Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
am o astra h fabricatie 2008!de ceva timp am o problema cu primul buton ce tine de comenzile de pe volan din stanga! cel care intra in meniu si pare a fii butonul principal!

dau de el in sus sau in jos ,si cateodata are toane si nu misca in imaginile de pe display!
e foarte enervanta treaba asta! cum se poate remedia problema? stie cineva?
trebuie schimbat butonul sau se poate face ceva? costa mult!

multumesc!
!
Skip ads

  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ar fi bine sa l desfaci are surub cu torx pe dosul volanului si sa inspectezi putin mecanismul...poate nu face contact bine .. numai bine!
  • GheXghe

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
pe acel buton, rotita, ai apasat? la mine se schimba imaginea cand il tin apasat si-l rotesc.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
prietene,nu e vorba de ca nu as stii cum sa il folosesc! am opel de ani de zile si numai h,diferite versiuni de motoare! problema e ca are momente cand ramane blocat indiferent de cum se actioneaza asupra lui,apasat pentru a intra in meniu sau sub meniu ori sus jos pentru a rula meniul!la butonul principal de pe consola nu e nici o problema !
Skip ads

  • MariusZMC

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema am avut-o si eu. am desfacut airbagul, comenzile si am curatat toate mufele (inclusiv cele care intra in CIM) cu spray de contacte electrice si s-a rezolvat.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pentru cei care se pricep la facut tutoriale cu modul cum se poate rezolva aceasta problema rog frumos sa ma ajute! nu cred ca sant singurul care se confrunta cu asa problema si sigur vor fi multi in viitor! rog un tutorial amanuntit cu poze ca nu prea ma pricep la chestia asta si sa fac treaba asta dupa cum se zice mura in gura ca sa fiu impacat ca nu stric mai degraba decat sa repar!
multumesc!
  • marian_k07

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
vezi ca problema este de la mufa CIM-ului sau chiar din el, scoate mufa de acolo curata cu un sprei,altceva nu pre ai ce sai faci.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
vad ca de ceva timp se comporta fara probleme! nu am dat decat cu spray de contacte dar fara sa desfac chestiile alea! ab bagat pe crapaturile alea!
  • Alexpaul

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti .. am si eu o intrebare asemanatoare .. a-s vrea sa schimb comenzile de pe volan astra h 1.7 si eram curios cat de greu se pot schimba comenzile.. .. din ce-am inteles pana acum .. este doar un prapadit de surubel.. altceva.. mai tre borna scoasa ceva.. ? ? ? Ms
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
@alexpaul foloseste mai intai sectiunea cauta si te vei minuna cate vei gasii.....vad ca esti membru nou...treci si pe la regulament....oricum....incearca aici..... https://www.clubopel.com/vie...hp?t=96798....... poate iti e de folos
  • ncl.cosmin

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2011

  • Mesaj Privat
am avut si eu o problema asemanatoare cu a ta...la mine s-a rezolvat la reprezentanta cu o simpla clema metalica montata la carcasa de la CIM...nu m-a costat nimic pentru ca se pare ca e o problema la H-uri cu aceasta carcasa de CIM...ideea e ca nu te cheama nimeni la service sa ti-o monteze...trebuie sa mergi tu...
  • Brovidiu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2018

  • Mesaj Privat
reinvii subiectul cu aceeasi problema.

De cand am cumparat masina nu imi merg comenzile pe volan, niciuna de niciun fel.
Lumini am, pe tester nu a aparut nimic in neregula - ce ar putea fi?

Am si problema claxonului care ba merge ba nu merge - sa fie oare asta explicatia?

Stie cineva daca mai este valabil ce a zis ncl.cosmin ca ar putea fi remediata problema gratis la reprezentanta?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR