garnitura de pe caroserie fara a deteriora capitonajul interior.
Mersi anticipat.
Numai bine
Skip ads

  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Esti constient ca e greu de explicat.
O tai intr-o parte apoi incepi sa tragi sa o dezlipesti. Te poti ajuta de un cater.
Succes.
  • Alexbmw

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Are legatura cu faptul ca se aude un suierat usor la anumite viteze?
  • Cristi_30

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca e greu de explicat, dar vroiam sa stiu daca se poate pur si simplu trage de ea si schimba cu ce-a noua, fara a desface toate capinonajele de plastic din interior. Am facut comand de o garnitura nou si vreu sa vad pentru inceput cum se fixeaza, daca are ceva clipsuri de prindere sau elementele metoda de prindere. Se vede pe cea veche de unde incepe, inbinarea asa ca banuiesc ca nu ar mai trebui sa o tai.

Alexbmw. Nu deocambata nu se aude suierit, dar nu stiu ce a facut proprietarul anterior de s-a uzat garnitura intr-un loc, pe o portiune de 20-25 cm, este roasa si rupta pana la gaura interioara. Nu stiu daca este de vina cauciucul fiind prea slab si s-a copt sau proprietarul anterior care a stat pe garnitura....Smile si nu pe scaun.
Skip ads

  • Cristi_30

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, Am reusit intr-un final sa demontez garnitura de la usa, a fost pe neasteptat de simplu, nu trebuie sa demontezi nici un plastic din interior, tebuie sa ai forta in degete si sa tragi cat poti de garnitura. Eu am reusit dupa nenumarate incercari sa desfac in coltul de sus, dupa care s-a desfacut de la sine. Montarea a fost dupa aceea foarte simpla, am apasat noua garnitura in locul ei, inportat e sa pastrez locul de inceput al garnituri, exista un semn de inbinare care e bine sa se tina cont de el, iar mai departe se monteaza de la sine.
Sper ca aceasta experienta sa fie de folos si pentru mai departe.
Numai bine
  • 86_kmn

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Cat a costat garnitura?
La mine este usor uzata si se aude un suierat la anumite viteze
  • Cristi_30

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Nu sunt in tara, asa ca ma costat 21 €. Montatul la reprezentanta mi-a cerut in jur de 100€. Asa ca am schimbat-o singur.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR