Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • grivei

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2003 YDTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am de inlocuit capacul (crapat) lampii stanga spate, la o Vectra C berlina , 2.0 YDTH din 2003 si nu stiu cum se da jos de pe masina. Eu ma gandeam ca tre sa aiba niste suruburi ceva, dar mi-a zis cineva ca e posibil ca sticla crapata sa trebuiasca decupata de pe lampa, iar cea noua sa fie lipita cu mastic . Eu as vrea sa schimb doar sticla, nu si lampa. Stie cineva daca intr-adevar trebuie folosit mastic sau exista alta metoda de a inlocui acea sticla ? Astept pareri de la voi , si eventual vreun link pentru un tutorial pe tema asta !
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut ! Intrebarea este , ai gasit de unde sa inlocuiesti sticla ? Din cate stiu eu , stopurile se gasesc doar de-a'ntregul ... De inlocuit nu e greu, trebuie sa scoti sticla veche , iar pe cea noua sa o lipesti la loc cu silicon bun (de preferat negru). Stopul se da jos in felul urmator , deschizi buzunarul din stanga , si bagi mana pe-acolo pana ajungi la stop, scoti plansa cu becuri (are 2 cleme , una sus, una jos), si apoi ai 2 suruburi (cu plastic pe ele) , le desurubezi ( cu grija , sa nu-l scapi ) si se trage afara stopul.
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Cat ai dat pe sticla de stop (tripla) si de unde ai luat-o? Daca e da-mi pe pm sa nu se considere reclama.
  • doggfatther

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
trebuie sa cumpar un stop , spuneti-mi si mie un producator ok sau eventual daca pot inlocui doar sticla , txs
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR