Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • dino66

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salutare, am cautat, am cautat... si am cautat un raspuns pentru problema mea... Au fost cateva raspunsuri pe aproape dar nici unul cu rezultat. Asa ca am inceput un post nou, in speranta ca ma va ajuta cineva....
Am avut pe masina niste xenoane... s-a ars un bec, am mers numai cu unul, dupa care s-a ars si al2lea... iar socru`miu a vrut sa le scoata si sa puna becurile normale ale ei... Eu n`am fost prezent cateva zile.
Rezultatul : A chemat un electrician, pentru ca nu se aprindeau becurile... asa ca s-a apucat nenea electricianu sa umble pe la panoul de sigaurante si asa mai departe... pe la baterie cred si pe nu stiu mai unde... ca sa descopere intr`un final ca erau becurile arse Neutral
Cand m-am urcat in masina... bag cheia, si cand trebuia sa se aprinda casetofonul...nimic ! Apas pe butonul de aprindere al casetofonului... nimic. Intr`un final apare "Safe", asa ca iau cartea masinii repede si trec la operatiunea "tin butonul AS apasat, in acelasi timp pe IO" dar nimic. Caut pe forum ce si cum... iau toate butoanele la butonat dar nimic. Am verificat si sigurantele, dar nimic nou. Acum nu mai apare nici un mesaj, lumina se aprinde decat la butonul IO cand pun pozitia, si atat, nimic mai mult.
Daca ar cineva vre`o idee .. ca sa incerc, e bine primita. Multumesc, si sper sa gasesc ceva de ajutor.
  • dino66

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Se poate inchide.

Problema: Butonul IO avea un piciorul defect.
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR