Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Ieri nu mi s-au mai aprins beculetele care ''lumineaza'' temperatura aerului si viteza ventilatorului. ''Textura'' cu cifrele este prezenta pe ecran, atata ca nu se vede noaptea. Chestia interesanta este ca daca modific temperatura(apas pe plus sau minus) atunci se aprinde la loc. Insa cu viteza ventilatorului, orice i-as face, chiar si sa-l lovesc usor, tot nu se aprinde. Ce e de facut?
Skip ads

  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pana nu desfaci sa vezi in ce stare sunt becurile alea nu ai de unde sti, pune leduri daca tot desfaci
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cum o desfac? Eu n-am vazut niciun surub/clema prin zona.
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Exista tutoriale pentru demontare panou clima nu tin minte exact linckul dar cred ca asta era. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1367724
Skip ads

  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am citit o bucata buna din pagina pe care ai pus-o. Sincer n-am prea inteles cum se scoate casetofonul... cica cu o surubelnita subtire trebuie fortat nu stiu cum(habar n-am pe unde, totul e foarte compact), ca sa iasa afara si abia apoi scot consola cu clima. Nu o sa ma apuc s-o fac singur, ca poate o sa rup ceva plasticaraie pe acolo. In fine, mersi frumos.
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Daca ai doar AC bagi surubelnita bagata intr-o carpa sau data cu banda pentru a nu face zgarieturi. Bagi surubelnita in ambele parti fortezi dar nu tare si iese doar capacul de la clima nu trebe dat casetofonul jos la mine a iesit si fara si acolo ai 3 beculete t5 2,2w eu am folosit un patent cu ''ciocuri'' si pe ciocuri am dat cu banda adeziva pentru a putea o prindere mai buna,am extras beculetele si am pus altele noi, indicat ar fi dupa ce ai pus beculetele sa pui pozitia daca ai pus - la + nu merg si de aia sa nu mai desfaci inca o data capacul.Doar extragi si bagi altul in loc si totul va fi bine.Bafta si sa ne spui daca ai reusit.



Patentul care l-am folosit.


  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mersi, Sergiu, foarte frumos ilustrat. Voi incerca in week-end sau saptamana viitoare. O sa va zic cum decurge treaba. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR