Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
salutari!
Am un opel omega A fabricatie 1993, cu computer de bord, geamuri electrice fata/spate, A/C, inchidere centralizata, etc.
In momentul in care deschideam portiera la autoturism, fara contact pus, puteam deschide/inchide geamurile, ulterior insa am schimbat un led ce lumineaza unul din butoanele de comanda amplasate intre scaunele din fata ce actioneaza geamurile si facand masuratori am impresia ca s-a ars vreo siguranta, sau s-a busit vreo piesa electronica, deoarece am pierdut aceasta functie. Acum, geamurile sunt functionabile doar cand contactul este pus sau dupa ce iei contactul pana deschizi usa, dupa ce ai deschis-o comenzile devin inoperabile.
La voi cum este? functioneaza cand este usa deschisa? Au vreo siguranta ceva pe circuit?
Astept indicatii!!
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
boss, tu ai omega..iti pot spune doar de astra ca nu le poti folosi decat cu cheia in contact..fapt care pe mine ma scoate din minti cand ma gandesc ca asa va fi si masina care urmeaza sa imi soseasca.
la vectra nu ma bag pt ca nu am geamuri electrice dar s-ar putea sa fie la fel..deh, asta inseamna ca esti chiar norocos ca functioneaza cand deschizi portiera. sau cel putin functiona Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR