Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
In rest totul ok,viteza maxima 185km/h,oricum nu prea e masina de viteza asta,ceva pentru ea mai decent ca viteza maxima dupa mine ar fi un 160,de aici incolo nu prea e placuta senzatia
Skip ads

  • opel1.4

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2012

  • Mesaj Privat
am inteles 185 testata de tine?aha la mine are uneori un zgomot ciudat cand bag in viteza a 3 a.nush dk Sad
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Da 185 testata de mine
  • Rapcore

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2011

  • Mesaj Privat
nu a putut mai mult de 185 sau nu i-ai dat tu? am si eu tot 14. twinport din 2007, i-am dat 200 de mai multe ori pe A1 si mai putea. o am de 3 ani si nu am menajat-o deloc, liniute si viteza mereu, nu am avut probleme niciodata. nu inteleg de ce se zice ca daca mergi cu masina pe benzina in turatii mari se strica...nu e dacie sa bubuie motorul, toate au limitator si de la 7000 de ture taie benzina tocmai ca masura de precautie. asfalt uscat Smile
Skip ads

  • opel1.4

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2012

  • Mesaj Privat
ms si tie la fel:)
  • d3ath_sm0k3

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
"vallyyy Eu am luat-o sh,ca probleme,cea mai mare a fost distributia,tacanea cand am cumparat masina,dar am schimbat-o,tin cam 120 000 km-150 000 km distributiile la ele" Te referi la prima distributie din fabrica sau la cele schimbate dupa? Eu am x14xe si vreau sa schimb distributia ....are cam 55 k de la ultima schimbare. In legatura cu motorul de 1.4 mie mi se pare foarte ok. Am avut inainte un Peugeot 307 1.6 110 cai si pot sa zic ca sunt mai multumit de Astra.
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din ce stiu eu motorul 1.4 twinport e motor de turatie, deci nu ai de ce sa iti faci probleme! Am mers si eu cu acest motor si pot spune ca nu e sportiv deloc, poate atinge viteze de 200 dar in cat timp? Totusi e motor mic, vrei sa mergi cu 200 si sa nu ai repercursiuni ia macar un 1.8 parerea mea...
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Rapcore a scris:nu a putut mai mult de 185 sau nu i-ai dat tu? am si eu tot 14. twinport din 2007, i-am dat 200 de mai multe ori pe A1 si mai putea. o am de 3 ani si nu am menajat-o deloc, liniute si viteza mereu, nu am avut probleme niciodata. nu inteleg de ce se zice ca daca mergi cu masina pe benzina in turatii mari se strica...nu e dacie sa bubuie motorul, toate au limitator si de la 7000 de ture taie benzina tocmai ca masura de precautie. asfalt uscat Smile


La 185 am considerat ca e timpul sa ma opresc,deja nu mai e in regula situatia la viteza aia si sincer sa fiu nu cred ca ia 200,poate doar in cazul in care esti la 185 si mai astepti cu pedala apasata vreo 10-15-20 minute sa ajungi la 200.Pana acum si pe youtube si pe ce am vazut, nu am vazut sa se ajunga la 200 cu 1.4 twinport.


d3ath_sm0k3 a scris:"vallyyy Eu am luat-o sh,ca probleme,cea mai mare a fost distributia,tacanea cand am cumparat masina,dar am schimbat-o,tin cam 120 000 km-150 000 km distributiile la ele" Te referi la prima distributie din fabrica sau la cele schimbate dupa? Eu am x14xe si vreau sa schimb distributia ....are cam 55 k de la ultima schimbare. In legatura cu motorul de 1.4 mie mi se pare foarte ok. Am avut inainte un Peugeot 307 1.6 110 cai si pot sa zic ca sunt mai multumit de Astra.



X14XE nu are nicio treaba cu motorul de care vorbim aici, asta e Z14XEP cu distributie pe lant
  • robertgabby

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu nu stiu ce sa zic, cam greu sa faci comparatie intre un 1.4 twinport si un 307 1.6 hdi... 307 este superior, atat la consum cat si la performante...
  • TeZeu87

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Eu am un 1.6 twinport (astra g caravan) si fratele un vectra c 1.9 cdti Smile mananca "fum" mereu cand avem un drum mai intins. Asa doar sa se oftice toti aia care zic "eu am turbo BA" . ( in special fratemiu care se roseste tot )
Referitor la top speed, maxim 165 pe autostrada pentru ca respect vietile altora.

Ma bate gandul ca si peugeotul are aceiasi soarta. Poate a incercat cineva si ne lamureste.

cu stima.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR