Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ciprianyustin

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut! am si eu o mica problema nu se mai aprind becurile de la parasolare si unul din cele trei din plafon cel din mijloc, am verificat sigurantele cele de jos stanga sub volan dar nu e de acolo poate fi alta siguranta in alta parte? in urma cu cativa ani am avut un opel vectra b 1,7 DT din 96 de care am fost foarte multumit acum am unul de 2,2 DTI din 2001, ce parere aveti de motorul asta? multumesc anticipat.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Unul din cele mai reusite diezel de la Opel.
Verifica becurile sa nu fie arse si cablajele sa nu fie intrerupte.
  • ciprianyustin

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
ma bucura si ma linisteste parerea ta fata de motorul 2,2 dti iar becurile o sa le verific sper sa fie doar arse. multumesc.
  • Ciprinhio

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am un vectra de 2.2..si eu am aceasi parere..destul de reusite fata de altele..dar hai sa iti zic povestea mea de azi..merg cu masina la un baraj la o baie..plec cu ea de acasa si dupa ce sa incalzit putin motorul incep sa ii dau..masina mergea dar observ totusi ca nu tragea parca cum trebuia..zic hai ma ca poate exagerez eu o tzara...toate bune frumoase cand vin inapoi plec de acolo mai in forta o tzara si to nu tragea cum trebuia..dar tin sa precizez ca nu sa aprins nimik in bord..na o las eu mai moale o tzara si ii dau a treia si blana si se aprinde check engine si nu mai tragea..opresc intro parcare si vad tija la turbina trasa numai de jumate...dap am zis pe undeva scapa vacum da no zic eu merge pana acasa mai aveam vreo 3 km...cand am ajuns acasa un furtunas de vacum crepat dar a fost schimbat de mine de vreo jumate de an...dar ce stii nici alea nu mai tin cat ai vrea ...l-am schimbat si toate bune si frumoase..
Skip ads

  • ciprianyustin

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
in privita asta nici eu nu sunt f multumit ma asteptam la mai mult de la 125 de cai, bine treapta intaia si a doua in rest sunt multumit
  • ciprianyustin

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salutare! mi-e si rusine sa spun care a fost cauza cu becul din plafoniera si cele doua de la parasolare, deci dupa multe zile de verificat becuri , sigurante practic ma urcam in masina si magndeam ce o pute fi si urma ca maine sa desfac tot si sa urmaresc firele sa nu cumva sa fie intrerupte, infine problema era siguranta, dar nu era arsa doar ca lipsea dar tot de mine scosa inainte sa am problema si in loc sa o pun pe pozitia ei am puso langa noroc de capacul ala si de ce sa nu recunosc , si un prieten care mi a aratat ca de fapt mie imi lipseste siguranta. dar bine ca s a rezolvat nu suportam asta desi era o problema minora, multumesc mult celor ce au incercat sa ma ajute si atentie mare ca eu unu puteam sa bag mana in foc ca siguranta e la locul ei , se poate intampla oricui. sa auzim de bine
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR