Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut cristiangrasu,

Ce pot sa iti spun, in primul rand BINE AI VENIT si cati mai multi km parcursi fara probleme; ca si sfat pot sa iti recomand ,daca vrei sa iti iei un opel, sa te interesezi la MAIANDREI pentru o diagnoza, iti recomand cu cea mai maire incredere, nu vei fi dezamagit, baietii sunt super buni, te vor ajuta cu tot ce vrei.

Poti sa intri si pe www.serviceopel.ro pt mai multe informatii.

Succes!

PS: NU FAC RECLAMA, DOAR VREAU SA TE AJUT, EU SUNT FOARTE MULTUMIT DE SERVICIILE LOR, NUMAI LA EI MERG! ALEGEREA ESTE A TA! Smile
Skip ads

  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:salut! Am gasit uhn model aici in belgia 1.7 5 trepte, 11.2007 cu 177000 km la un pret de 4500 dotari are in felul urmator: navigatie dvd 90 sau nu stiu cum, aer conditionat din ala automat, ecran color, cruise control, senzori de parcare spate din fabrica, geamuri electrice 4 , oglinzi electrice! defecte : capota are niste denivelari de laa grindina, doar la motor, si vopseaua pe ici pe colo zgarieturi, mai ales in dreptul manerelor! ce ziceti se merita la kilometri si dotarile care le are 4500?multumesc

Se merita, dar vezi sa nu aiba 377 000 km, daca vei consulta un site gen mobile, vei vedea kilometrajul , si preturile, nu gen ce vezi pe autovit 4000 de euro si 100 000 km!
  • wass

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1995 x16szl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2012

  • Mesaj Privat
salut membri ai clubului, as aveao o intrebare posesorilor de astra h, azi miam incarcat freonul la masina, deorece de vreo 4-5 luni era gol, totul e ok da aer rece placut, dar la bifare in meniu, sa cupleze si sa decupleze ac, nu simt nici o diferenta la turometru,si am impresia ca nu decupleaza compresorul si baga in permanenta aer de la compresor ac, e posibil? Question
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
La o temperatura de 35 grade Celsius ( afara ) daca decuplezi compresorul in 15-20 secunde baga aer foarte cald de afara. Daca cuplezi compresorul ( bifezi optiunea in meniu ), imediat baga aer rece si simti diferenta. Acum poti face o proba pe canicula asta Wink

P.S. Acum ti-am mutat intrebarea la locul potrivit.
Skip ads

  • wass

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1995 x16szl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2012

  • Mesaj Privat
da aerul conditionat baga rece, dar ideea e ca am impresia ca la debifare, sa decupleze ac el ramane cuplat bagand in continuare aer de la ac
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca afara sunt 35 grade Celsius si debifezi ( decuplezi ) AC vei simti in imediat ca aerul suflat devine foarte cald...
  • Cristian.deaconu2011

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Sal...am si eu un opel astra h enjoy din 2005 ....1.3 diesel 90cv...si as vrea sa stiu si eu mai multe despre masina are 150000km reali si merge super ....si daca e euro 4 ca vreau sa o inscriu in romania cand o sa revin in tara...multumesc...W0L0AHL4856132087
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut Cristian,

In primul rand BINE AI VENIT in ClubOpel si cat mai multe postari. Si eu am un astra h 1.3 cdti din 2006, l-am cumparat in 2010, in octombrie face 2 ani de cand e la mine. Masina am luat-o cu 119 000km si acum are 140 000km, la fel ca si tine sunt foarte multumit de ea! 2 probleme am avut (1-s-a blocat EGR-ul si a trebuit sa il curat (din cauza uzurii si a mersului subturat) si 2- s-a stricat FREI -ul de la alternator (practic este roata pe care sta cureaua si antreneaza alternatorul), asta zic eu tot din cauza uzurii) in rest tot ce am mai schimbat pe la ea...consumabile. Nu stiu ce sa iti mai spun, din cate am mai citit pe forum...zic baietii ca pe la 150 000km ar cam fi bine sa schimbam DISTRIBUTIA (chiar dc e pe lant). Eu m-am interesat si legat de aceasta treaba si mi s-a spus ca atunci cand va face un zgomot deranjant (cald/rece indiferent) cam acela este momentul cand trebuie schimbata, pana atunci...km multi Smile . Un sfat ... chiar dc o sa consumi 1 - 1,5 L in plus de motorina, NU MERGE SUBTURAT CU EA, E BINE SA SCHIMBI VITEZA CEL PUTINE DUPA 2800 ROT/MIN, astfel protejezi si injectore, si turbina, si nu mai ai depuneri foarte mari pe galerii.

Succes si ne mai auzim!
Skip ads

  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
1.3 CDTI/90 CP (Z13DTH) este euro 4. (chiar daca are sau nu filtru de particule)
  • costin constantin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2011

  • Mesaj Privat
salut am si eu un opel astra h din 2005 si ma lasat turbina unde as putea gasi si eu una va multumesc
  • claudiu_giuclea

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2006 1.6 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2011

  • Mesaj Privat
necunoscand prea bine am aflat ca am montat roti de audo 5×112 pe 15 in loc de 5×110 ! este vreo problema f grava daca nu bat si nu vibreaza? mentionez ca nu sau putut monta cu plasticul ala pentru centrare din interiorul genti-? va rog ajutatima cu un raspuns daca sa le pastrez sau nu ?,!
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cum le-au putut monta pe cele 5X112? Diferenta dintre prezoane este mai mare Rolling Eyes Schimba-le cu unele recomandate din fabrica: 5x110
Skip ads

  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
am si eu o nelamurire Smile . am verificat viteza care imi arata pe kilometraj cu cea de pe gps.. si era o diferenta cam mare .. de aproximativ 6-8 km . cum o pot calibra , ca eroarea sa fie mai mica? o fi din cauza dimensiunii rotilor? multumesc
  • Cristian.deaconu2011

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Ms mult "Viz "Mai inviorat cu raspunsul ca e euro 4 ...acum am incredere ca vroiam sa bag niste bani in ea si imi era ca ai bag degeaba si cand ajung in tara cu ea sa imi spuna aia la rar ca e euro 3....bn bani in ea ma refer la folie pe geamuri sa schimb distributia ....si cauciucuri ...altfel o lasam asa si o vineam la anu cand ma duceam in tara ...o verificam si apoi o vindeam ...ms mult inca odata......
  • Oryps

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2012

  • Mesaj Privat
In incercarea unui mecanic de a verifica distributia, surubul ce strange capacul (ce acopera fuliile pe care vine cureaua de distributie) nu se lasa desfacut. Dupa 40 de minute a reusit sa il desfaca...cu tot cu filet. Motivul...cine a pus distributia, l-a strans in asa hal incat nu se mai putea desface. De atunci capacul in sine sta strans cu un "soarece" (nu mai are filet sa fie strans cu un alt surub). Ce as vrea sa stiu este daca pot schimba acel capac (plus cealalta parte care e lipita de blocul motor) cu un altul de pe alta motorizare. Trebuie sa fie exact dupa motorul meu sau pot sa iau si de pe un diesel sau oricum, alt motor?
Multumesc!
  • gabiconstantin71

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2012

  • Mesaj Privat
As vrea sa vand un opel astra h 2007 , 100 cp , 131000 km , geamuri electrice doar pe fata , fara probleme tehnice . Ce pret as putea obtine?
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
6500 cu putin noroc! Nu lua pretul pietii de pe autovit ci de pe alte siteuri gen mobile.de! Pe autovit toate au peste 250 000 km, de aia sunt asa ieftine, unde mai pui drumul pana in romania, profitul samsarulu etc!
  • alexsnb

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut!

As dori sa stiu pe unde trece cablajul ce duce la ceasurile de bord si la plafoniera sau care este siguranta pentru fiecare. Mentionez ca am versiune B la panoul de siguranta.

O zi buna! Multumiri anticipate!
  • stefanh

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Am si eu un astra h 1.9 cdti de 150cp si as vrea sa stiu mai multe despre ea,dotari si tot ce se mai poate afla din VIN:W0L0AHL3565007494
Multumesc!
  • Oryps

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Stie cineva cum se scoate grila centrala de ventilatie? am o lamela rupta si as vrea sa o lipesc...plus ca rotita care lasa sau ridica lamelele a iesit de pe suport...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR