Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • valikai

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
In primul rand salut tuturor.
Am trecut de la inceputul anului de la Ford la Opel ( mi-am achizitionat o Astra Classic din 2001 din Germania).Pana la momentul de fata sunt foarte multumit de ea, in schimb, ma deranjeaza faptul ca pe capota motorului, deasupra grilei radiatorului, a inceput sa sara vopseaua (o fi de la pietre).Masina nu a fost lovita si nu inteleg de ce se intampla acest lucru.

Ma puteti ajuta cu o explicatie in cazul in care ati avut situatii similare?

Multumesc.
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
tinand cont ca traim in Romania...atunci cand rulezi sar pietricele marunte..in general de la ceilalti participanti la trafic...mai grav e cand sparg parbrizele sau doar le ciobesc..in general cunosc multi de pe aici..inclusiv subsemnatul care cam la 3-4 ani..vopsim capota fata...
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am vazut diferite tipuri de "aparatoare" pentru capota; sincer, mie nu prea imi plac (estetic vorbind), dar s-ar putea sa fie utile...
Sper sa nu fie considerata reclama, nu am nici un interes, vreau doar sa se vada cum arata.
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu nicaieri in alta parte decat pe capota si nu o pot lasa asa pentru ca o ia rugina un pret stie cineva estimativ de vopsit?
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cam toþi proprietarii de maºini se confruntã cu aceastã problemã. Eu mi-am fãcut un spray pe culoarea maºinii, mi-am cumpãrat un creion de retuº care l-am golit ºi l-am reumplut cu vopsea din spray.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR