Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut . cum spune si titlul pozitii doar pe o parte cand dai semnal si opresti sa ramana pozitia aprinsa doar pe partea cu semnalul ...

De exemplu cum sunt la Vw ,Audi ... nu stiu cum se numesc.....

Stii cineva cum pot sa pun si eu pe opelul meu ? am un opel astra g classic 2 din 2008 motor 1.7.cdti . Am mai vazut la un opel Opc Chestia asta ..

Astept un raspuns ... multumesc Very Happy Smile
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Eu am mers de curand cu un vectra b din 1997 .
Cand am parcat am lasat semnalizarea pusa , cand am scos cheile din contac a inceput sa sune ca si cum am lasat farurile aprinse desi le stinsesem am zis ca e veche masina si are probleme dar nu era asa.
Au ramas pozitiile aprinse exact cum spui ca se intampla la VW , Audi , etc. Masina nu avea cine stie ce doari(AC, Oglinzi electrice,geanuri electrice fata) sa zici ca au pus asta doar pe masinile mai dotate , cauta in dezmembrari poate ai noroc si se potriveste pe astra g.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Din punctul meu de vedere e cam nasol ce vrei tu sa faci,din prisma faptului ca la ITP in mod cert vei avea probleme,la un filtru mobil RAR pleci sigur fara talon si in Doamne fereste dai de vreun mos mai chior care il induci in eroare si poate da putin in tine apoi sa vezi ce o sa zica politia
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Pai da dar cum zici tu vallyyy Masinile Audi , Vw Vin facute asa din fabrica ... fara sa umbli la ele .... nu o sa zica nimik cei de la rar .. pentru ca asa sunt din fabrica unele masini ...

Eu am crezut ca la astra G cum am eu se activeaza din calculator ceva ... , am crezut ca are cineva sau stie cum se fac :d...
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cauta pe forum ca ai sa gasesti, stiu ca era un post ca si-a facut cineva cu un cablaj ceva, si la rar si la itp nu are ce sa iti faca pentru ca in primul rand nu prea au cum sa isi dea seama, pentru ca ei nu iti desfac bordul sau altceva! Atata timp cat iti functioneaza semnalizarea si pozitiile cum trebuie nu ai nici un fel de problema!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR