Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • Larry King

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Am un Insignia de mai putin de un an. Mi se intampla deja a cincea oara ca motorul sa isi piarda brusc puterea, sa nu traga, oricat apas acceleratia. Prima data cei din service mi-au zis ca e probabil din cauza ca am oprit motorul in timp ce filtrul de particule se regenera si ca trebuie sa merg mai turat. A doua oara mi-au zis ca e o problema de soft - Insignia are un bug care limiteaza motorul automat atunci cand se face regenerarea filtrului de particule. L-au resoftat dar peste cateva saptamani aceeasi problema - mi-au zis ca apare in inregistrari ca a avut loc o regenerare cam in acelasi moment in care masina si-a pierdut puterea. Am schimbat senzorul (niciodata in istoria masinii nu s-a aprins martorul mentionat in manual ca indicand regenerarea). Astazi, pe sosea, masina a patit aceeasi chestie: si-a pierdut brusc puterea si pe bord mi-a apartu "See service soon". Poate cineva sa imi dea un sfat ce ar fi de facut ?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Bine ai venit.
Cred ca ar fi bine sa pui in aplicare mesajul primit. Very Happy
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=60462
Noroc.
  • djosistems1

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
dc ai motorul a20dth lbs sau lbx vezi sa nu zornaie electrovalva de comanda de la turbo e o chestie cu 2 furtunase prinsa deasupra radiatoarelor.e o problema des intalnita la insignia s-au schimbat pe garantie o gramada,pui pe cineva sa tureze masina pe loc 2200-3000 de ture si stai cu mana pe ea vezi dc vibreaza sau face zgomot,numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR