Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • Florindaniel93

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z123
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Carburanþii s-au ieftinit azi-noapte. Compania OMV Petrom a scãzut preþul benzinei cu trei bani, iar pe cel al motorinei cu 6 bani pe litru.

NEW:



Ultima modificare facuta de Florindaniel93 la Vin 08 Jun, 2012 12:57 pm
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
e vorba cumva de Pastele Cailor ? ca celalalt Paste a trecut de ceva vreme...
  • Leparda Petrica

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2008 Z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Ca sa vezi ca eu tot la pastele cailor ma gandeam. Bine ar fi sa mai si ieftineasca astia ceva.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stirea aceasta a fost publicata pe ziare . ro in data de
Luni, 02 Aprilie 2012, ora 20:02

Colegul nostru pare putin mai intarziat.


Nu ca nu ar fi adevarat:
Pretul petrolului a atins cel mai scazut nivel din ultimele trei luni, de 112 dolari/baril.
Titeiul Brent, tranzactionat pe piata din Londra, a pierdut 4,24 de dolari, ajungand la pretul de 111,84 de dolari/baril.
De asemenea, pe piata americana, titeiul a pierdut 4,42 de dolari, pana la 98,11 dolari/baril.
Skip ads

  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
A scãzut cu 0,3 lei la casã dar te furã la pompã (OMV-Petrom)

Mi s-a întâmplat chiar astãzi! M-am oprit la 15 lei ºi am schimbat pompa.
Þineam clapa la pistol la maxim, banii se scurgeau, litrii mã încântau la ochii, cum cã se duceau în rezervor dar nu simþeam presiune în pistol ºi paleta aia care se învârte în pompã, se miºca foarte greu, ca ºi cum nu avea debit.
Am chemat doi angajaþi ºi mi-au spus cã aºa scoate pompa respectivã ºi cã pot face testul pompei dar benzina scoasã, trebuie s-o achit eu... (asta dupã ce am schimbat pompa ºi mi-am alimentat de cât am avut nevoie).

Aveþi vreo altã soluþie în afarã de banala tragere la rãspundere a angajaþilor OMV-Petrom?

P.S. Nu veniþi cu sugestii cum ar fi ANPC!
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
pai pune in canistra k sa vezi daca fura.Tragerea la raspundere se poate face doar pe cale legala.Daca vrei , poti sa ai tragi tu la rapundere cu coarba, dar Nu!
  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mi-au spus ei, cã pot scoate într-un *** (am uitat cum se numeºte) - are 20 L dar sã achit eu benzina dacã se doveºte a fi nefondatã sesizarea mea!
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
si daca ai fost sigur de ce nu ai scos.Nu esti obligat sa o cumperi.
  • cevacu2005

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
chiar asa.cine te poate forta sa o cumperi?
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Asta este vrajeala atac la descurajare.Pai si la Xxxxx magazin,daca vrei,iei cel mai benga televizor de spe mii de lei si-i pui sa-l desfaca din cutie sa-l vezi cum lucreaza/arata ,dar asta nu te obliga si sa-l cumperi.Nu poti parasi magazinul/unitatea de comercializare cu un produs fara sa-l platesti,normal, dar respectivul recipient etalon,nu era al tau,nu?Si eu mi-am luat-o,sau era sa mi-o iau,pe undeva pe langa Sighisoara,cand am facut plinul si mi-au bagat in rezervor 78 l (!)Rezervorul meu este de 70,si doar nu am ajuns acolo in regim "Fred si Barney"... Mi-au scazut pana la urma 10 litrii la plata,dupa ce am inceput sa amnint(amenintam degeaba,ca nu prea aveam ce face,banuiesc dupa ce plecam,aranjau ei pompa,care era lucrata sa te fure cate putin,ori la cantitate mare era vizibil.Cine dracu mai face full la tara?..),si nu am avut ce face,masina de Cta,eram in concediu si nu aveam chef de plimbari pe la OPC... Pompa era intr-o localitate marunta,nu mai stiu cum se chema.
  • Florindaniel93

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z123
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2012

  • Mesaj Privat
04 Noiembrie 2012
OMV Petrom, cea mai mare companie petroliera din Romania, va cobori preturile la benzinele si motorinele comercializate in statiile proprii cu 9 bani si respectiv 6 bani pe litru.

Dupa ieftinirea care va avea loc la ora 00:00, la statia Petrom din Soseaua Pipera din Bucuresti, un litru de motorina standard va costa 6,07 lei, iar motorina extra va costa 6,30 lei litrul. Un litru de benzina Standard 95 va costa 5.78 lei, iar benzina Extra 99 va costa 6,20 lei pe litru. Ultima ieftinire a motorinei a fost operata de Petrom pe 24 octombrie, cand preturile au fost coborate cu trei bani pe litru.

Petrom este cea mai mare companie de pe piata de distributie a carburantilor, cu o retea de circa 550 de statii, fiind urmata de Rompetrol si Lukoil.

Companiile petroliere ajusteaza preturile la carburanti in functie de cotatiile la titei si la produsele petroliere pentru zona lor de referinta, dar si de conditiile de pe piata locala.
  • Florindaniel93

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z123
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2012

  • Mesaj Privat
07 Noiembrie 2012
La o zi dupa ce a procedat la scumpirea benzinelor cu zece bani, in timp ce pe piata se aplicau masuri de ieftinire, Lukoil a dat si ea in jos preturile, ieri, 6 noiembrie. Ieftinirea a fost cu noua bani la benzine si cu sase bani la motorine.

In statiile LukOil (preturi medii in statii) se vinde benzina Ecto Plus cu 5,89 de lei, Euroluk 95 cu 5,73 de lei, iar Ecto 98 cu 6,41 de lei. Motorina Euro L Diesel se vinde cu 6,02 lei si Ecto Super Diesel cu 6,41 de lei. GPL Auto se comercializeaza cu 3,16 lei.

Acum, pe piata carburantilor, cea mai ieftina benzina se vinde, la Petrom (Standard, cu 5,67 de lei litrul, in Onesti), cea mai ieftina motorina se vinde tot la Petrom (Standard, 6,00 lei litrul, in Onesti si in Statiile Bacau Milcov si Republicii), iar cel mai ieftin GPL cu 3,16 lei litrul, la Lukoil.


azi scumpesc cu 10 bani ! maine ieftinesc cu 9 bani Smile))
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR