Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salutare. Dupa ce tot citisesm ca lumea se plange de rugina la oalele spate si dupa ce tot simteam miros urat prin portbagaj am zis sa scot mocheta si sa vad cum se prezinta oalele. Surpriza Sad, au rugina, dreapta mai mult ca stanga, ambele deja putin gaurite(1x1 cmst, 2x1 cm dr)(ruginite 5x3cm st, 10x5cm dr).
Am tot cautat pe net,mai toti zic mers la tinichigiu, taiat, sudat, antifonat, grunduit si gata.
Altii in schimb zic cumparat oala noua, dat jos cea veche, curatat, antifonat, grunduit, montat oala noua, grunduit si gata.

As face si eu asta(metoda 2), dar unde gasesc oale de cumparat? M-am uitat pe siteurile de piese pe care le frecventez cand am nevoie de piese, dar nu am gasit asa ceva.

Un link, o adresa de magazin ( ieftin ) ?
Skip ads

  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nimeni?
  • marianbuda

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Si la mine a fost ruginita si gaurita ola din dreapta, dar m-am dus si am sudato cu argon . Iti recomand si tie daca nu iti este chiar praf oala .
Eu de oale nu m-am interesat, dar segment de reparatie spate la aripi am aflat noi la 50RON bucata, o sa ma interesez si o sa iti spun daca se afla si oale .
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nu sunt praf oalele, cea din dreapta are rugina cat o palma iar in centru putin gaurita, iar in stanga jumate decat cea din dreapta.
O sa ma interesez sa vad cum fac, daca gasesti cumva oale sa ma anunti te rog.
Skip ads

  • marianbuda

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Nu am avut timp astazi sa ma interesez, dar si la mine tot asa a fost oala din dreapta a fost ruginita ca si la tine, eu am sudato cu argon am izolato si am dat cu vazelina oala, dupa care am pus aparatori de noroi sub aripile din spate . Sti ca erau pentru daci set de aparatori de noroi, sunt si pentru vectra eu am dat 70 Ron pe bucata daca nu ma insel .
  • Kiusro

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Ce inseamna segment de reparatie spate? si cum ai cerut la magazin? Eu am intrebat la magazin si mi-au aratat o poza cu tot suportul de telescop care nu seamana cu ce este pe caroseria masinii si costa 330Lei Sad

Problema la mine este intradevar mai mare Sad


Am carpit saptamana trecuta sa mai pot merge si azi trebuie sa merg la sudura dar inca nu sunt sigur care varianta ar fi mai buna

  • marianbuda

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Se numeste chit reparatie aripa spate . Am incercat sa iti pun niste poze cu ele, dar nu am reusit . Da-mi adresa de mail si ti le trimit, am facut si poza la cod .
  • Kiusro

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Kiusro@gmail.com este adresa de e-mail.

Aici am postat reparatia facuta pe partea stanga, dar urmeaza partea dreapta.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=108953
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR