Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, dragi colegi ! In urma unui incident cu un vw transporter, masina mea a avut de suferit. Propietarul are asiguarea la Allianz Tiriac si momentan toate actele s-au finalizat. Am zis pentru prima faza sa incerc faza cu Regia proprie, apoi daca nu imi convine sa apuc drumul catre Radacini.
Acum treaba sta cam asa, din cateva "sfori" pe care le-am intins...am inteles ca prin regie proprie, firma de asigurari imi va calcula toate piesele la aftermaket, nu pe original ca masina ar fi prea veche. Mentionez ca posed un astra g caravan 17dti din 2000. Atasez cateva poze sa vedeti avariile si in nota de constatare s-au scris urmatoarele : Bara fata ( inlocuit + vopsit) , Aripa stanga reparat + vopsit , usa fata stanga reparat + vopsit, lucas ( semnalizare) schimbat, bandou edition 2000 schimbat . Desi nu prea vreau sa o duc la Radacini, mai cu sigur voi primi bara after, si la cate "necazuri" cu animale am avut...bara a rezistat miraculos.
Va rog, daca a-ti mai avut probleme asemanatoare sa va dati cu parerea. M-ar interesa si aproximativ un calcul in mare, la Radacini mi-au zis ca bara ajunge undeva la 22 miliaone + vopsit, si inspectorul de daune mi-a zis maxim 6 milioane pe Gm din care se scade TVA-ul...


Cu respect, Adrian !
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Se poate inchide, astazi am fost sunat de catre reprezentantii firmei de asigurari Allianz Tiriac si mi s-a comunicat suma de 1600 lei ! Inca nu stiu daca voi face masina la Radacini sau in regie proprie. Va multumesc !
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ce inseamna regie proprie? Ti-o faci tu sau te duci la cineva? Eu m-am fript cu reprezentantele, oamenii de acolo nu prea dau dovada de seriozitate. Din cate am mai aflat si eu, e cam 100 de EUR sa revopsesti un reper, si sa gasesti un meserias care chiar stie ce face. Presupun ca o bara SH pica mai bine decat una AM, asta daca nu te incadrezi in buget.

Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR