Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Emyl91 a scris:De unde ai atins ma tu 200 cand motorul pe astra care e mai usoara atinge 188
Poftim specificatiile si pt tine si pt cel de mai sus https://www.clubopel.com/pos...eply&t=101319
cum dracu prindeti voi vitezele alea nu stiu.
Tu nu vezi ca nu ai nici-un fel de logica,cum poti sa spui asta: "conteaza mult felu cum conduci masina daca conduci putin mia agresiv ai sa vezi ca iti sare de 170 km/h "
Agresivitatea de care vorbesti tu conteaza la plecari nu are nici-o treaba cu viteza maxima.Nu conteaza daca ai plecat cu "scartz" sau nu atunci cand vrei sa atingi viteza maxima.O calci si astepti sa vezi cat prinde.In viteza a 5-a la motorul ala al tau nu poti fi "agresiv".E greu cu creierul.


nu merge linku ala sc pe youtube fgm 200km/h vectra b2 1.6 16v
Skip ads

  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
geo19 a scris:
Emyl91 a scris:De unde ai atins ma tu 200 cand motorul pe astra care e mai usoara atinge 188
Poftim specificatiile si pt tine si pt cel de mai sus https://www.clubopel.com/pos...eply&t=101319
cum dracu prindeti voi vitezele alea nu stiu.
Tu nu vezi ca nu ai nici-un fel de logica,cum poti sa spui asta: "conteaza mult felu cum conduci masina daca conduci putin mia agresiv ai sa vezi ca iti sare de 170 km/h "
Agresivitatea de care vorbesti tu conteaza la plecari nu are nici-o treaba cu viteza maxima.Nu conteaza daca ai plecat cu "scartz" sau nu atunci cand vrei sa atingi viteza maxima.O calci si astepti sa vezi cat prinde.In viteza a 5-a la motorul ala al tau nu poti fi "agresiv".E greu cu creierul.

prietene eu te inteleg ..ddar,
http://www.youtube.com/watch?v=w-Q5EdOJeAU
uite aici nu prea se vede bn dar iti dau u seama ce viteza arata acolo tot bordu are 220 ... mers agresiv poate pt u e plecare cu "scartz" ... pt mn nu inseamna asta ci schimbare in 4000 de ture 5000 asta e condus agresiv ...
vad ca esti din dolj cand ai drum prin sl sa ma contactezi si iti fac o proba sa vezi ...
nu am dc sa mint masina e veche are ap 12 ani dar asta e at poate ea ...

pai si unde e legatura intre viteza maxima si schimbatul in 4-5000 de ture ? ce logica ai ? daca pleci cu a 5 -a de la 2000 rpm pana in blana prinzi o anumita viteza,iar daca pleci cu a 5-a de la 4000 ai impresia ca prinzi mai mult ? Smile)
  • oopsCam

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Emyl91 a scris:De unde ai atins ma tu 200 cand motorul pe astra care e mai usoara atinge 188
Poftim specificatiile si pt tine si pt cel de mai sus https://www.clubopel.com/pos...eply&t=101319
cum dracu prindeti voi vitezele alea nu stiu.
Tu nu vezi ca nu ai nici-un fel de logica,cum poti sa spui asta: "conteaza mult felu cum conduci masina daca conduci putin mia agresiv ai sa vezi ca iti sare de 170 km/h "
Agresivitatea de care vorbesti tu conteaza la plecari nu are nici-o treaba cu viteza maxima.Nu conteaza daca ai plecat cu "scartz" sau nu atunci cand vrei sa atingi viteza maxima.O calci si astepti sa vezi cat prinde.In viteza a 5-a la motorul ala al tau nu poti fi "agresiv".E greu cu creierul.


Hai sa te contrazic... La astra mea cand am adus-o din DE pe autostrada a luat 200km/h, motor 1.6 16v cu 255.000km la bord... Deci?! Astra poate atinge 200 cu benzina din afara Twisted Evil Laughing
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
http://www.ultimatespecs.co...ra-G-16i-16v.html
http://www.carfolio.com/spe...ls/car/?car=76054
si daca mai stau sa caut mai gasesc.
A mai fost discutata chestia asta.Motorul ala nu ajunge acolo,uitati-va pe gps pt viteza reala.
Skip ads

  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Emyl91 a scris:
geo19 a scris:
Emyl91 a scris:De unde ai atins ma tu 200 cand motorul pe astra care e mai usoara atinge 188
Poftim specificatiile si pt tine si pt cel de mai sus https://www.clubopel.com/pos...eply&t=101319
cum dracu prindeti voi vitezele alea nu stiu.
Tu nu vezi ca nu ai nici-un fel de logica,cum poti sa spui asta: "conteaza mult felu cum conduci masina daca conduci putin mia agresiv ai sa vezi ca iti sare de 170 km/h "
Agresivitatea de care vorbesti tu conteaza la plecari nu are nici-o treaba cu viteza maxima.Nu conteaza daca ai plecat cu "scartz" sau nu atunci cand vrei sa atingi viteza maxima.O calci si astepti sa vezi cat prinde.In viteza a 5-a la motorul ala al tau nu poti fi "agresiv".E greu cu creierul.

prietene eu te inteleg ..ddar,
http://www.youtube.com/watch?v=w-Q5EdOJeAU
uite aici nu prea se vede bn dar iti dau u seama ce viteza arata acolo tot bordu are 220 ... mers agresiv poate pt u e plecare cu "scartz" ... pt mn nu inseamna asta ci schimbare in 4000 de ture 5000 asta e condus agresiv ...
vad ca esti din dolj cand ai drum prin sl sa ma contactezi si iti fac o proba sa vezi ...
nu am dc sa mint masina e veche are ap 12 ani dar asta e at poate ea ...

pai si unde e legatura intre viteza maxima si schimbatul in 4-5000 de ture ? ce logica ai ? daca pleci cu a 5 -a de la 2000 rpm pana in blana prinzi o anumita viteza,iar daca pleci cu a 5-a de la 4000 ai impresia ca prinzi mai mult ? Smile)

nu prea ne inteleg unu pe altu .... am aceasta parere deoarece eu pe sapt sunt plecat la pitesti la fac si pe sapt merge tata cu masina si merge mai naspa ap ca merge subturat si cand vin acasa masina mai ca nu mai trage dak o iau la alergare schimbat a 2 la 60- 70 mai o liniuta prin oras si dupa o zi de mers asa isi da drumu la mers masina .... asta e parerea mea si la mn functioneaza ...
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai exprima-te corect,iar daca dai un search pe youtube ai sa vezi ca toate astra g 1.6 16 v testate prin DE nu trec (top speed) de 195 km/h ,pe gps viteza v-a fi cu aprox 10 km/h
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
app nu am masurat viteza cu gps-ul eu vb de ce arata acul pe bord e si normal sa arate o viteza mai mica pe gps am sa o verific si cu gps-ul si am sa te anunt
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Emyl91 a scris:Pai exprima-te corect,iar daca dai un search pe youtube ai sa vezi ca toate astra g 1.6 16 v testate prin DE nu trec (top speed) de 195 km/h ,pe gps viteza v-a fi cu aprox 10 km/h

da la vectra arata 193km/h v.max la 200km/h pe bord cam at ar fi pe gps 193km/h ... Smile
Skip ads

  • simplueu11

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
geo19 a scris:
Emyl91 a scris:De unde ai atins ma tu 200 cand motorul pe astra care e mai usoara atinge 188
Poftim specificatiile si pt tine si pt cel de mai sus https://www.clubopel.com/pos...eply&t=101319
cum dracu prindeti voi vitezele alea nu stiu.
Tu nu vezi ca nu ai nici-un fel de logica,cum poti sa spui asta: "conteaza mult felu cum conduci masina daca conduci putin mia agresiv ai sa vezi ca iti sare de 170 km/h "
Agresivitatea de care vorbesti tu conteaza la plecari nu are nici-o treaba cu viteza maxima.Nu conteaza daca ai plecat cu "scartz" sau nu atunci cand vrei sa atingi viteza maxima.O calci si astepti sa vezi cat prinde.In viteza a 5-a la motorul ala al tau nu poti fi "agresiv".E greu cu creierul.

prietene eu te inteleg ..ddar,
http://www.youtube.com/watch?v=w-Q5EdOJeAU
uite aici nu prea se vede bn dar iti dau u seama ce viteza arata acolo tot bordu are 220 ... mers agresiv poate pt u e plecare cu "scartz" ... pt mn nu inseamna asta ci schimbare in 4000 de ture 5000 asta e condus agresiv ...
vad ca esti din dolj cand ai drum prin sl sa ma contactezi si iti fac o proba sa vezi ...
nu am dc sa mint masina e veche are ap 12 ani dar asta e at poate ea ...





Erai pe rosu cu benzina si ii dadeai forje .. LOL ...


Sincer eu trebuie sa ii fac si unghiu' de fuga ......+ centrat jante cu cauciucuri de vara
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
da tocmai ce sa aprins becu poate colegu emyl poate stie acea portiune de drum sunt vreo 15km drum drept dintre pitesti slatina mai exact jitaru - valea mare
eram aproape de slatina
am mai facut o filmare aizi dim pe la 2 uitati sc pe you tube fgm 190km/h vectra b2 1.6 16v 200 nu am avut unde sa ii dau da va uitati pe filmre la inceput sunt cateva curbe acollo si pana la 190 a ajuns dupa a trebuit sa franez ca aveam o curba in fata .... sa nu dati atentie la melodia de pe filmulet Wink))) ... bafta
  • simplueu11

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa zic si cu viteza asta maxima constructiea , dar nu este neaparat sa prinda doar cat scrie acolo ....


ps:la logan am depasit acea viteza maxina din cate imi aduc aminte ...


Oricum e destul cat prinde , daca stau si ma gandesc e oke si a mea la 175 .
  • simplueu11

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
geo19 a scris:da tocmai ce sa aprins becu poate colegu emyl poate stie acea portiune de drum sunt vreo 15km drum drept dintre pitesti slatina mai exact jitaru - valea mare
eram aproape de slatina
am mai facut o filmare aizi dim pe la 2 uitati sc pe you tube fgm 190km/h vectra b2 1.6 16v 200 nu am avut unde sa ii dau da va uitati pe filmre la inceput sunt cateva curbe acollo si pana la 190 a ajuns dupa a trebuit sa franez ca aveam o curba in fata .... sa nu dati atentie la melodia de pe filmulet Wink))) ... bafta



off topic : Frumoasa masina , ingrijita , sa o stapanesti sanatos multi km Smile
Skip ads

  • ady1988

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
am citit comentariile voastre nusthiu ce sa zic dar eu am o vectra b din 1988 1.6 16v 101 cp si mie mi-a luat 220 cat are bord.
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ori ai ceasurile decalibrate (masoara viteza cu gps ul),ori minti de ingheata apele,motorul ala nu fuge mai mult de 190 nici cu kerosen Smile)
  • ady1988

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
de ce sa mint?cu ce ma incalzeste!am si spus s-a dus cat avea in bord acum ca nu imi arata mie bine in bord nu am de unde sa stiu. problema e ca atunci cand am dat in ea m-am tras cu un prieten care are o skoda octavia2 el s-a tras pana la 190 si de acolo nu a mai dat ca i-a fost frica deci sigur avea mai mult de 190 Very Happy asta daca skoda lui nu avea aceeasi problema (a lui era model din 2012) Very Happy
  • Alin-Smith

  • Mesaje scrise: 777
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Emyl91 a scris:ori ai ceasurile decalibrate (masoara viteza cu gps ul),ori minti de ingheata apele,motorul ala nu fuge mai mult de 190 nici cu kerosen Smile)
Intru si eu in discutie... tu ai avut 197 km/h pe gps?! Am avut si eu vectra b2 2.0dti si am prins foarte greu pe Pitesti-Buc. 200km/h si Buc.-Pitesti nu a vrut sa treaca de 190., deci conteaza foarte mult daca urci-coboi sau directia vantului. Acum am tot vectra b2 1.6 16v inca nu am apucat sa-i dau blana dar va urma. Din cate stiu prinde 200km/h. Vectra 2.0 dti are vit. max constr. 195km/h si 1.6 16v are 193km/h , deci nu este mare diferenta. La demaraj pana la 100km/h benzinara sta ceva mai bine 12.5 sec, fata de diesel 13 sec (y20dth 230nm).
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
o fi dar de la 200 pana la 220 e cale mare.si vreo 20 de cai in plus ca sa ajungi la viteza aia.colegul cu x16xel de mai sus are bordul aiurea sau gume care nu sunt in talon.deobicei cat scrie in carte cam atat prinde.restul sunt povesti pescaresti.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Va salut. Cu Vectra B2 2001-z16xe-16v,bord cu 220km/h, carburant de la Petrom Premium95, un ''top speed'' 190km/h pe A2. Veneam de la mare. Masina este a fratelui meu. Nu a vrut mai mult desi drumul imi permitea.
Fac o precizare, 2 persoane in masina, bagaj cam 2 genti, rezervor cam 30-35litri, anvelope 195/65R15 cu jante de aliaj.
  • top_gearcs17fra

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2011

  • Mesaj Privat
si eu am un opel vectra b 1996 1.6 16v pe autostrada (ungaria)am prins aproape 200 si mai avea pedala
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare dragi colegi.Viteza maxima atinsa de mine(y20dt)a fost de 200 km/h la drum intins de la Comarnic pana Ploiesti.Asta a fost o singura data,in rest atinge 195.Cateodata doar 185,acum depinde si de alti factori.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR