Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • voda_io

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat


Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Apreciem - efortul - se putea folosi pentru fixare in prima faza scotch dublu fata de 7mm latime care se punea perimetral pe supartul franei de mana si apoi era foarte usor de prins/gaurit cu bormasina.
Acum sa stii ca acel capsator industrial cu care au fost prinse capsele originale nu era decat alimentat la aer comprimat. Tu nu ai reusit sa capsezi datorita faptului ca nu ai avut aceea nicovala pe care sa o folosesti ca si suport. E cam ca la cismarie, cumva......
Daca incerci sa capsezi in aer, sau mai bine spus sa ti suportul in mana , acesta nu face decat sa se arcuiasca si sa indoaie capsa.
Oricum felicitari!
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Bun tutorial. Ceea ce nu inteleg este faptul ca nu ai folosit capsele bagate pe vechile gauri la rama de la frana de mana si ai dat alte gauri. Sa inteleg ca ai avut capse mai mici(scurte)?
Cat a costat acea bucata de piele? Multumesc.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
E munca de Sisif sa cauti gaurile vechi sa nimeresti capsele noi pe marimea celor vechi - daca ar fi una sau doua - mai treaca mearga.....sau sa faci operatiunea asta undeva la o cabana in varf de munte - sa fii singur Crying or Very sad - sa n-ai decat radio Crying or Very sad - si sa ploua nenee ! Sad
Doar asa cred ca m-asi incumeta sa caut gaurile vechi.....
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Referitor la ceea ce am spus mai inainte - un capsator bun face minuni. Deci, daca vreti sa faceti totul profesional - va sfatuiesc sa imprumutati sau sa va cumparati un capsator bun. In pozele de mai jos se poate observa cum am folosit un astfel de capsator - si capsa practic a strapuns acest plastic fara probleme....
am facut o proba, urmeaza sa schimb si eu aceste mansoane, vroiam sa optez spre o combinatie intre piele perforata si piele normala.
Deci se poate ....nu este greu , doar sa ai scula potrivita.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu m-am mai cumplicat am folosit un lipici pt piele/materiale si am lipit direct de suport si l-am instalat....rezista cu brio.
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Prenadezul este ideal pentru lipirea huselor pe ramele de plastic. Ieftin, rapid si rezistent
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR