Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • Ciprinhio

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
tie tia bagat solutie de curatat injectoare..iar returul de la injectoare la bagat in pahare la asta te referi tu cred...?
si inca ceva...daca doar aia tiau facut aia nu inseamna ca nu au nimik injectoarele..trebuie scoase afara si verificate..
  • alexandru mitran

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Sincer nuprea am vazut ce a facut ca am stat mai depsrte de mecanic ....eram ca sa ii xic asa era ca o sala de asteptare ....doar atat mi a zis ca injectoarele nu au nimic ,vad daca e o sa maduc in alta parte dar asta luna viitoare,in italia mi a cerut sa le verifice 200 bucata si am lasat o balta , ca e cam piperat, o sa vad aici cam cat costa....oricum mersi ptr. raspuns.
  • arkadyema

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2007 Z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
masina cu dpf - motorina in ulei mai mult ca sigur.
Regenerarea se face cu consum sporit de motorina si astfel ajunge si ea in ulei - ca de pistoanele pe camasa mai dau de ulei si de motorina si uite cum se iubesc.
Daca ai si kilometri multi atunci e clar. Eu unul am vazut pe pielea mea cu creste nivelul de ulei in baie.
Si miroase si dubios.
Mai mult am dat jos si o parte din el ca depasea max.
Acum trebuie sa trec la un 10w40 ca nu mai tine cu 5w30- e prea subtire si am 200k km.
  • pal

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
sALUT!2.5L motorina in ulei este foarte-foarte mult.Cu 4.5l ulei se face 7l, trebuia sa dea afara pe la semeringuri plus ca se spala camasile si segmentii.In scurt timp se face o uzura mare,apoi consum enorm de ulei.Motorul nu mai functioneaza normal
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR