Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • melculbeat

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
ciupercarie a scris:
REGULAMENT a scris:Reguli cu privire la mesajele pe forum
[..]
8. Limbajul pe care il abordezi in formularea si scrierea mesajelor tale trebuie sa fie cat mai civilizat si coerent.
[..]
10. Nu jigni, nu ameninta si nu batjocori colegii tai de club. Nu declansa scandaluri (flame-uri). Comporta-te civilizat altfel vom lua masuri impotriva ta.


Vezi:
bogdan fronteristu' a scris:nu m-am exprimat poate destul de clar si l-am ofticat pe ciupercarie. (frumos nume apropos e de botez?)
ideea e ca si eu si multi dintre noi cred ca are sau a avut la un moment dat de-a lungul timplui doua sau chiar trei masini pe numele lui la vanzare. se intampla, plus de asta daca te duce un pic capul te uiti si la data la care sunt date anunturile.daca ai vandut o masina acum trei luni, una anul trecut sau acu opt ani de cand ai tu permis nu inseamna ca esti bisnitar . si eu am facut acelasi lucru. dar in momentul in care gasesti chiar in momentul asta ca omul vinde 10-15 masini...sa fim sinceri e putin probabil sa fie toate ale lui.
in afara de asta dl ciupecrcuta ati spus ca aveti trei masini IN CARTE SI LA FINANCIAR. La cat de clar am scris acolo ca FFFFF IMPORTANT ca masina sa fie pe numele vanzatorului pe carte ... nu cred ce e ceva de interpretat. Deci automat daca masina e pe numele omului pe care il suni pe carte e ok. Mai clar de atat nu-ti pot explica sa intelegi.
.Asadar incearca sa citesti atent inainte sa scrii si daca nu reusesti sa intelegi intreaba , nu critica
Eu nu mi-am permis sa-l intreb pe domnul Bogdan daca numele de "fronteristu' " este nume de botez, sau se trage din "santeristu' "


De asemenea, puteti incerca sa cititi si ce am scris eu. Daca puteti fi impartiali.







cip077 a scris:
ciupercarie a scris:Poate va invata sa vorbesca cu ocazia asta.


Colegule nu te supara pe mine dar ti-a raspuns la provocarea facuta de tine. Nu spun ca a facut bine dar si tu ar trebui sa reflectezi inainte de a arunca cu vorbe.

"Partial este o prostie ce spui. " Prostie sau nu, este strict opinia lui, puteai sa te adresezi adecvat, sustinandu-ti linistit punctul de vedere.

"......te intreb "care?" " deci sa intelegem ca ai trei masini la vanzare? Foarte bine, la mai multe. Deci te-ai simtit direct ofensat de topicul colegului?

Cred ca trebuie sa se faca dreptate aici.
Si totodata, aceasta discutie inceputa de Bogdan nu prea are ce sa caute pe "Frontera", eventual la "discutii generale". Propun 'spalare' de discutii inutile si mutare unde trebuie sau inchidere.

O noapte buna tuturor.

Nu am provocat pe nimeni. Si "Partial este o prostie ce spui.", era opinia mea.
IMI CER SCUZE (binenteles, sunt ironic acum), ca oprinia mea nu a fost "Ai foarte mare dreptate".


OFF-TOPIC-ul ar trebui inchis aici si facuta putina curatenie.



wow! remarc legatura strinsa intre acest post si subiectul topicului.
asa, parerea mea...la capitolul ironii, ca sa nu zic jigniri, replicile sint sensibil egale. deci, daca tot s-a ajuns la sanctiuni, ar fi trebuit date ambelor parti.
andrei, stelea...va maninca de-o sanctiune? Laughing
Skip ads

  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
saluatre baieti. sincer imi pare rau ca am deschis topicul si mai ales imi pare rau ca am suparat lumea - imi cer scuze oficial lui ciupercarie ca am fost un pic malitios si am glumit poate deplasat cu el,. desi si el mi-a raspuns cam la fel cu ''santierist'' dar asta ar insemna ca toti suntem ''santieristi'' si nu ''fronteristi'' , nu?
oricum promit sa ma gandesc de doua ori cand o sa deschid un topic de aici incolo asta e sigur. ideea initiala era sa mai ajut pe altii si, normal ca orice regula are si exceptiile ei. nu sustin ca ce am zis eu e general valabil am zis doar ce am patit eu sa nu pateasca si altii si , daca altcineva a mai patit sa ne spuna si noua pentru a ne ajuta unii pe altii sa ne ferim de tepe din astea...
in cele din urma dar cel mai important cred va multumesc fffffffff mult celor care au inteles ideea topicului si m-au sustinut - sincer este o surpriza - si o spun fara emfaza sau falsa modestie -ETRAORDINARA . spiritul de echipa de pe forumul asta e intr-adevar de exceptie si gasesti mai rar asa ceva. si faptul ca ne ajutam unii pe altii e confirmarea absoluta a ceea ce spun acum, toate astea fiind simple constatari, nu laude.
astea fiind spuse ramaneti asa cum sunteti si ...hai sa incercam sa ne vedem mai des, sa ne cunoastem mai bine, sa iesim impreuna la padure...pe coclauri. eu personal o sa incerc sa nu mai supar pe nimeni de pe forum. niciodata. e pacat de ''atmosfera'' de aici sa o 'acrim'' cu discutii din astea.

off topic (ca tot veni vorba aici) imi pare rau ca nu am avut cu ce sa-l ajut pe stelea azi cand si-a rupt o bieleta pe offroad(dar mi-a placut ca m-a sunat) - asteptam poze- si ii multumesc lui cip care, pe langa faptul ca mi-a dat doua proiectoare gratis (nu a vrut bani sub nici o forma) si ca s-a oferit sa-mi dea 2 cauciucuri sa-mi fac treaba cu ele pana imi gasesc altele - asta, e , asa cum vad eu, spiritul acestui forum
  • ciupercarie

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Bogdan, si eu imi cer scuze fata de tine pentru faza cu santeristu', dar tin sa precizez ca nu iti era adresata, si ca nu era adresata nimanui.
A fost pus si simplu un exemplu, pe care l-am dat lui @cip077, pentru nedumerirea lui referitoare la corectitudinea si transparenta moderatorului/admin-ului care a efectuat penalizarea ta.

De asemenea, daca mai era nevoie de vreo precizare in privinta asta, prin ceea ce am scris in topic, nu te-am atacat si nici nu am intentionat sa te atac in niciunfel.

Sper sa nu ramana ranchiura de pe urma acestui "incident".

O zi frumoasa sa aveti,
Mihai.



PS: am mai spus si mai sus, consider ca off-topic-ul ar trebui curatat.
  • melculbeat

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
mai bine sa ramina off-topicul, asa ne facem o idee despre caractere Wink
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Bine ai revenit Bogdan!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
welcome back
Bogdane,ma bucur sa vad ca pauza de 3 zile ai luat-o ca ceea ce s-a dorit a fi, un semnal asupra limbajului. Atata si nimic mai mult
ma bucur de asemenea sa vad ca atat tu cat si ciupercarie ati gasit maturitatea de a trece peste "conflictul" initial. Sper sa aveti ocazia sa va vedeti si fata in fata Wink
Spor maxim!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR