Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • L`ultimo_maniaco

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: constanta
  • Masina: Kadett 1986 18 E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut am un kadett 1.8 gsi, dar asta e mai putin important, am incercat sa montez o alarma pe el cu modul de inchidere pentru ca inchiderea o am deja din fabrica ,dar usa de la sofer nu o actioneaza, de ce?
Incuietoarea de pe stanga e cumva mecanica? Mentionez ca centralizate functioneaza cu cheia doar de la portiera stanga
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum este din fabrica ca si eu mi-am montat singur din dezmembrari.
Cu cheia se inchide deoare ce la usile cu cheie in mecanism se afla un intrerupator si acela actioneaza tot ansamblul(inchis/deschis), acestea contin 5fire(2 actioneaza motorasul si 3 intrerupatorul) la usile din spate sunt doar 2 fire.

Poate s-a intrerupt vreun fir(la inchidere),daca ai spus ca este original atuncea intre usa si caroseria este 1 mufa uitate poate s-a oxidat sau a iesit firul din mufa(curatal si ungel cu putin ulei) sau motorasul este dus!
daca este dus motorasul atunci schimbal nu neaparat cu altul la fel cu intrerupator(5 fire) se poate folosi si una cu 2 fire dar nu ai sa poti sa mai actionez inchiderea centrala cu cheia!!!doar cu telecomanda.
  • Z_Junior

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1986 16DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nush ce sa zic incearca de la porbagaj daca ai ca normal trebe sa fie shi acolo sa este ca shi berlina deschizi porbagajul cu cheia ca la a mea:D
  • gabiady

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1980 1.2n
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut trebuie sa folosesti un actuator cu 5 fire
acela se monteaza in usa ta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR