Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut.stie careva daca astra f a fost prevazuta din fabrica cu scut motor?daca da as fi interesat de asa ceva,bun si nu sifonat prea tare.multumesc.
Skip ads

  • OPEL.CAR.1.7

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2009

  • Mesaj Privat
eu nu stiu,am o astra caravan g si am un prieten care sia cumparat un opel astra g din 2001 dar berlina si nu are, poater unele au si unele nu!
poti intreba la vinzatori de piese poate ei stiu!
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nimeni?
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare ! nu stiu daca din fabrica a avut sau nu .. problema asta m-a interesat si pe mine la un moment dat si am cautat sa cumpar . NU am gasit decat de plastic ... de metal se pare ca nu se fabrica ... dar se poate face Very Happy sincer pe drumurile pe unde mai bag eu cazemata un scut de plastic nu ma ajuta cu nimic .. decat poate prin faptul ca nu mai arata tot motorul de zici ca aruncat cineva o tona de noroi peste el Very Happy
Skip ads

  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
despre asta vorbeam.spal motorul si in cateva zile arata la fel .in principiu m-ar interesa de metal.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Gasesti doar de plastic. Eu mi-am luat de plastic dar nu aveam in ce sa-l prind, trebuia sa dau niste gauri si am renuntat.
  • KrissReea

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si eu cu Astra F am problema asta.

Ideea e ca la mine nu e problema doar de murdaria care intra .. si de faptul ca masina e joasa si daca iau un canal, un bolovan, sau orice altceva.... loveste direct in baia de ulei care este in cel mai de jos punct ..... :-S Sad
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
exact.sunt foarte joase .intre asfalt si buza de la bara am un lat de palma.de aceea vreau sa-mi pun pe fata amortizoare pe gaz.sunt putin mai dure fata de cele cu ulei.
Skip ads

  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
hehe .. ce ziceam si eu ... in max 1 luna arunc si eu niste sachs pe gaz pe fatza Very Happy pe spate deja sunt puse Very Happy ... btw .. voi va plangeti de canale ... eu ma duc cu saracutza pe drumuri forestiere pana la o cabanutza f f f des .. si nu vreti sa vedeti cum arata drumurile alea Sad mai e o idee .. sa gasim pe cineva sa ne dea unul de plastic imprumut pe post de model sa ne facem de metal ... ar fi genial ...
  • KrissReea

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2009

  • Mesaj Privat
la un strung se rezolva....
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu este vorba de strung,iti trebuie o matrita.si ca tot veni vorba apasaciu poate o sa ne arati si noua drumul ala daca o fi pe la munte...am glumit.
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
si apropo eu m-am gandit la o conbinatie pentru masina mea,avand in vedere ca am un caravan as vrea pe fata sa-i pun gaz,iar pe spate sa o las pe ulei ,tocmai pt a nu fi foarte rigida si sa am totusi un confort al pasagerilor.oricum pe spate e mult mai ridicata decat fata.ce spuneti?

Skip ads

  • KrissReea

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am luat eu 2 amortizoare pe gaz monroe se cheama firma, o sa le montez cat de curand si va spun care sunt diferentele .. Smile
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
le montezi tu?
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
AstraX16XEL daca l-ai luat de ce nu l-ai pus?cat ai dat pe el?il mai ai?
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@victor - cu mare placere vi-l arat ! Very Happy tragem un chef mic acolo .. e vb de drumul podul dambovitei - satic (spre barajul pecineagu) - urmat de un forestier pana in fata cabanei . Acum e ceva mai bun ca au spart niste stanci care erau fix in drum si nu aveai cum sa le ocolesti si cam tot timpul harshaiai baia si masina indiferent de cat de bine stiai zona Sad
btw pe spate eu le-am schimbat singur .. e f f ff simplu Very Happy
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
pe spate da,dar pe fata sunt mai greu.eu le am luate de vreo 3 luni dar astept sa intru in concediu sa vad ce fac.am fost la mecanic si cerea 200ron
.pai de banii asti stau 3 zile la munte,nu?(cu sotii,cu copii sau singuri?)
aproposti cumva drumul spre cheile dambovicioarei?am fost acolo mai demult si este super,insa nu mai stiu drumul exact.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
andronachi victor a scris:AstraX16XEL daca l-ai luat de ce nu l-ai pus?cat ai dat pe el?il mai ai?

Nu aveam in ce sa prind scutul de caroserie, nu existau gaurile necesare, plus ca l-am luat fara suruburi sau vre-un sistem de prindere. De asemenea parea sa nu fie pentru modelul meu de masina, pentru ca nu se potrivea pe partea stanga, ar fi lovit in stanga o curea de la motor. Nu-l mai am, am reusit sa-l dau mai departe. Cat despre cost..parca in jur de 180ron..nu mai tin minte exact.

Apropo mi se pare ca e cam joasa masina ta pe spate, pentru un caravan, pe fata eu zic ca e super ok. Cu 4-5 oameni in masina nu ti se lasa cam mult pe spate? La mine e mult mai joasa pe fata si pe spate mai inalta. Pe spate cu vreo 130-150kg se lasa cam la nivelul masinii tale.
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
poate da,poate nici unghiul foto nu ajuta prea mult dar intre cauciuc si aripa am un lat de palma ceea ce mi se pare ok.eu sunt pe 13".masina nu a fost hingherita de la cel care am luat-o.asta era a 7-ea si iesea numai la picnic cu ea+2 motoare ce avea.iar la mine cel mai mult a vazut 4 persoane ,dar destul de rar. in general ori sunt numai eu ,ori sunt eu,sotia si bebe-ul.tin foarte mult la ea.
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
apropo,daca stie careva un bandou usa spate dreapta ,as fi recunoscator.mi l-au"inprumutat baietii buni"modelul dupa 95-subtire cu insertie metelica
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR