Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.Am si eu o problema....Azi cand am ajuns acasa am vazut pe bara din fata si pe drumul pe unde am venit urme de apa.Deschid repede capota si observ ca un furtun e spart.Mai exact cel ce intra din radiator in pompa de apa sus.Norocul meu a fost ca acel furtun sa spart la vreo 20 m de casa(am luat`o dupa urmele de apa ca sa vad exact unde s`a spart).Sper sa un fi distrus si altceva.E posibil sa se fi spart din cauza ca a imbatranit sau pompa de apa sa fie defecta?Acum cateva zile am observat ca nivelul lichidului de racire scazuse dar am mai patit chestia asta si vara trecuta atunci am completat atunci si nu am mai avut probleme.O sa pun si pozele cu furtunul in cauza.Stiti daca il gasesc doar la reprezentata sau la orice magazin de piese auto?Si antigel de care sa folosesc?pana acum am avut in masina antigel de culoare portocalie..

  • MicutzuPrime

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Cred ca nu este pompa de vina, ci numai imbatrinirea cauciucului. Furtun gasesti la magazin specializat OPEL, iar ca antigel este bun pe cel care l-ai folosit pânã acum combinat cu apã distilatã 50%-50%
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
furtun gasesti la orice magazin de piese auto sau la dezmembrari ca stiu ca sunt destul de scumpe astea! Antigel sa folosesti fara silicati! Temperatura apei o urmaresti? La cat a crescut?
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mereu a stat exact pe mijloc!la 90 de grade...o sa caut zilele astea furtun.Mersi pentru ajutor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR