Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • jolyjoker

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 c18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am o astra f si pe spate am stopuri clare...si la fiekre spalare a masinii fac condens..le am luat in casa..am scapat d condens...si le am pus inapoi pe masina...bineinteles dupa prima spalare...iar s au aburit...ce sa fac k m am saturat d ele si am dat si o grama de bani..
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea ar fi ca prind aer pe undeva , ca din cate stiu eu ele trebuie sa fie cam etanse.uitate la garnitura si daca nu vezi nimic ia un tub de silicon transparent si dai pe margine un strat subtire sa fie si estetic acceptabil.
  • alexandrv_b

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Aiud-Alba
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Are dreptate ionutz2008 in sensul ca sigur nu sunt etanse si tre gasita gaura Very Happy .
Ti-as sugera sa astupi gaurile de la toate becurile si sa lasi doar una libera in care sa sufli ca sa vezi pe unde scapa aer. Daca fiecare lampa e separata de celelalte atunci va trebui sa repetzi operatiune pt. fiecare lampa in parte. Ca sa itzi fie mai usor potzi sa te ajutzi cu apa cu sapun, sampon, etc. ca sa vezi mai usor pe unde sufla.
Gaura o astupi cu silicon. Atentie! Nu super glue ori altceva similar ca ti se vor albi si matui geamurile lampilor!!
Sigur o rezolvi astfel!
Bafta!!
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu cu semnalizatoarele de pe fata si le-am dat un strat subtire de silicon asta pana le-am schimbat, ca am avut o ocazie sa fac schimb dupa o masina care urma sa fie vandutã.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR