Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • mihai panfil

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
va salut. trebuie sa plec pana in germania - aachen peste o saptamana si as vrea sa ma cazez la un motel pe drum. plec cu familia si este destul de mers si obositor pt un singur sofer. a stat cineva la motel " paprika" ? este cel de langa granita cu austria. multumesc
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Da, au stat multi la paprika. E OK.
De asemenea, mai sunt cateva h(m)oteluri pe langa paprika.
Sa faci rezervare cu cel putin 1 zi inainte.
  • luci27

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am fost si am stat 5 zile langa paprica in spate la un motel...10 euro...a fost super
  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Paprika...cazare OK, mic dejun la fel...recomand cu caldura
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Super la Paprika, au stiut ungurii cu sa speculeze zona aceea de tranzit. Preturi super bune, conditii si mancare excelenta. Pot spune la la acest segment bate pe departe Austria si Cehia la conditii, oferite la acest pret. Mi-am schimbat un pic parerea fata de unguri. Oricum mai avem multe de invatat in domeniul promovarii turistice. Aviz NUTI UDREA!Lasa-le dracului de posete si gentute si trimitet-ti consilieri pana la PapriKa sa vada ce inseamna pensiuni si conditii la un pret mic.....asta inseamna promovare, bani, renume



  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Merita toti bani la PAPRIKA cazare+mic dejun,asa ca stai fara griji!
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Pentru cei care doresc un popas la scurt timp dupa iesirea din tara, recomand Hanul Pescaresc de la Szegd, Ungaria. Este in apropierea locului unde se intra pe autostrada M5 Szeged-Budapesta.

http://www.fehertoihalaszcs...lap_itallap_roman

Mancare buna si multa, preturi OK, deservire prompta si rapida.
Exista si posibilitati de cazare. Eu nu am innoptat ci doar m-am ospatat. Copios!
  • Dumitrache Florian

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
am stat la Paproka acum 4 zile. Am plecat din Bucuresti la n4 30 si am ajuns la 22 00 ora lor dar am stat 3 ore in Arad apoi m-am ratacit prin Ungaria pana la Seghed pentru ca pustiul meu a setat si bacurile ca drumuri, am ajuns intr-o vagauna de- acolo trebuind sa ma intorc pe niste drumuri nenorocite. Daca mergi fara incidentele mele faci cam asa 4 30 Bucuresti- 14 00 Arad- 15 00 Nadlac sau Turnu- 15 00 Seghed (schimbi ora) 19 00 Paprika Includ aici multe opriri, dar scurte 5-15 minute. Drumul este destul de obositor, sfatul meu e sa nu faci excese in depasiri pin Romania ca mult nu ai sa castigi dar te vei obosii inutil. Recomand Paprika cu caldura
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cine ajunge la Budapesta - sa viziteze neaparat Teror Haza - Casa Terorii - are ce vedea acolo.
Imi dau seama cat de indolenti si nepasatori suntem....un astfel de muzeu al terorii naziste si apoi trecera la comunism cu toate aspectele sale: deportari, dezbinari de familii, constructia de blocuri, constructia de aragaze, bunuri pentru clasa muncitoare, propasirea natiei pe inalte culmi de civilizatie si progres, am fi putut face si noi romanii.
Dar noi punem borduri si semafoare cu leduri.....
Am ramas profund impresionat de acest muzeu situat chiar pe BLVD. Andrsy - cel mai de seama bulevard al capitalei ungare.

cornisa cladirii are decupat in ea cuvantul terror - care atuni cand bate soarele se proiecteaza pe intreaga fatada.

spatiul interior al cladirii este ocupat de un tanc sovietic T 34 cred care sta cu senilele scufundate in ulei. De jur imprejurul sau pe pereti sunt portretele celor care au fost victime intr-un fel sau altul.



aici in aceasta camera este o mocheta care arata harta invaziei rusesti - in diferite puncte sunt postate acele conuri care nu sunt altceva decat expozitoare a unor obiecte ale soldatilor sau deportatilor: caciuli, bocanci, sticle metal, gamele, ciorapi de lana, scrisori, etc.....
[img]
https://www.clubopel.com:808...mdjd_th.jpg[/img]
iar aici este o camera care elogiaza victimele crestine - laice(popi, calugari, manastiri) - care au avut de suferit.
Terifiante sunt si celulele din subsol - temnite cu prici - carcera in care statea detinutul in picioare, groaznic - miroase a mucegai si este racoare. O experienta 3D super. Impresionant pana la lacrimi.
Nu ezitati sa vizitati acest muzeu! Va va impresiona sigur!
  • 414 AFG

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Va recomand cu caldura sa evitati ungaria mai ales parcarile aglomerate;de ce foarte simplu riscati sa fiti furati la drumul mare.Pe scurt :opresc in parcare sa ne mai aerisim un pic ......portbagajul deschis eu pe sub masina (am agatat o creanga si ma deranja zgomotul)....vad o pereche de picioare care se tot foiau pe linga masina ....ma ridic si surpriza baietii o taiasera cu geanta nevestei(care era goala).....Am urlat la ei BA DATI GEANTA si au dat:o in italiana ......au dat geanta si au plecat ;un audi de germania plin de italieni de origine maghiara....asta pe linga spaga de 20e de dupa granita varsata in buzunarele militienilor unguri.......EU RECOMAND CALDUROS WIENA ETAP HOTEL civilizat cu parcare interioara si mic dejun
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Intr-adevar nasol de tine. Asta e! Ai avut ghinion. Dar la fel de bine putea sa ti se intample o chestie asemanatoare si in Germania, Mexic sau Groenlanda. Iar daca eu fac hepatita, nu e neaparat nevoie sa faci si tu. Ma intelegi ce vreau sa zic?
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pana in paprika daca mai cunoaste cine un motelas ceva de odihna ?adica cam ceva pe dupa szeged .
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Hotel Novotel, 4 stele, cam 55 de euro(nu mai stiu exact) camera dubla. E super. Merita din plin banii.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc @Daniel
din pacate pentru perioada dorita de mine ,nema camere,full Very Happy
altceva,dupa szeged daca mai stie cineva .
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Victor, in pacate pe Ungaria inafara de acest hotel si Paprika nu mai stiu nici un hotel. Datorita unor incidente recente(acostare pe autostrada, tot felul de dubiosi care incearca sa te fure si in benzinariile mari) nu mai opresc nicaieri in tara asta. Drum bun prietene.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR