Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
am cautat si nu am gasit nimic , o simpla intrebare am si eu imi cer scuze daca fac off topic chiar sunt nou aici si am mai facut de vreo 2 ori Smile)

am cotiera originala prinsa in scaun , intrebarea e urmatoare se poate misca mai in fata mai in spate sau jos , sus ? daca da cum niste poze ceva

mia zis cineva ca are niste cleme mam uitat dupa clemele alea si nu am gasit absolut nimic .

e pusa ciudat rau de tot maneta de la schimbator e mica si joasa si cotiera prea sus e enervant mai ales cand dai de o aglomeratie .
Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cotiera originala nu se poate misca decat pe verticala....Doar cele aftermarket se pot ajusta pe langa verticala si pe orizontala,in sensul ca se prelungeste spre fata bucata aia de piele pe care sprijini mana...
Ceva de genul... http://www.cotiere-auto.ro/...2004-prezent.html
Oricum daca te hotarasti sa o vinzi ca sa iti pui aftermarket anunta-ma!
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
ms frumos , da o poza de unde o pot misca pe verticala , sau un tutorial ca am incercat si nu merge , nu situ habar nu am sa o misca ca am vazut ca nu are niciun buton , am tras din toate partile de ea .
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca m-am exprimat eu gresit sau nu ai inteles tu....Deci pe verticala poti doar sa o ridici,adica sa o pliezi intre scaune de exemplu daca nu ai nevoie de ea....Iar la cele aftermarket pe langa asta poti si sa o dai un pic mai in fata....Nu intelege ca o poti si lasa mai sus sau mai jos ca inaltine,din scaun,ca asta nu ai cum.E prinsa fix in scaun!Chestia asta o poti face doar la cele aftermarket.Au un fel de surub si o ridici sau o lasi la ce inaltime vrei tu,in functie de cat esti de inalt.Per total cele aftermarket(armster in special) sunt mult mai utile si cu mai multe functii,dar mie unul nu-mi place cum arata!
Skip ads

  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
gata am inteles , imi cer scuze nu intelesem corect . da cam ciudata cotiera , e pusa cam nasol nu prea e cine stie ce . oricum nu o vand :X multumes pentru explicatie
  • deleted-35873

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cotiera originala merge montata si la scanunele Recaro?
  • marmotix

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2009

  • Mesaj Privat
daca nu ma insel cand am luat masina am intrebat de cotiera si mi s-a spus ca se monta doar pe scaunele normale (nu sport, nu Recaro).
  • deleted-35873

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
OK, merci frumos. Asa stiam si eu...dar eram interesat sa stiu si o alto parere.
  • dediKATO

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut !
Eu as fi interesat sa vand cotiera.Am luat un Astra H din 2008, este a 3-a mea masina si nu mi-au placut niciodata cotierele, la la Astra H chiar mi se pare foarte incomoda, o tin mereu ridicata sa pot schimba vitezele lejer.
Daca se demonteaza usor si nu lasa semne in urma disparitiei, o vand dar poate imi explicati simie cum as reusi asta.
Multam !
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@dediKATO-la ce pret,oricum Iti lasa o gaura in lateralul scaunului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR