Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am o telecomanda careia ii lipseste o piesa electronica si nu stiu ce poate fi si ce valoare are. Multumesc f mult celui care ar putea sa imi spuna despre ce piesa e vorba . piesa e in serie cu spira de pe partea opusa a cablajului .
Skip ads

  • eugenf

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o problema cu telecomanda: s-au dezlipit legaturile de la piciorusele care fac legatura dintre baterie si cablajul imprimat, si nu se mai deschideau usile.Acum nu reusesc sa mai lipesc acele picioruse ca par mai scurte si nu trec pe partea opusa pentru a le lipi. Ai rezolvat intr-un fel problema, un meserias istet? La care spira te referi ca si eu am cablajul in fata?
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
e intr-adevar destul de greu de lipit soclul bateriei si daca nici piciorusele nu sunt suficient de lungi , e un motiv in plus sa stai mereu cu gindul ca nu ai facut o treaba buna chiar daca dupa lipirea soclului si montarea bateriei , telecomanda functioneaza . spun asta fiindca, din punct de vedere electric , nu e neaparat nevoie sa treaca piciorusele pe partea cealalta a cablajului si acolo sa fie neaparat lipite . cablajul are el insusi niste treceri de pe o parte pe alta in orificiile cu pricina. problema e ca, mecanic , soclul odata pus fara acele picioruse si lipit doar pe o parte, nu rezista la socuri ca de exemplu cind mai scapi cheile din mina sau le arunci din anumite motive . in concluzie , daca vrei sa faci o treaba durabila , e necesar ca piciorusele soclului sa existe si sa fie lipite si pe partea opusa . Soclu bun ai putea gasi la o placa de baza de calculator , defecta , dar trebuie ajustata nitel si trebuie sa si ai rabdare sa o faci sa se potriveasca perfect . Oricum , eu zic ca e mult prea complicat sa te complici in conditiile in care eu am gasit si am si comandat o carcasa de cheie cu tot cu placa electronica de telecomanda cu doar 50 lei . eu incerc sa rezolv placuta mea din curiozitate mai mult .
  • roko77

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Pt eugenf , daca ai nevoie te pot ajuta, da un pm.
Skip ads

  • yooman

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2012

  • Mesaj Privat
@dexo: de unde ai luat carcasa cheie cu electronica cu doar 50 lei? Trimite-mi PM, te rog, sa nu se considere reclama. Mersi!
  • eugenf

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
roko77 a scris:Pt eugenf , daca ai nevoie te pot ajuta, da un pm.

Multumesc pentru ajutor. Am zona de resedinta Grivita, dar in momentul de fata au aparut cateva probleme urgente la directie si A/C care ma fac sa aman rezolvarea telecomenzii. Incerc sa ma descurc cu cheia de rezerva, voi reveni ulterior in speranta unui ajutor .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR