Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cum a venit caldura obisnuiesc sa le deschid toate din telecomanda pentru putina aerisire inainte sa ma urc in masina.Astazi cand am tinut butonul telecomenzii apasat geamul spate stanga nu s-a mai deschis spre surprinderea mea.Bineinteles ca am incercat si butonul de pe usa si cel de la sofer dar nimic.Ce poate fi oare?
Skip ads

  • danielsabine

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2008 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2012

  • Mesaj Privat
se deschide daca incerci sa il deschizi de la usa usa soferului..? daca nu se deschide inseamna caci poate sa stricat mufa care intra in usa cu cabluri, la majoritatea dintre marca opel are aceasta problema cu ruperea cablurilor la usa.. Sad
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Nu se deschide nici de la sofer.Probabil ca asta e problema.Am avut o vectra care avea 200.000 si nici o problema cu geamurile.Plus ca foarte rar am avut pasageri in spate.Multumesc pentru raspuns.
  • mihaiadrian

  • Mesaje scrise: 632
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
O posibila problema ar fi la firele electrice flexate de inchiderea / deschiderea usii. Mie mi s-a intamplat la inchiderea centralizata, sa nu se mai inchida / deschida o usa pe spate si trebuia sa am grija de ea cand inchideam masina sa nu o las deschisa.
Skip ads

  • danielsabine

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2008 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2012

  • Mesaj Privat
da asa e cu masinile mai vechi tineau mai mult ,acum le fac chinezi pe vapor:)) acum numai frumusete si calitatea a cam slabit la masini...acum la un prieten i sau rupt firele de la usa la o zafira ... dute la un mecanic sa vezi poate nu sunt rupte sau daca te pricepi tu uitate tu
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am scris si eu acum o luna ca nu se mai deschidea nici unul pe spate si am fost in service si au schimbat ceva contact. ( in garantie)
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am sa merg la service.oricum urmeaza sa fac revizia.Va multumesc pentru raspunsuri
  • cosmik

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2014

  • Mesaj Privat
buna ziua. am si eu o problema la o insignia. usa dreapta spate nu e inchisa dar masina o "vede' deschisa si ma tot atentioneaza cand plec de pe loc plus ca luminile ambientale raman deschise.. nici geamul nu se mai lasa. inchiderea centralizata merge pe usa.am fost la service si pe tester apare "eroare de comunicati cu modulul lnb .... nu mai retin".. firele sunt ok. electricianul spune ca tre sa schimb modulul electronic din usa.

a mai intalnit cineva chestia asta? o parere?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR