Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • AMihail441

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2021

  • Mesaj Privat
Salut!

Îmi doresc sã-mi achiziționez un suport de bicicleta. Credeți cã ar fi mai ok o variantã cu prindere direct pe hayon sau sã aleg varianta cu fixare pe cârligul auto(da, am deja cârlig). Mã gândesc cã ar fi mai stabil dacã aș prinde suportul de ceva solid, cum ar fi cârligul și eventual sã-i atașez niște prinderi și de hayon. Ideea era cã-mi doream un suport mai ieftin, fãrã conexiuni electrice, dar îmi era teamã în același timp cã existã posibilitatea ca lãmpile spate sã nu mai fie atât de vizibile și sincer nu-mi doresc probleme prin trafic. Dacã aveți ceva sugestii, ar fi minunat. Mulțumesc anticipat!
P.S.: Caroseria este hatchback.


MODEL: Astra H 2006
MOTOR: Z16XEP
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
suportii pe carlig vin cu suport nr de inmatriculare (iti tb al 3-lea set de placute) si conexiuni electrice + lampi. preturile variaza intre 1500 - 2000 lei.

pentru hayon, eu am asa ceva: https://www.decathlon.ro/p/s...120059?mc=8357912
rezista cu stoicism de 6 ani, mers inclusiv prin ploaie si cu 160 km/h fara probleme.
dezavantajul este ca tb dat jos daca vrei sa umbli in portbagaj si zgarie superficial hayonul acolo unde are clestii de prindere (chiar daca sunt imbracati in cauciuc)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR